Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дизел + газ или метан?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Дизел + газ или метан?

    Напоследък се навъдиха много стари рейсове с бутилки на покрива! Какво е тяхното съдържание- газ или метан? Газта доколкото знам, не може да се слага на дизелови двигатели! А за метана, не съм наясно дали става за нафта !
    RB Patrol Team

  • #2
    газ се слага на дизел като се прави да впръсква и съвсем малко коичество нафта колкото да възпламени газта

    Коментар


    • #3
      На автобусите са метанови.
      Ама и метана е газ, на Титан е на брикети) А "газа" е пропан

      Коментар


      • #4
        На автобусите са метанови.
        А как става номера с горенето? Чувал съм, че слагат свещи, което преполагам, че е пълна глупост ( пробивали главата на двигателя и слагали свещи )!
        RB Patrol Team

        Коментар


        • #5
          Ммм ... Май само на много старите дизели има само една - веднага след въздушния филтър. А по-сегашните си имат реотан на всеки цилиндър.
          Не, запалката е нафтата. Те това им е гадното на газо-дизелите, че газовата горивна уредба не премахва нафтовата, ами си сипваш и от двете като поп((( И цялата работа става много скъпа, сложна, и майка плаче за поддържане. То затова и има смисъл само за тежкия транспорт и разни много натоварени режими, като градските автобуси например.

          Коментар


          • #6
            ...

            Метан-дизелите са далавера за тежки машини, но не и в града - при работа на празен ход се ползва само дизеловото гориво и икономия почти няма ... при равномерен ход може дизеловото гориво да намалее до 15% и тогава е най-икономичния режим.
            Ако сте забелязали (вероятно някой с малко мозък го е направил, или е станало случайно) повечето от тези автобуси сапо периферните линии, където не стоят много по сфетофари ... има и такива междуградски ...
            За поддръжката не знам как са, но определено трудно се измислят - системата трябва специално да се напасва към автомобила - примерно тези за автобусите са разработени за няколко вида двигатели ...

            Ето тези мисля са правили софийските автобуси ...
            http://avtometan.com/bg/auto_systems_diesel.html
            Път без препятствия обикновено не води до никъде.

            Коментар


            • #7
              До: Дизел + газ или метан?

              Преди два дни видях едно дизелово камионче с метанова уредба, стана ми интересно и понеже само знам на теория че има такивя уредби се разговорих с шофьора да сподели впечетленията си.За мое учудване той не беше много радостен от факта че има такава газова уредба (може би защото камиончето беше фирмено и не може да си цоцка нафта)но ми каза че в двигателя се получавали силни детонации и щял да се скапе двигателя.Питах и друг на тая тема на което получих същия отговор,че газовото гориво било по неустойчиво на високата компресия и се получавало натъртване на коляно мотовилковия механизъм.
              Моля за компетентни мнения ,че тъкмо се бях навил да слагам такова чудо а сега съм на кръстопът.
              Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
              Дий Снайдер

              Коментар


              • #8
                До: ...

                Първоначално публикуван от tatkobarba Преглед на мнение
                Метан-дизелите са далавера за тежки машини, но не и в града - при работа на празен ход се ползва само дизеловото гориво и икономия почти няма ... при равномерен ход може дизеловото гориво да намалее до 15% и тогава е най-икономичния режим.
                Ако сте забелязали (вероятно някой с малко мозък го е направил, или е станало случайно) повечето от тези автобуси сапо периферните линии, където не стоят много по сфетофари ... има и такива междуградски ...
                Точно така стоят нещата.Подходящо за камиони и автобуси.
                За градското "тръгни-спри" няма смисъл - тогава върти на нафта.
                Потвърдено от разговор с механик от градския транспорт.

                Коментар


                • #9
                  До: Дизел + газ или метан?

                  Един от вариантите за (груба) метанизация на дизелов двигател е делко + свещи + дроселова клапа. Степента на сгъстяване се намалява нарочно (буталата май се пилят), а за нафтата се забравя. В Русе има няколко такива Икаруса.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Дизел + газ или метан?

                    Скоро ми караха стока с един ТИР и докато стоварваше забелязах ,че е на метан камионът беше МАН някакъв ,заговорих шофьора и той ми каза ,че на метан двигателя работел доста по тихо и много по пъргав от колкото на нафта имали още няколко метанови камиона и били много доволни особенно собственника.Монтирали им уредбите в Русе.
                    Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                    Място и хора към които да принадлежи ...

                    Коментар


                    • #11
                      До: Дизел + газ или метан?

                      Има доста добра тема тук във форума заради която всъщност и аз съм тук. При търсене преди време Гугъл ме прати там и форума ме спечели за каузата :
                      http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...nd%29%E3%E0%E7
                      Aкълa e кaтo жeнскoтo нepaзпoлoжeниe. Нe ти ли дoйдe нa вpeмe, нe гo и чaкaй!

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X