Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Динамична кoрекция на газовата смес?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Динамична кoрекция на газовата смес?

    Един приятел ме занимава да мислим как като даде повече газ да обогатява сместа. Обикновена газова уредба. Като иска да върви повече отваря капака и развива едно винтче. Обаче почва да гори повече.
    Има ли някакви регулатори като дадеш повече газ и да обогатява сместа? Нещо като кранче и да се управлява през жилото на газта, или някакви електрики? Дори не мога да го обясня като хората, нищо не разбирам от газификация. Чак ми е странно такъв общ проблем да няма решение толкова години. Твърди, че обикалял по газаджиите и никой не знаел какво да му предложи. Те си правели ръчно дозиране с клапанчета и отвътре ги управляват.

  • #2
    От: Динамична кoрекция на газовата смес?

    Аванс процесор ще му свърши работа. Човека се намира в Студентски град

    Коментар


    • #3
      От: Динамична кoрекция на газовата смес?

      Няма.

      Другото решение е газов инжекцион с възможност да пипаш настройките.
      То всеки ГИ го има като възможност, но трябва да имаш съответния софтуеър, и по-важното-да знаеш какво да промениш, как тази промяна ще се отрази на двигателя, и как да го направиш.
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #4
        От: Динамична кoрекция на газовата смес?

        ГИ не ще да купува, дума да не става. Затова ме занимава. Горе долу измислих система с няколко микроключета и клапанчета, ама пак си е играчка.

        Коментар


        • #5
          От: Динамична кoрекция на газовата смес?

          Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
          ГИ не ще да купува, дума да не става.
          И правилно. Поздрави го от един динозавър...
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • #6
            От: Динамична кoрекция на газовата смес?

            Малко пояснения че , нещо не схванах въпроса ?

            Че ми стана интересно за тази динамична корекция.
            Последно редактирано от Николай Колев; 03-01-18, 19:27.
            Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
            Място и хора към които да принадлежи ...

            Коментар


            • #7
              От: Динамична кoрекция на газовата смес?

              Туй аванс процесор гледам са някакви електроники, предполагам за предварението. Каква е ползата от него, след като сместа не е оптимална?
              Малко пояснения че , нещо не схванах въпроса ?

              Като дадеш газ да обогатява сместа откъм LPG. Щото сега я регулира статично с болтче, ама в движение няма как. На магистралата развива болтчето, в града го стяга.

              Коментар


              • #8
                От: Динамична кoрекция на газовата смес?

                Кажи на човека си, че щом е мераклия за вървене-да си вземе мерцедес 600 SEL.
                Газ и вървене са различни концепции.

                Не, че няма коли дето вървят яко и на газ, ама тогава си харчат също толкова яко, та смисълТа на газифицирането леко издиша.

                Отдавна е известно, че не може хем душата в рая..........
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • #9
                  От: Динамична кoрекция на газовата смес?

                  Има такава система, BLOS се нарича.
                  Има и по-съвременни, с ламбда корекция. Второ поколение май се води.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Динамична кoрекция на газовата смес?

                    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                    Кажи на човека си, че щом е мераклия за вървене-да си вземе мерцедес 600 SEL.
                    Газ и вървене са различни концепции.

                    Не, че няма коли дето вървят яко и на газ, ама тогава си харчат също толкова яко, та смисълТа на газифицирането леко издиша.

                    Отдавна е известно, че не може хем душата в рая..........
                    По-добре богат и красив, отколкото грозен и беден.
                    Тoй е виждал подобна система, ама не се е сетил да го снима барем. И не знаем какво да търсим.
                    Сега ще видя BLOS.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Динамична кoрекция на газовата смес?

                      Колата с него става по пъргава и върви както на бензин. Човека ги монтира и после настройва газта ти няма какво да настройваш после

                      Коментар


                      • #12
                        От: Динамична кoрекция на газовата смес?

                        Тъй, BLOS решава проблема, дори тук е дъвкано. http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=48743 Ама от 200 лева нагоре...
                        Мисля вариант за преправяне на карбуратор.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Динамична кoрекция на газовата смес?

                          Я вземете го премислете пак...с тая обикновена АГУ. Клапани, управлявани със стъпков мотор има бол. Може да се управлява с копче от купето. Или с изостанало от някъде моторче за празен ход. До тук лесната част. А повечето газ от къде ще дойде?
                          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Динамична кoрекция на газовата смес?

                            Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                            Един приятел ме занимава да мислим ....Твърди, че обикалял по газаджиите и никой не знаел какво да му предложи....
                            Не се напрягайте , поставете правилната система - ще се изплати с икономията и динамиката.
                            Ясно е , че от пръдна боя не става. Предложили са му !

                            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                            ....
                            Газ и вървене са различни концепции.
                            Не, че няма коли дето вървят яко и на газ, ама тогава си харчат също толкова яко..........
                            Няма да повярваш - ама много грешиш !
                            Аз съм с газов инжекцион .
                            Като го поставиха , минах 50 км с газаджията в колата да настройва картата на изгарянето ...(различава се от тая на бензина) .
                            Сега гори с половин литър повече газ , вървежа е същия(10/100 бензин , 10,5 /100 газ) ! Ама темата не е за мен .
                            Трябва да се постави правилната ГУ . Компромисите със доработки и допълнителни самоделки - прогресивно водят до повече неизправности.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Динамична кoрекция на газовата смес?

                              Наумил си е да произвеждаме и продаваме такава кръпка. Сума и коли карат на обикновена газова.
                              ГИ отива на 1000 лева, аз не съм търсил и нямам идея дали е прав.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X