Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Газов инжекцион Prins?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Газов инжекцион Prins?

    Първоначално публикуван от bayco92 Преглед на мнение
    В сервиза ги чистиха и не ги калибрираха, майстора каза, че дюзите Keihin нямат нужда да се калибрират.А от къде купувате филтри за Принс.
    Сега споменаваш,или съм пропуснал някъде.
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • #32
      От: Газов инжекцион Prins?

      Първоначално публикуван от Венци В Преглед на мнение
      Това е една от най-добрите системи за газ в света.Аз работя с нея и клиентите са много доволни.Да малко е скъпа,но за сметка за това е качествена.
      Наскоро си купих кола с такъв газов инжекцион и евентуално ще търся някой да я закачи и каже всичко наред ли е. Венци евентуално по време на варненското състезание или да прескоча до Варна някой ден?
      Първоначално публикуван от bayco92 Преглед на мнение
      А от къде купувате филтри за Принс.
      И мен ме интересува. Също така на колко хиляди се сменя, срещнах нещо между 25 000 и 75 000км., вярно ли е? Има ли начин да се разбере на колко хиляди е, че гледам едни цени между 70 и 100лв. и хич не ми харесват.
      Също имам един малък проблем, като и дам повече газ понякога обръща на бензин, казаха ми, че може да следи натоварване на двигателя и да има опция като надвиши определена стойност да обръща на бензин, не е обвързано с обороти. Възможно ли е да има връзка с количеството газ в бутилката, бутилката е голяма, събира 63л. и това се случва като останат 2-3л.?
      Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
      Телефон - в профила!

      Коментар


      • tjtjtjtj
        tjtjtjtj коментира
        Редактиране на коментар
        Точно така, следи количеството чрез налягането! И при мен сработва по същия начин. Вероятно е за предотвратяване на изгасване на двигателя по време на движение.

    • #33
      От: Газов инжекцион Prins?

      Като пуснеш педала,връща ли се на газ,или остава на бензин

      Ако се връща на бензин е Ок,при натоварване,рязко изпреварване и т.н обръща сама на бензин и после си продължава на газ.

      Ако остава на бензин и пищи за свършила газ ,имаш затлачени филтри или висок праг за налягане на газта,при мен е на 0.7 бара.
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • tjtjtjtj
        tjtjtjtj коментира
        Редактиране на коментар
        Не мисля, че така стоят нещата! Да не говорим, че при мен никъде няма филтър.

      • Roninn
        Roninn коментира
        Редактиране на коментар
        Мислиш,не мислиш,това е положението с диагностика през нета.Не съм виждал ГИ без филтър

    • #34
      От: Газов инжекцион Prins?

      Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
      Като пуснеш педала,връща ли се на газ,или остава на бензин

      Ако се връща на бензин е Ок,при натоварване,рязко изпреварване и т.н обръща сама на бензин и после си продължава на газ.

      Ако остава на бензин и пищи за свършила газ ,имаш затлачени филтри или висок праг за налягане на газта,при мен е на 0.7 бара.
      Пищи за свършила газ. Ще я наблюдавам известно време, прави го рядко и до тук все като има максимум 2-3л. газ, за сега повече от 10л. не съм слагал. Брат има същия проблем, но по-сериозно изразен и при него е изпарител, ясно е, че ще трябва да се закачи.
      Според частичната сервизна история която имам уредбата е монтирана когато колата е била 1690км.(месец след закупуването на колата), в момента е на 207 500км.(реални). Последно проверка е минавала 2015г. когато е била 176 262км. и излиза, че от тогава е на около 31 000км. което не е толкова много.
      Последно редактирано от Иван Жоров; 17-04-17, 11:24.
      Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
      Телефон - в профила!

      Коментар


      • #35
        От: Газов инжекцион Prins?

        Моите филтри на ГИ карат 8-14 х.км., но при мен и разхода е по-голям, та повече газ минава за тези км. Оригиналният изкара над 30 х.км. Сега мисля да почвам да ги сменям с маслото на 10 хиляди.
        Ford Maverick II 2.3 XLT
        Ford Mondeo MK5

        Коментар


        • #36
          От: Газов инжекцион Prins?

          Prins VSI доколкото знам ползват само Keihin инжектори, които са подобрени от Принс.Филтрите и при мен се запушват за 10х км.В интернет филтри има от 70-110лв комплекта, в сервиза който обслужвах са 55лв+смяна15лв, ако някой знае по-добра свободна цена да сподели.

          Коментар


          • #37
            Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
            От: Газов инжекцион Prins?

            В софия има сервиз в който имат софтуера и познават уредбата-0888 214 197.
            Дали този телефон е актуален още? Газ съм имал до сега само на една кола и то аз съм я слагал чисто нова. Сега купих джипа с газ и искам да му направят профилактика. Нямам някакви оплаквания, върви си, но е хубаво да го прегледат. За София става въпрос.

            Коментар


            • #38
              Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
              Привет колеги!Имате ли представа Prins имат ли представителство в БГ и дали тук може да се обслужва такава газова уредба?Холандска е фирмата,но дали имат представителство у нас?
              Нитоауто - Пловдив и в град Елхово.

              Коментар


              • #39
                Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                От: Газов инжекцион Prins?


                Наскоро си купих кола с такъв газов инжекцион и евентуално ще търся някой да я закачи и каже всичко наред ли е. Венци евентуално по време на варненското състезание или да прескоча до Варна някой ден?

                И мен ме интересува. Също така на колко хиляди се сменя, срещнах нещо между 25 000 и 75 000км., вярно ли е? Има ли начин да се разбере на колко хиляди е, че гледам едни цени между 70 и 100лв. и хич не ми харесват.
                Също имам един малък проблем, като и дам повече газ понякога обръща на бензин, казаха ми, че може да следи натоварване на двигателя и да има опция като надвиши определена стойност да обръща на бензин, не е обвързано с обороти. Възможно ли е да има връзка с количеството газ в бутилката, бутилката е голяма, събира 63л. и това се случва като останат 2-3л.?
                И при мен е така! Явно когато в бутилката количеството е малко при рязко подаване на газта предпочита да си мине на бензин.

                Коментар


                • #40
                  Първоначално публикуван от bayco92 Преглед на мнение
                  От: Газов инжекцион Prins?

                  Дюзите добре, че може да се чистят без да се калибрират след чистенето, защото за 3-4х км. се задръстват.Явно не бутилката а хубавите ни горива са странни.Не е ясно на никой как може да минават през двата филтъра боклуците и да задръстят дюзите.
                  Бутилката ми е 55литра и се пълни толкова. Но всеки път трябва да им казвам да се зарежда докато изключи инсталацията!

                  Коментар


                  • #41
                    Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                    Привет колеги!Имате ли представа Prins имат ли представителство в БГ и дали тук може да се обслужва такава газова уредба?Холандска е фирмата,но дали имат представителство у нас?
                    http://nitoautogas.com/w/p/s/4/bg от Пловдив. Предлагат, монтират и сервизират.

                    Коментар


                    • #42
                      Има вече и в София. BRC в Дружба вече са представител.

                      Коментар


                      • #43
                        Първоначално публикуван от v_0 Преглед на мнение
                        Има вече и в София. BRC в Дружба вече са представител.
                        Справиха ли се с твоите проблеми?
                        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                        Из "Златния телец"

                        Коментар


                        • #44
                          В Петък бях на диагностика. За съжаление са от няколко месеца представители, а на мен Юни ми взеха 400+ лв за обслужване на изпарител, един клапан и филтри. Сега ще се окаже изпарителя най-вероятно. Когато запали на бензин, вдига високо налягане на газта( вероятно пропуска от някъде) и не отварят инжекторите. Чакам цена за ремонта. Ако наистина е изпарител, ще напиша и при кой ходих преди това, защото четири месеца ходя по мъките, а най-вероятно не го могат.

                          Коментар


                          • #45
                            Първоначално публикуван от v_0 Преглед на мнение
                            В Петък бях на диагностика. За съжаление са от няколко месеца представители, а на мен Юни ми взеха 400+ лв за обслужване на изпарител, един клапан и филтри. Сега ще се окаже изпарителя най-вероятно. Когато запали на бензин, вдига високо налягане на газта( вероятно пропуска от някъде) и не отварят инжекторите. Чакам цена за ремонта. Ако наистина е изпарител, ще напиша и при кой ходих преди това, защото четири месеца ходя по мъките, а най-вероятно не го могат.
                            Не знам какво значи нови представители, но или могат или не могат да се справят. От гъдел се порових за подробности - просто няма такива. Това е уж известна фирма, която обаче не дава никаква аванта за ползвателите на техни продукти. Нито можеш да изтеглиш програмата за диагностика, нито дават упътвания за монтаж и настройки. Та твоите хора, за да се назоват представители, би трябвало да са ходили на някакъв курс за ограмотяване, както и да имат някоя и друга книжка с подробности под ръка. Само гледай след две-три "процедури" да не излезе, че си си купил нов инжекцион барабар с монтажа.

                            П.П. Оказа се, че на диска с програмите ми има и две такива за Принс, но явно и те са направени само за "просветени". Аз поне нищо не схванах, докато се зверех в тях

                            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                            Из "Златния телец"

                            Коментар


                            • v_0
                              v_0 коментира
                              Редактиране на коментар
                              Аз съм си карък просто. Естествено, че ще ми се падне такава газова. Само веднъж съм имал газ през живота си, изобщо не долюбвам това гориво, но няма начин. Сложих тогава нова Ланди Ренцо и пак се връщах 10 пъти в сервиза за да се учат на мен.

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X