Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за цената на газов инжекцион

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Питане за цената на газов инжекцион

    Здравейте,
    Карам Фабия с шкодов двигател (1.4, 68 к.с., долен разпределителен вал). Проблемът е разхода - 7.5 извънградско и 10-10.6 градско. Естествено ще сложа газова. Пратиха ме при един газаджия, който се намира в кв. Павлово, до 5-о училище. Той ми поизка за газов инжекцион на B-Gas (не знам как се пише) следните цени:
    1350 с бутилка в багажника
    1400 с такава на мястото на резервната гума
    1450-1460 с бутилка на мястото на резервната гума и датчик за мерене на оставащата газ.
    Искам да е инжекционна, понеже доколкото знам няма да има нужда да ставам спец по регулировките, а тази кола не я карам само аз, така че искам въобще да не се усеща че има газ и да не се мисли като се кара.

    Въпросите ми са следните:
    1. Някой ако има такава уредба да ми каже впечатления
    2. На това чудо ще мога ли да му купя кабел и да донастройвам параметрите? Има ли смисъл от тази процедура?
    3. Ако някой вече има такова чудо, това добра цена ли е?
    Георги Гатев

  • #2
    До: Питане за цената на газов инжекцион

    За конкретната марка нищо не мога да кажа. Като цена трудно ще намериш по-ниска от 1300 лева.

    Не е невъзможно, но не те съветвам сам да пипаш по софтуеъра. Обикновено имаш година гаранция и през нея можеш да ходиш в сервиза, ако харчи много или не върви, а за това време, ако не е настроене, така ча да не трябва да се пипа, то значи не е проблема само в настройките. Там хората все пак имат повече опит от теб.

    Дали да вземеш газов инжекцион зависи най-вече от това какъв ти е колектора. Ако не е пластмасов разликата в цената е безсмислено голяма.
    Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

    Коментар


    • #3
      До: Питане за цената на газов инжекцион

      На ВАЗ 21214 съм с инжекционна система Sequential. Монтирана е в оторизиран сервиз на Тартарини миналата година на цена 1500 лв. и съм много доволен. Никакви проблеми до сега.
      http://tartariniautobg.com/sequential.html
      Случайността е съвпадение на обстоятелства, предварително обмислени и организирани!

      Коментар


      • #4
        До: Питане за цената на газов инжекцион

        Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
        За конкретната марка нищо не мога да кажа. Като цена трудно ще намериш по-ниска от 1300 лева.

        Не е невъзможно, но не те съветвам сам да пипаш по софтуеъра. Обикновено имаш година гаранция и през нея можеш да ходиш в сервиза, ако харчи много или не върви, а за това време, ако не е настроене, така ча да не трябва да се пипа, то значи не е проблема само в настройките. Там хората все пак имат повече опит от теб.

        Дали да вземеш газов инжекцион зависи най-вече от това какъв ти е колектора. Ако не е пластмасов разликата в цената е безсмислено голяма.
        И аз да се набутам в технически шамари: На "Мондео" пълен инжекцион ми сложиха обикновено АГУ (470 лв). Колекторът ми пластмасов. Гръмна и спука смукателния резонатор. Залепих резонатора и му направих предпазен клапан от вътрешна гума на камион (трудно се намира!).Спестих 830 лева!
        Написах на гумата "Клапан №17" и печеля басове, че имам такъв уникат - мотор със 17 клапана

        Коментар


        • #5
          До: Питане за цената на газов инжекцион

          Първоначално публикуван от Симеон Преглед на мнение
          И аз да се набутам в технически шамари: На "Мондео" пълен инжекцион ми сложиха обикновено АГУ (470 лв). Колекторът ми пластмасов. Гръмна и спука смукателния резонатор. Залепих резонатора и му направих предпазен клапан от вътрешна гума на камион (трудно се намира!).Спестих 830 лева!
          Написах на гумата "Клапан №17" и печеля басове, че имам такъв уникат - мотор със 17 клапана
          Симеоне,твоите газаджии са за пребиване.На кола с пластмасови колектори,ако се сложи карбураторна уредба,вероятноста да се спукат при детонация е огромна...И никакви клапани няма да ги спасят(гърменето обикновено е от свещи и кабели)
          Жоре,ето ти тел:0888214197.Кажи че аз те пращам...
          0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

          Коментар


          • #6
            До: Питане за цената на газов инжекцион

            Цените паднаха вече - трябва да е около 900-1000 лева, вече, зависи от марката.

            Коментар


            • #7
              До: Питане за цената на газов инжекцион

              Той тоя клапан не е ли кихалка ? Демек не е важно от какво гърми и колко, важното е, че като гръмне енергията бяга през "вратичката", а не дроби пластмасите.

              Коментар


              • #8
                До: Питане за цената на газов инжекцион

                Първоначално публикуван от solenoid Преглед на мнение
                Той тоя клапан не е ли кихалка ? Демек не е важно от какво гърми и колко, важното е, че като гръмне енергията бяга през "вратичката", а не дроби пластмасите.
                Ама филтъра става на гъз.И ако има някой въздушен датчик(MAF),и той...
                0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                Коментар


                • #9
                  До: Питане за цената на газов инжекцион

                  Първоначално публикуван от solenoid Преглед на мнение
                  Той тоя клапан не е ли кихалка ? Демек не е важно от какво гърми и колко, важното е, че като гръмне енергията бяга през "вратичката", а не дроби пластмасите.
                  Точен термин! Аз се надявам на следното: при взрив - рязко повишаване на налягането - тесните смукателни колектори при еднакво налягане по-скоро ще уцелеят в сравнение с широоокия резонатор. Което и стана. Спука се резонаторът. С кихалката имам няколко гърмежа и ...нищо! Беше ми повреден регулаторът за ниски обороти. В Мотопфое го оправиха (на бензин). Сега ще пипнат и газаджиите своето. Бедният човек жив гявол. Но пък, евтиното излиза скъпо!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Питане за цената на газов инжекцион

                    Първоначално публикуван от Симеон Преглед на мнение
                    ... тесните смукателни колектори при еднакво налягане по-скоро ще уцелеят в сравнение с широоокия резонатор...
                    Уцелеят?!?

                    Коментар


                    • #11
                      До: Питане за цената на газов инжекцион

                      Първоначално публикуван от Симеон Преглед на мнение
                      ...ще уцелеят...
                      Това ти ли го написа, бре!?
                      Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                      Коментар


                      • #12
                        До: Питане за цената на газов инжекцион

                        Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                        Това ти ли го написа, бре!?
                        Аз! "И най-мъдрият си е малко прост" Понякога - доста(А.Островски)

                        Коментар


                        • #13
                          До: Питане за цената на газов инжекцион

                          Мерси на всички,
                          малко пояснения да пусна: Колектора е метален. Номера е, че там има един датчик (мисля, че беше дебитомер) - ако той се скапе знам колко струва - 300 лв! Така че него трябва да го пазя.

                          Моите съображения при избора между инжекционна и карбуратона газова бяха:
                          1. User friendly - да не се налага аз или човекът който я кара да пипа каквото и да е.
                          2. Да не се променя "вървежа" на колата - знам, че с 68 коня просто участвам е движението, но ако и това го скопим вече ще стане плачевно.
                          3. Доколкото съм запознат при инжекционната нямаме вероятността да се разстрои сериозно центровката на газта.

                          От там нататък знам, че разликата в цената е огромна, но инжекциона отговаря на гореописаните доводи. Като правим газовата аз ще си монтирам сам инжекторите и ще ги монтирам така, че да са максимално близо до бензиновите и да сочат в същата посока.
                          Георги Гатев

                          Коментар


                          • #14
                            До: Питане за цената на газов инжекцион

                            Аз карам с Bigas (така се пише). Системата е проверена и доказана в боя... Слагай смело, монтажниците в Павлово са много добри. Относно цената - горе-долу това е средното.
                            Отначало ми я бяха настроили на икономичен режим и беше малко скопена (Рено Еспас 2,2), но после я оправиха, аз поисках повечко мощност за сметка на разхода, де...

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X