Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Не прехвърля при топло време

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Не прехвърля при топло време

    Колата: Гранд витара 2,5

    Системата: ГИ Бардолини (на BSM)

    Проблемът: При добре загряла кола и горещо време, ако се загаси мотора и колата преседи няколко минути то при новото палене не иска да премине на газ (винаги пали на бензин и при темп. над 35 гр. прехвърля автоматично) Т.е. прави опит да прехвърли, но забива леко, придърпва, едно към едно все едно няма гориво. При по-хладно време няма никакъв спомен от този проблем. Явява се в големите горещи и на градско и на извънградско шофиране.

    Моите разсъждения: при горещо време и добре стоплен автомобил, при изгасянето, някъде по системата се вдига прекомерно налягане и ел. магнитния клапан не може да отвори, за да подаде гориво... Аз хубаво го разсъждавам, ама дали е така наистина? Принципа на работа на клапаните биха ли го позволили това?
    о 88 з 417 оо 4 - Стоян

  • #2
    От: Не прехвърля при топло време

    Първоначално публикуван от stojan_defender-a Преглед на мнение
    ...
    Моите разсъждения: при горещо време и добре стоплен автомобил, при изгасянето, някъде по системата се вдига прекомерно налягане и ел. магнитния клапан не може да отвори, за да подаде гориво... Аз хубаво го разсъждавам, ама дали е така наистина? Принципа на работа на клапаните биха ли го позволили това?
    На прав път си.

    Клапанът на бутилката е твоят враг, затвори кранчето, разглоби го и изкарай боклуците от него. После ще работи известно време без грижи докато пак някъде не ти сипят лайна и не стане жега.

    На мен на друга кола с обикновен изпарител ми го прави тоя фокус периодично. Причината е комбинация от дълга жица до клапана на бутилката, събиране на магнитни боклуци (ръжда и стружки) в клапана който е преди всякакъв филтър и скромните хлабини на по-хубавите сонди.

    Трайното решение е по-дебела жица до клапана отзад или най-добре друг модел сонда с по-големи хлабини. Хубав филтър на входа за пълнене също би помогнал ама не съм намирал сгодни.

    Коментар


    • #3
      От: Не прехвърля при топло време

      Закарай я на диагностика, да се видят живите данни. При мен при подобен проблем се оказа прекъсващ датчик за температурата на изпарената газ. На лаптопа се видя как на студено си показва коректно и като загрее, показва 0 градуса. Съответно компютъра преминава на бензин.

      Ходих при един Вальо - като караш по бул. България, подминаваш моста на Адата (т.е. вече Рогошко Шосе) и веднага първия двор вляво. Вътре е само един газаджия.
      Nissan Terrano 2,7 TDI

      Коментар


      • #4
        От: Не прехвърля при топло време

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        На прав път си.

        Клапанът на бутилката е твоят враг, затвори кранчето, разглоби го и изкарай боклуците от него. После ще работи известно време без грижи докато пак някъде не ти сипят лайна и не стане жега.

        На мен на друга кола с обикновен изпарител ми го прави тоя фокус периодично. Причината е комбинация от дълга жица до клапана на бутилката, събиране на магнитни боклуци (ръжда и стружки) в клапана който е преди всякакъв филтър и скромните хлабини на по-хубавите сонди.

        Трайното решение е по-дебела жица до клапана отзад или най-добре друг модел сонда с по-големи хлабини. Хубав филтър на входа за пълнене също би помогнал ама не съм намирал сгодни.
        Т.е. този клапан е след крана на бутилката и ако го затворя ще мога да работя спокойно?

        Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
        Закарай я на диагностика, да се видят живите данни. При мен при подобен проблем се оказа прекъсващ датчик за температурата на изпарената газ. На лаптопа се видя как на студено си показва коректно и като загрее, показва 0 градуса. Съответно компютъра преминава на бензин.

        Ходих при един Вальо - като караш по бул. България, подминаваш моста на Адата (т.е. вече Рогошко Шосе) и веднага първия двор вляво. Вътре е само един газаджия.
        Въпросния Вальо се занимава с БСМ? Защото за момента в Пловдив съм открил само официалните дилъри, а при тях няма да стъпя повече.
        Въпреки че едва ли ще е шроблема който ти описваш, защото когато е по-хладно времето проблемът го няма....
        о 88 з 417 оо 4 - Стоян

        Коментар


        • #5
          От: Не прехвърля при топло време

          Първоначално публикуван от stojan_defender-a Преглед на мнение
          Т.е. този клапан е след крана на бутилката и ако го затворя ще мога да работя спокойно
          Да, кранът е преди електромагнитния клапан.

          Разбира се, в тръбата ще остане малко газ която ще излезе при отвиването на клапана.

          Коментар


          • #6
            От: Не прехвърля при топло време

            Първоначално публикуван от stojan_defender-a Преглед на мнение
            Т.е. този клапан е след крана на бутилката и ако го затворя ще мога да работя спокойно?


            Въпросния Вальо се занимава с БСМ? Защото за момента в Пловдив съм открил само официалните дилъри, а при тях няма да стъпя повече.
            Въпреки че едва ли ще е шроблема който ти описваш, защото когато е по-хладно времето проблемът го няма....
            Не знам дали работи с БСМ. Моята беше някаква полска стар модел. Няколко пъти съм я водил на майстори да се закачат, но никой не успя. Стара била, нямали подходящ кабел и т.н. А Вальо изкара кабела, върза лаптопа и веднага се свърза. И си свърши работата.

            Относно сондата - мисля, че ако има проблем с нея, ще излезне грешка за ниско налягане.
            Nissan Terrano 2,7 TDI

            Коментар


            • #7
              От: Не прехвърля при топло време

              Първоначално не иска или и след известно време - 1минута примерно? Имам и аз подобен проблем. Когато не е карана няколко часа и е много напечена като запаля обръща почти веднага на газ(след няколко секунди) и се опитва да гасне, ако не изгасне до няколко секунди се оправя без симптоми на проблем. Аз си го обяснявам с това, че газта за 3-4 секунди не стига изпарена до дюзите?
              Трябва да подчертая, че съм с умишлено намалена температура на прехвърляне на 25 градуса, миналото лято беше на 35 и не помня да ми е правила този проблем, намалих я зимата за да обръща по-бързо.
              Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
              Телефон - в профила!

              Коментар


              • #8
                От: Не прехвърля при топло време

                Добре напечена и стоплен мотор веднъж като я загасиш и после запалиш не само първоначално, ами и след време все не иска. За да прехвърли трябва да я охладиш малко - да я паркираш на сянка и да поизчакаш или ако си извънградско да покараш известно време спокойно да може да се охлади.....
                Пак казвам, ако времето не е някаква жега, то проблем няма!
                о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                Коментар


                • #9
                  От: Не прехвърля при топло време

                  Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                  Първоначално не иска или и след известно време - 1минута примерно? Имам и аз подобен проблем. Когато не е карана няколко часа и е много напечена като запаля обръща почти веднага на газ(след няколко секунди) и се опитва да гасне, ако не изгасне до няколко секунди се оправя без симптоми на проблем. Аз си го обяснявам с това, че газта за 3-4 секунди не стига изпарена до дюзите?
                  Трябва да подчертая, че съм с умишлено намалена температура на прехвърляне на 25 градуса, миналото лято беше на 35 и не помня да ми е правила този проблем, намалих я зимата за да обръща по-бързо.
                  При мен това го прави лятото. Излизам от работа, паля и веднага почва да обръща на газ, моята е на 30°. Като подам газ прекъсва, ако поработи около минута няма проблем. Аз си го обясбявам с това, че изпарителя още не е стоплил и влиза течна газ. Колата е седяла цял ден на слънце и се е напекла, датчика му е топло и пуска газ, но изпарителя все още не е на работна температура.
                  Ford Maverick II 2.3 XLT
                  Ford Mondeo MK5

                  Коментар


                  • #10
                    От: Не прехвърля при топло време

                    Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
                    ... но изпарителя все още не е на работна температура....
                    А според теб каква е работната температура на изпарителя ?
                    Или по- точно : в какъв температурен диапазон работи изпарителя ?
                    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Не прехвърля при топло време

                      Работната температура е тази на антифриза, което не му пречи да работи на по-ниска. При мен преминаването от бензин на газ става на 3 етапа по 2 дюзи. В един момент има цилиндри на газ, има и такива на бензин. Обратното преминаване се извършва наведнъж на всички цилиндри. Газаджията това ми го обясни с това, че на тази температура изпарителя не е толкова топъл, и при рязко навлизане на голямо количество газ, не успява да я стопли, а и температурата на изпарителя пада. Това се отнася за моя 6 цилиндров мотор, 2.8 литра. Колко важи за 4 цилиндъра с по-малка кубатура на идея си нямам. Споделям лични впечатления. Аз друго обяснение за това явление при мен нямам, но не ми е било и толкова важно да намеря. Колега с 1,3 мотор на Мицубиши наскоро сподели подобни явления при "студен" старт в горещо лятно време.
                      Ford Maverick II 2.3 XLT
                      Ford Mondeo MK5

                      Коментар


                      • #12
                        От: Не прехвърля при топло време

                        Жеги вече няма, няма го и проблема.
                        Това, което успях да направя докато беше топло - забелязах че когато направи проблема и изпусна газта, която е в тръбата между бутилката и изпарителя проблема изчезва т.е. прехвърля веднага. Това сякаш потвърждава теорията ми, че се образува някъде сякаш някакво свърх налягане и някой клапан не може да го преодолее да отвори. Дали това е така.....? Къде да чопля за напред?
                        о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                        Коментар


                        • #13
                          От: Не прехвърля при топло време

                          Първоначално публикуван от stojan_defender-a Преглед на мнение
                          ...

                          Системата: ГИ Бардолини (на BSM) ...
                          Колко стара е тази Бардолини? Че аз имам такава от по-първите модели и при тях честа причина за подобни проблеми е комбинираният датчик за налягане и температура, който е пълен боклук и консуматив. Директно от БСМ ми го сменяха един път и след скоропостижната смърт рекоха, че нямало смисъл пак да го сменят, защото и новият щял да дефектира ...

                          В момента, след поредната смърт на датчик (този път изкарал цели 2 години), просто съм му изскубал куплунга и карам без него.
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Не прехвърля при топло време

                            Не мога да кажа точно, че не са пред мен документите. По спомен го купувах около 2015 година. Тъкмо бяха пуснали модела си с ОБД, но моя е без.
                            о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                            Коментар


                            • #15
                              От: Не прехвърля при топло време

                              Нямаш ли кабел да я закачиш да видиш? Софтуерът е безплатен на сайта на БСМ
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X