Обява

Свий
Няма добавени обяви.

АГУ на фронтера ???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • АГУ на фронтера ???

    Колеги събрах някой лев и ще слагам газово,колата е фронтера спорт 97г. Х20SE, решил съм да сложа Ловато от Ловато България преди моста на бакърена дето са. Газовото ще е с изпарител попрочетох по форумите че трябва да има някакъв предпазен клапан за да не гърми, регулатор на предварението и нещо като ламда газ което пък съвсем нищо не ми говори.
    Въпроса е като отида утре в сервиза какво да искам да ми сложат допълнително за да бъде всичко както трябва?
    Благодаря предварително.

  • #2
    Re: АГУ на фронтера ???

    Ти си скочил вече в капана, сега каквото и да ти кажем вече е късно....
    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

    Коментар


    • #3
      Re: АГУ на фронтера ???

      quadra: Ти си скочил вече в капана, сега каквото и да ти кажем вече е късно....



      Ne sym oshte zatowa pitam, kaji kakwo imash w predwid.Reshil sym tam shtot mi e blizo, w drujba ne mi se hodi pyk i 4uwam loshi otzivi, no nishto ne e okon4atelno.



      Sori za bukwite, ot kyde se puska kirilicata prez foruma?

      Коментар


      • #4
        Re: АГУ на фронтера ???

        Сервиза на Ловато не е лош, но определено не е от евтините, както и оборудването което предлагат. Плюс това щом си се спрял на обикновенна газова с изпарител и плочка можеш да минеш с доста по-евтин вариант. Трябва ти по двигателя освен изпарителя и клапаните симулатор за 4 цилиндров двигател, плочка, и кихалка с клапа защитаваща филтъра и дебитомера. Повярвай ми всякакви ламда контроли и тн неща са само излишно даване на пари.
        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

        Коментар


        • #5
          Re: АГУ на фронтера ???

          Остава да ме посъветваш към кой да се обърна за покупка и монтаж, за да е на сносна цена и монтажа да е кадърен.

          Благодаря предварително.

          Коментар


          • #6
            Re: АГУ на фронтера ???

            Напиши на Соти ( Нинджа - 1) или Севдо (Дисем) и те ще те упътят.
            Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

            Коментар


            • #7
              До: АГУ на фронтера ???

              Този двигател е елементарен за газифициране всичко над 450 лв. за газова си е обирджииство. Не ти трябват никакви емулатори и ламбда контроли само реле за изключване на инжекторите и това е.
              no signature no problems

              Коментар


              • #8
                До: АГУ на фронтера ???

                Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                Този двигател е елементарен за газифициране всичко над 450 лв. за газова си е обирджииство. Не ти трябват никакви емулатори и ламбда контроли само реле за изключване на инжекторите и това е.
                Емулатора прави точно това - изключва инжекторите като лъже компа че си работят за да не се шашка напразно.
                Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                Коментар


                • #9
                  До: АГУ на фронтера ???

                  така е но при фронтерата няма смисъл от такъв емулатор защото така или иначе компютъра не отчита грешка при изключени инжектори! единственото което газаджиите не правят е да изключват сигнала от ламбда сондата и бавната корекция на запалването с времето се измества дори от малкото каране на бензин сутрин и за 6 месеца започва да ти бяга и колата пали по-трудно и започва да похарчва повече, затова може да помоли майсторите да му сложат и едно реле да прекъсва сигнала като мине на газ и така няма да има този проблем. Аз го отких след 1 година каране след като тотално ми се скапа центровката. Карам вече 60 000 км. без емулатори и мотовинки ламбда контроли и сякакви боклуци дето "кадърните" газаджии препоръчват.
                  no signature no problems

                  Коментар


                  • #10
                    До: АГУ на фронтера ???

                    по рано на опел 16 клапана 2000 куб сложих агу с реле което изключва инжекторите.караш около две седмици и почва да събира грешки .откачаш акомулатора за 10 мин и всичко се оправя.може да се купи емулатор втора ръка за 50 лева няма да се ускапи толкова много.

                    Коментар


                    • #11
                      До: АГУ на фронтера ???

                      На 16 винтиловите е съвсем друг случая аз говоря за двигател C20NE i X20SE които са с един и същи инжекцион.
                      no signature no problems

                      Коментар


                      • #12
                        До: АГУ на фронтера ???

                        Колеги да се похваля вече съм газифициран, без емулатор само с реле на дюзите, имам един два въпроса. Като карам на газ ми свети чек енджин лампата, това ще натрупа ли грешки в компа т.е. трябва ли да сложа емулатор.За релето на ламбда сондата техниците ми обясниха, че ламбда сондата има значение и при работа на газ и не трябва реле, но ако не реша през следващите 500 км да сложа емулатор ще ги накарам да ми сложат реле и на сондата.

                        Към Фанатик: При теб свети ли тази лампа докато караш на газ.

                        Коментар


                        • #13
                          До: АГУ на фронтера ???

                          ще събере грешки само с реле.последиците са че като караш на бензин като даваш газ няма да върви.като извадиш клемата на акомулатора за 10 минути всичко се оправя до следващия път .може след ден или месец

                          Коментар


                          • #14
                            До: АГУ на фронтера ???

                            Първоначално публикуван от koi4a Преглед на мнение
                            Колеги да се похваля вече съм газифициран, без емулатор само с реле на дюзите, имам един два въпроса. Като карам на газ ми свети чек енджин лампата, това ще натрупа ли грешки в компа т.е. трябва ли да сложа емулатор.За релето на ламбда сондата техниците ми обясниха, че ламбда сондата има значение и при работа на газ и не трябва реле, но ако не реша през следващите 500 км да сложа емулатор ще ги накарам да ми сложат реле и на сондата.

                            Към Фанатик: При теб свети ли тази лампа докато караш на газ.
                            Абе колега, какви са тези цигании дето ги правите за някой друг лев...емулатора струва съвсем нормални пари, не се налага да се режат никакви кабели и да се прецакват дюзите, откачаш им щекерите и закачаш емулатора и готово.
                            Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                            Коментар


                            • #15
                              До: АГУ на фронтера ???

                              При полужение че Фанатик ме уверява, че няма нужда от емулатор и съм склонен да му се доверя за какво да го слагам емулатора, ако почне да прави номера разбира се че ще му сложа емулатор. То за някои хора и газовия инжекцион е на приемлива цена но ...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X