Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за Редуктор изпарител за пропан бутан R-UNO

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От три дни се занимавам с ремонти по колите,незнам как тази сутрин ме озари идеята да се заям със редуктора от темата.Дори успях да намеря работещ газаджийски магазин,че и до 19 часа,и добре че,ходих три пъти .

    Гадния редуктор R-UNO си работи по своя си начин,налягането при ускорение пада драстично.Колата до 120 ускорява и после се мъчеше,при рязко натоварване обръща на бензин за секунди и после се връща на газ....като цяло не храни двигателя и т.н

    Влизам надъхан в магазина,обяснявам какво искам и каката ме пита какъв редуктор ще сменям,соча злощастното нещо и тя отговаря,ма вие знаете ли колко сме продали и т.н

    Може би в този момент трябваше да си тръгна ,но в почивен ден,едва ли щях да намеря друг работещ газаджийски магазин....обясних на каката че няма шанс срещу мен и за мое учудване,каза....ми запозната съм със проблема на тоя модел.....

    Скляпам на парцали аз.......неразбиращо

    Избора беше арктик 3 ,брц няколко модела ,томасето и и съответно турските им копия също на половин цена....

    Казах и да дава най-якия ,жената вади някакъв полски ,не съм го чувал,що не арктик 3...я питам,или томасето,брц знам са добри......ми били проблемни,за брц някаква малка мембрана давала дертове....най категорично каза ,вземай тоя и се махай....брей ,че и доста по скъп от брц -то....викам си, сигурно е звяр за тея пари...ми давай го.....

    Седнах в гаража,чесах се зад врата ,тоя върви със външен клапан ,в комплект със нипел става част от редуктора,да но става недостъпен за смяна на филтъра ...ще променям цялата ситуация,клапана далече от редуктора ,нови маркучи за всичко ,да но медни тръби имам,но буренцата са ми кът....

    Връщах се и взех меки маркучи за газ със връзки....после ходих пак за филтри и още маркучи , буренцата пак ми свършиха ,та пак ходих....и за няколко часа , едно порязване и три четири места изгорени по ръцете,качих успешно новия редуктор,после не ми харесаха пътищата на маркучите и пак пренаредих всичко,после пак свалях редуктора че входа за газ му е отдолу и имаше опасност да прецакам резбата ,та към 18 часа паля колата и работи добре.....на Бензин....

    На газ мотора трепери при форсиране на място,при движение още по зле....

    Три часа не разбирам какво става,пусках калибровка,пипах всички карти ,диаграми ,обагатявах всички режими и обеднявах какво ли не,и не и не.....

    Работи кофти на газ....баси и кръстословицата .... смятах наново дюзите, калибрирах ГИ,пресмятах диференциалното налягане,местих го нагоре надолу без никаква логика в режим на изчерпаност,ми не и не....

    Гледам за разлика от стария,новия кове почти налягането във всички режими със минимални разлики,да ама не работи на Газ....добре

    ланда сондата чертае почти идеални криви на бензин,и кофти на газ,като след 30 секунди горе долу ,след заработване на газ,показанията на горната сонда изчезват и чека почва да мига ....

    Баси и безизходното положение...


    Незнам как ми дойде на акъла да пускам инжекторите един по един безразборно и без всякаква логика
    По едно време забелязвам че като пусна на 4-ти цилиндър бензин,тоест трите цилиндъра работят на газ,а последния на бензин,нещата се оправят идеално....ХМ....че къв проблем да има с рейката,аз два дни се движа с тая кола до преди да пипна преди малко .....рейката дори не съм я докосвал ....

    Врътнах с лимбуса само четвърти инжектор и всичко заспа....три часа на вятъра ....и що така мамка му, тая рейка работеше безупречно до одеве ....изобщо не съм се съмнявал в нея ,щото не съм я и пипал изобщо.


    Тест драйфа показа че тая кола полетя ,до 160 тегли еднакво на газ и бензин,за повече нямаше време ,стана тъмно и опасно ,налягането почти не мърда ,направих го на 1.28 бара,мисля че е много,но ще засека две бутилки разхода,ако не ми хареса ,ще го бутна надолу...във спортен режим ,на газ ускорява по добре от бензина.

    За сега съм много доволен,незнам как го търпях стария редуктор,да беше се спукал,сцепил,разпаднал ,гръмнал....та да го махна по неволя,ма той не...ще работя ,колкото да не ме изгонят от работа...
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • #32
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20210906_201205.jpg
Прегледи:510
Размер:478.1 КБ
ID:6769633Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20210906_201120.jpg
Прегледи:515
Размер:466.9 КБ
ID:6769634
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • #33
        На горните две снимки показанията на ланди сондата ,първа ланда ,щото са две.....докарах ги почти еднакви графики бензин,газ...горе долу.
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • #34
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20210906_202434.jpg
Прегледи:515
Размер:242.6 КБ
ID:6769638Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20210906_202446.jpg
Прегледи:507
Размер:316.5 КБ
ID:6769639
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • #35
            Остана ми да подредя кабелаците и да сложа скоби на вакуум маркучите че са леко хлабави.
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • #36
              Аха, полски изпарител КМЕ са ти продали. Аз смених R-DUE с такъв на Черокито. Нямах забележки към него.
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • #37
                Вчера и днес покарах тази кола на дълго,близо 900 км за двата дни,основно магистрала ,със скорост 140 км и нагоре при изпреварване,за тея 900 км.даде среден разход 8.41 литра/100 км.в половината път с климатик.Тоест в събота валеше,гърмеше и беше хладно,днес климатика работеше цял ден.

                Това с двама души общо,аз и жена ми,пълен резервоар бензин и 48 литра реални газ в бутилката ,без багаж.Грубо двамата,бензина и бутилката с газ около 300 кг.

                Не съм калибрирал рейката още,че няма време За момента редуктора се държи много добре,изчезнаха признаците на недохранване ,особено си личеше на висока предавка с ниска скорост се получаваше едно залюляване,което изчезна с новия редуктор.

                Единствено калибрирана рейка и нова калибрация на ГИ ще направя.И повече няма да я човъркам.Чудя се обаче ,има ли смисъл да сложа по бърза рейка ,рейка имам със съпротивление 1 ом,сегашните които въртя са 3 ома....Тази с един ом има по кратък живот ,проблем с времената на празен ход нямам.....Просто се чудя.
                Последно редактирано от Roninn; 19-09-21, 20:03.
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • #38
                  Аз съм с турски Атикер за 220KW. Вече 9 години работи безупречно. Колата е 162KW. Тръбата до изпарителя е 8мм.
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • Roninn
                    Roninn коментира
                    Редактиране на коментар
                    В моя случай киловатите не са много,но пък колата е бегачка,държи 160 км без проблем и се разтяг

                    а над 200 км с лекота.на 165-170 км по обороти съм я ограничил да обръща на бензин.На тая скорост проблем с ГИ (стария редуктор)не съм имал,или не съм забелязал.....

                    Проблемите ми излизаха примерно на 4 та предавка и скорост 50-60 км.мотора почва да се люлее...наема...забива,прихълца....компа тогава отчита от 1.25 бара ,до 0.6/0.7 бара пропадане .

                    При рязко натискане примерно 3 предавка и педала до долу,налягането пада под 0.6 бара и ГИ обръща на бензин ....което е дефект обърнат в ефект...положителен.....

                    И на практика се получава така,педала до дупка ....изпреварваш рязко,минаваш пред изпреварваното мпс като самолет,и в този момент ГИ обръща на газ и убиваш всичко за две три
                    секунди....Разбира се...има настройки с които да укажем под или над какви обороти да излезе от режим бензин....но и това не е достатъчно....имал съм случай от Пловдив до Стара Загора да карам на бензин ,заради едно рязко изпреварване....

                • #39
                  Магазина в който пазарувах последно ,го стопанисват турци.Имаха всичко на Атикер.За момента всичко е Ок по колата.Напред във времето ако нещо правя,ще пусна гъвкави тръби от бутилката до редуктора на ф8.Спомням си че от външното зарядно до бутилката пусках 8 или 10 мм.тръба,и пак пълни бавно.Евросондата е сравнително нова ,BRC ,бутилката е ATIKER 50 и нещо литра
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • #40
                    КМЕ-то ми го препоръчаха действащи газаджии. Не съм се консултирал с магазинери. По спомен беше КМЕ Силвър до 300 к.с. за тръба 8мм.
                    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                    Из "Златния телец"

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X