Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Много трудно пали на газ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Много трудно пали на газ

    Здравейте,
    имам Москвич 408 И, 1973г., на 63 000км. Няколко години не беше каран. Направих ремонт на мотора- шлайф глава, клапани жигулови, гарнитури , реглаж клапани, центровка и мотора направо заспа. Много върви на бензин ама и много харчи. Реших че не се издържа така и взех 2-ра употреба газова- вакумен изпарител Ловато, бутилка с нова еросонда Мимгаз, клапани и т.н. Монтирах всичко, сложих щуцери в карбуратора. Върви перфектно на газ. Обаче... Много трудно пали на газ директно, дори и в това топло време. Най вече пали трудно сутрин или вечер ако не е палена дълго. Смених всички мембрани на изпарителя, кабели Бош силиконови, свещи НГК - БП6ЕС, даване на аванс на запалването, но няма ефект. Вече не знам какво да правя. Стартера направо ще пламне но не пали. Яко обогатител и не пали. Педала на газта до долу, смукача дръпнат и не пали. На бензин е огън, пали от четвърт, ама нали е с механична помпа и докато качи бензин си е доста хамалогия. Затова искам да го направя да пали директно на газ, поне лятото. Дайте идеи какво да правя?

  • #2
    От: Много трудно пали на газ

    Аз бих опитал така- два три пъти цъкаш копчето на обогатяването за по 1-2 секунди,смукача до половината и въртиш.Ако припали и угасне леко натискаш газта,ама леко!
    Не виждам причина да не пали. А между другото работата с аванса е тънка,не повече от 2-3 градуса в плюс на база бензиновото предварение.
    Успех!
    Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

    А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

    Коментар


    • #3
      От: Много трудно пали на газ

      Така- палене на газ с руска техника:
      1. Даваш на контакт.
      2. Дърпаш смукача.
      3. Чакаш 5-6 секунди. Не трябва да обогатяваш с копчето.
      4. Тук е важното.Това е пиниза - въртиш да запалиш с ключа и в този момент ВРЪЩАШ смукача.
      5. Пали веднага... поне моите руснаци макар и Ниви.
      Пробвай, дано и твоя руснак се предаде?
      Успех !

      Коментар


      • #4
        От: Много трудно пали на газ

        След 15 годишна експлоатация на бившата ми петица,дори и зимата палих на газ!!!
        Даваш контакт,църкаш 1-2 пъти за 1-2 секунди копчето за обогатяване, педал за газта-ЛЕКО да си го натислал,въртиш и пали!Поне така ми беше на моята ладичка,но пробвай,първо варианта на колегата над мен Иначе,аз никога не смях да пипам смукача,че все се давеше
        Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

        Коментар


        • #5
          От: Много трудно пали на газ

          Къде сложи щуцерите,колко мм са,засека накъде е,като запали (ако запали) как работи? Се едно имам електрон 714д,ама лошо гледа на втора програма,а познайте от кво е?
          Никога нема да мине модата на сръбската музика,сливовата ракия и пъстръвата.

          Коментар


          • #6
            От: Много трудно пали на газ

            Щуцерите са навите в двете камери, под лек наклон надолу, скосени са отпред под 45градуса. Запали ли работи равномерно и без смукач, върви и има мощ- за 50-те коня които е. Щуцерите мисля са 8мм.

            Коментар


            • #7
              От: Много трудно пали на газ

              Много е вероятно да имаш теч на газ, тогава още при включване на контакт, съотвенто и газовият клапан, започва изтичане и двигателят се дави, тогава, трябва да палиш на пълна газ, без обогатяване... Провери за теч и ако има отвори изпарителят за да разбереш от къде е проблемът - дали е мембрана, клапан или нещо задържа...
              Друго, вероятно е слаба искра на свещите, на бензин пали и със слаба искра, на за газта си иска нормална - слабата искра идва от самите свещи; от избил кондензатор или фалшив - нов (пазарът е залят с такива); проблемна бубина; чукче/наковалня; дистрибуторна капачка/палец; нисък ток на акумулатора или друго по веригата...
              Регулаторът за предварението на делкото, също може да задържа и центровката да остава на голямо предварение...
              VW Beetle 1200-1954/57/59/60/65 VW Beetle 1300-1970/72 / VW Transporter 1500-65 / VW Transporter 1600-74 / VW&Wartburg 4x4 Buggy / Trabant 600 - 62
              SXS-Restorations 0886513079
              Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. - К.Иречек

              Коментар


              • #8
                От: Много трудно пали на газ

                А някога на анализатор водил ли си я ? Как ти е сместа при добре загрял автомобил ? Махни това НГК , а си вземи едни чешки Бриск може да си извадиш подходящите за твоя автомобил от търсачката на сайта им . Имат и модел за газ . Струват 4-5 лв. и карат 35 к.км на вид имат още живот , но препоръчват замяна .

                Коментар


                • #9
                  От: Много трудно пали на газ

                  Да,сега като каза теч,аз имах теч на ладата,около връзките(където влизат горивопроводите,към изпарителя) на изпарителя,провери,обезателно!
                  Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                  Коментар


                  • #10
                    От: Много трудно пали на газ

                    Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                    Така- палене на газ с руска техника:
                    1. Даваш на контакт.
                    2. Дърпаш смукача.
                    3. Чакаш 5-6 секунди. Не трябва да обогатяваш с копчето.
                    4. Тук е важното.Това е пиниза - въртиш да запалиш с ключа и в този момент ВРЪЩАШ смукача.
                    5. Пали веднага... поне моите руснаци макар и Ниви.
                    Пробвай, дано и твоя руснак се предаде?
                    Успех !
                    Колеги, благодаря на всички за съветите. Опитах ги всички, но най-голям ефект има от този метод. Наистина пали веднага. Само бих допълнил тук че е много важно смукача да се върне бързо, защото мотора се дави. Иначе големи благодарности колега, за съвета, много ядове ми спести!!!

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X