Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Монтаж на ГИ АГИС на Форд Маверик във Варна

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Монтаж на ГИ АГИС на Форд Маверик във Варна

    Скоро си купих такъв един автомобил и сега дерт ми е поставянето на ГИ ,че трябва да го регистрирам (с транзитни е засега) и обикалям газчиите във Варна да им слушам простотиите.Съжалявам за тона но един за свят не видях, който за честта на професията и своята лична, да не се опита да ме направи на глупак.Забелязах няколко вида препитаващи се с поставяне на инжекциони :
    Първия вид най хладнокръвни - слагат само 2-3 вида даречем Заволи и БРЦ и някакъв боклук-сбирщайн и това е.Ако не си навит на баснословната цена на първите две ти обясняват едвали не че си тъпак и ти предлагат компромисно третия едвали не на твоя отговорност.
    Втория вид са другата крайност, те пък събрали най евтините компоненти на пазара и обявяват даречем 700лв.Какъв ще го ядеш после не е интересно въобще.На вид изглегдат като хора при които гаранционна грижа няма нужда да очакваш.
    Третия вид сговорчиво обявяват че предлагания от тях комплект с монтаж на 950 лв. е перфектен и цената им за монтаж е само 200 от тези 950лв.
    Задължително на всякъде питам мога ли да си донеса поръчан от мен пълен комплект завършеността на който да коментираме за тяхно успокоение, че ще съдържа всичко необходимо.Следва подигравателна усмивка и менторски дори снизходителен тон, в този дух "ти пък откъде ще знаеш кое е хубаво и колко струва то"?
    Това на което съм се спрял е АГИС с ОБД и КАН ,изпарител МАДЖИК 3 ,дюзи АПИС Соло (или Баракуда +35лв) и италиански Мап и термосонда ,турски сонда с нивомер и зареждачка както и българска бутилка.Всичкото това нещо,завършен комплект струва 550лв.На едно единствено място се съгласиха с мен че е добра комбинация щото и те щяли да препоръчат такава е на Подвиз но цената е .....950лв. като не пропусна да ме избудалка че "само" 200лв.било тяхното другото си било за комплекта !
    Та сега се боря със самоуважението си.
    Ще съм благодарен на всеки който сподели мнение както за избраната от мен комплектовка така и за съвестен и не толкова алчен газаджия от който има впечатления .
    В крайна сметка аз не за пръв път чувам за сервизчия или газаджия и няма нужда да преповтаряме как и с каква отстъпка пазаруват частите (от спомената от мен сума 550 клиентска цена за тях ще е най много 415) така че да си така алчен че да се целиш в 500лв/5часа ...... А на повечето места където ходих без тези до Евромаркет, мястото където работитят изглежда обурудвано точно за 500 лв и говори на клиентите "да не ти дава господ да се забъркваш с тези".
    Ядосвам се защото аз също работя за пари ,но когато аз ти взимам 500 лв.(за повече работа) аз не се оправдавам с цената на частите и срещу тези пари клиентите ми получават грижа и отношение заради което ме търсят пак и ми раздават телефона на познати.
    Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com

  • #2
    От: Монтаж на ГИ АГИС на Форд Маверик във Варна

    Аз имах подобна дилема и накрая инсталирах сам. Отнема време да го изпипаш, но като за кола дето току що си я взел и ще я караш още Х години може и да си струва.

    Друг вариант - може да пробваш т.нар. соушъл енджиниъринг. Купи си комплекта, направо обикаляй газаджиите с него и казвай, че са ти продали колата заедно с тия неща и търсиш сега кой да ги монтира само. Това поставя проблема в съвсем друга плоскост. Което не става със сербезлък става с тарикатлък.

    Коментар


    • #3
      От: Монтаж на ГИ АГИС на Форд Маверик във Варна

      Това също е някаква идея но не съм склонен да се моля накива хора за каквото и да било.В крайна сметка аз си плащам но ме дразни че на едно единствено място до цирка във Възраждане човека пак ми каза цена над 1000лв. Но ми каза че ще му отнеме монтажа два дни цели.Навсякъде ми говорят за 4-5 часа.Сега за толкова време аз вече знам какво мога да очаквам.Все пак аз карам на газ от около 1994 и сум сменил двадесетина коли .Поне на 4 от тях съм си монтирал сам газовото и смея да се похваля с никакви проблеми впоследствие .
      Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com

      Коментар


      • #4
        От: Монтаж на ГИ АГИС на Форд Маверик във Варна

        Варненските газаджии са под всякаква критика.
        Повечето съм ги обикалял с различни автомобили и са ми пределно ясни.
        Гледат да ти вземат парите за инсталацията и после като имаш ядове те отсвирват.
        В най добрия случай вършат нещо след много уговорки и молби.
        Покрай тях намразих газта като ежедневно гориво.
        Land Rover Discovery II, V8 4.0
        VW Golf VI variant
        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

        Коментар


        • #5
          От: Монтаж на ГИ АГИС на Форд Маверик във Варна

          До Военна болница в лозята сервиз "Алфагаз" мина ли ?? Имат Холандски уредби....
          Приятелите може и да са фалшиви но враговете винаги са истински....

          Коментар


          • #6
            От: Монтаж на ГИ АГИС на Форд Маверик във Варна

            Аз вече не знам дали да ги обикалям.Аз не търся какво те ще ми предложат а искам точно определена комплектация.Освен това отивам на околовръстното между Карамфил и Подвис и питам ...."Кат за тебе имаме "Заволи" с OBD ние такива дет казваш не слагаме то боклуци всякакви" Добре каква е цената - 1100лв и ми обяснява че те два сервиза имали и само с качествени неща работели.Къде е другия ви сервиз бе ами до Евромаркет.Е викам пич вие що не се наговорите сколегата ти как да преценявате кого с колко да го сурвакате бе ? Оня се пули .Ами аз вчера ходих при колегата ти и той ме прецени като за 1300лв. кво прайм сега .Тоя взе да увърта "абе не бе той се е объркал нещо това е цената ама той да не е имал нещо предвид чакай да го питам ..."
            Смятам разбирате за какво става дума.Човека от когото купих колата беше готов да ме заведе в Дупница, там където на него са му слагали РенцоЛанди-то на Шарана. Похвали се човека "това са инжекционите не се лъжи друго да слагаш 160000км от които 120000 с платформа само фолтри сменям много съм доволен .Ако имаш един ден човека взима 1100лв пълен оригинал няма да имаш нужда от гаранция макар че дава 2 години довоен ще останеш".
            Та затова сега се корам като за Агис ми обявяват по голяма цена и като се огледам в така наречените им сервизи то обурудването им е за по малко пари.
            Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com

            Коментар


            • #7
              От: Монтаж на ГИ АГИС на Форд Маверик във Варна

              Добре де питa ли ги тея всичките, aко им донесеш чaстите колко ще ти вземaт сaмо зa труд?

              П.П. инaче кaто гледaм кaквa дилемa ти е гaзовото, си предстaвям кaк търсиш колa.
              Зa жилище не могa дa си предстaвя. Въобрaжение имaм.
              Sent from my Nokia s fenerche

              Коментар


              • #8
                От: Монтаж на ГИ АГИС на Форд Маверик във Варна

                Абе прав си и за колата си прав и за жилището.Ама пък не си виждал германец или австроец как купува.Една кола за 4 заплати разсрочено плащане обаче по 200Е/месец ще я мисли поне седмица и ще събере документация за две три между които избира колкото един багажник на кола.
                Първия път когато ми монтираха инжекцион на другата ми кола не мислих въобще и сега жена ми всеки ден ме псува сигурно.С обикновените вече съм на ти и мога не само да направя информиран избор но и да си я сложа сам без какъвто и да е проблем.
                Относно да ги питам "с материали на клиента" вече писах питах навсякъде просто изтърват така между 150 и 250 лева не знам точно колко са им отстъпките и съответно ми се хилях ехидно и ми казват че "не става бе пич аз като ги взимам знам от къде и какво взимам ти кой знае кво ще вземеш и откъде пък после ще ми кажеш гледай ква си я свършил тука...." Пълни глупости разбира се оз ще ги взема от тук откъдето ще ги вземе и той.
                Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com

                Коментар


                • #9
                  От: Монтаж на ГИ АГИС на Форд Маверик във Варна

                  Ами щом си слагал сам обикновени не виждам причина да не се справиш с инжекцията. Ще си спестиш разправии.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Монтаж на ГИ АГИС на Форд Маверик във Варна

                    Maлък коментар по компонентите. Не се занимавай с турски сонди, за 30-40 лева не си заслужава. Меджик чувам, че дефектират в последно време, огледай се за нещо друго.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Монтаж на ГИ АГИС на Форд Маверик във Варна

                      За Меджика и аз го чух това и то от всички места където питах. На две места ми казаха че са спрели да ги предлагат заради многото проблеми с тях напоследък. Жалко бяха много добри преди.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Монтаж на ГИ АГИС на Форд Маверик във Варна

                        Чисто информативно, точно кое ЕКУ на Агис си си избрал.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Монтаж на ГИ АГИС на Форд Маверик във Варна

                          А за Палакар какво мислите ? Компютъра който ми хареса е АГИС с OBD/CAN.
                          Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com

                          Коментар


                          • #14
                            От: Монтаж на ГИ АГИС на Форд Маверик във Варна

                            Що не си вземеш един Фобос 1? Познат компютър, майстори бол.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Монтаж на ГИ АГИС на Форд Маверик във Варна

                              Намери ли се кой да монтира въпросната уредба?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X