Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Газова уредба на Дизел?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Газова уредба на Дизел?!

    Паджеро, не е зле да преговориш газовите уредби и най-вече работата на "скоростно-масов смесител", или понародному, плочка. Вакуумът на вакуумните изпарители има същата функция, която има електромагнитният клапан на електронния изпарител - защитна. И двете служат за да спрат изпарителя при спиране на двигателя и нямат отношение към дозирането на горивото.

    Коментар


    • До: Газова уредба на Дизел?!

      Здравейте и от мен колеги!По отношение на комбинацията дизел -газ мога да ви помогна само с идея,а тя се свежда до това ,че има такава система и тя е направена в Бг преди около 20-30 гд в Сопот.Преди време карах курсовете за монтаж на газови уредби в Сопот и инструктора ни поясняваше цялата уредба но понеже нямам спомен от какво се сьстоеше схемата мога само да помоля ако някой от присьстващите колеги от Сопот евентулно ако имат познати от завода ВМЗ да помогнат с документация.

      Коментар


      • До: Газова уредба на Дизел?!

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        ... Вакуумът на вакуумните изпарители има същата функция, която има електромагнитният клапан на електронния изпарител - защитна. И двете служат за да спрат изпарителя при спиране на двигателя и нямат отношение към дозирането на горивото.
        Значи пак остава въпроса с дозирането. Теоритично - трябва да има "кранче", което да пуска повече или по-малко LPG в зависимост от положението на педала на газта. При бензиновия инжекцион е ясно, но тук трябва да се приспособи нещо - например "селсини".
        ЩЕ ГО МИСЛЯ НА ПО-ТРЕЗВ АКЪЛ.
        Приятели не се печелят - губят се завинаги.
        УМЪТ НЕ Е ЗА ВСЕКИ
        Времето е ценно, само ако не бързаш.
        0889623098

        Коментар


        • До: Газова уредба на Дизел?!

          Историята е такава:

          дизеловият двигател нормално работи с груб излишък на въздух (примерно 60%). Част от този излишък може да се оползотвори с газ, като за целта може да се настрои обикновеният смесител да пуска около 20-20% от нормалното за бензинов двигател. Което става от кранчетата на смесителя.

          Другият момент е, че дизеловият двигател смуче въздух приблизително пропорционално на оборотите, а не на мощността. Така че, ще имаме една съставка на мощността, която няма да се контролира от педала (това, което идва от газта). Затова, трябва цялата система да се задейства на по-високи режими. Ключът за оборотите е за това. Ще трябва и ключ, който да я активира само при натиснат педал - иначе, празния ход ще е 6500 об/мин.

          Ще трябва и ограничител на обороти - иначе, невинно подаване на газ без включена предавка ще развърти двигателя до опасни режими.

          Да се регулира количеството газ от педала няма много смисъл - то и без това е близо до долната граница на стабилно горене. Ако се пусне по-малко, то просто няма да гори, ще гори само нафтата.

          Коментар


          • До: Газова уредба на Дизел?!

            Схванах идеятя, но пак си остана проблемът с дозировката.
            Изходна позиция:
            1. Двигател без никаква електроника по него, дори оборотомер;
            2. Използваме наличен изпарител;
            3. Разрешаваме подаването на LPG над определени обороти;
            4. Макс. подавано количество LPG е около 20-30% от това на бензинов мотор.

            При различните натоварвания по какъв начин (практически), дори и не съвсем точно може да се променя количеството на LPG?

            Продължавам да мисля и да търся решение на този въпрос.
            Приятели не се печелят - губят се завинаги.
            УМЪТ НЕ Е ЗА ВСЕКИ
            Времето е ценно, само ако не бързаш.
            0889623098

            Коментар


            • До: Газова уредба на Дизел?!

              Завърти крана на тройника в някакво удачно положение и не го мисли повече. Казах вече, пропорцията газ може да се изменя в съвсем тесни граници. Уцелиш ли ги, максимумът е да я пускаш и спираш.

              По какво ще познаеш границите:
              горната - по черния пушек, евентуално можеш да пуснеш по-малко нафта за сметка на повече газ, но така ще влошиш контрола върху мощността от педала.
              долната - по никаквия принос на газта към мощността.

              Ако никога досега не си се занимавал с АГУ, не е зле да потърсиш помощ от по-вещи хора. Поне по отношение на монтирането на частта с високо налягане.

              Коментар


              • До: Газова уредба на Дизел?!

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Завърти крана на тройника в някакво удачно положение и не го мисли повече. Казах вече, пропорцията газ може да се изменя в съвсем тесни граници. Уцелиш ли ги, максимумът е да я пускаш и спираш.

                По какво ще познаеш границите:
                горната - по черния пушек, евентуално можеш да пуснеш по-малко нафта за сметка на повече газ, но така ще влошиш контрола върху мощността от педала.
                долната - по никаквия принос на газта към мощността.

                Ако никога досега не си се занимавал с АГУ, не е зле да потърсиш помощ от по-вещи хора. Поне по отношение на монтирането на частта с високо налягане.
                Благодаря за съвета. Тези дни ще ходя до Бургас и не знам кога ще се върна, но след това се заемам с експериментите.
                Щом не са необходими допълнителни настройки освен от тройника, другото не е проблем.

                С АГУ не съм се занимавал професионално, само с моята на Форда (от монтажа до настройката), но настройката ми отне повече време от монтажа.
                Приятели не се печелят - губят се завинаги.
                УМЪТ НЕ Е ЗА ВСЕКИ
                Времето е ценно, само ако не бързаш.
                0889623098

                Коментар


                • До: Газова уредба на Дизел?!

                  Първоначално публикуван от ivotosod Преглед на мнение
                  1. Двигател без никаква електроника по него, дори оборотомер;
                  2. Използваме наличен изпарител;
                  3. Разрешаваме подаването на LPG над определени обороти;
                  4. Макс. подавано количество LPG е около 20-30% от това на бензинов мотор.
                  При различните натоварвания по какъв начин (практически), дори и не съвсем точно може да се променя количеството на LPG?
                  Благодаря момчета за дебатите. Ако мога да си направя следните изводи и решения:
                  1. Понеже е без оборотомер, единия начин е да се сложи чукче от бенз на вакуумпомпата на разпр вал (без идея как точно би станало)...ама струва ли си?Значи остава механичен включвател около рейката някъде. Долу-горе на около 1500 об. Примитивно, но ефикасно м.б.
                  2. Изпарител- вакуумния ще свърши работа, ако вземем вакуум от въпросната помпа. Ако ли не- нали изпарителя си има реле за "почерпване", което ще се включва от механиката около рейката.
                  3. Сещам се и още нещо- втори включвател на около 2500 об...Пък така и така сме тръгнали-може на всеки 500 об. да наслагаме. Като за всеки включвател- газов клапан.
                  4. Ще си позволя мнение и за дросел. И за това съм мислил- значи слагаме карбюратор от Балканче или Симсон. Само дето си мисля- ако по някакви мехнични причини дросела остане отворен на макс, дали няма газта да достигне непоносимо за дизела количество...Аз съм пробвал да пусна много газ- така "излопа аванса", че и сега като се тя се изпотявам.
                  Искам мнение от вас и за това- пуснах си газ през филтъра, ама на ниски обороти. И оборотите се повишиха, обаче бяха доста колебливи, непостоянни. Не съм го пробвал на по- високи, щото ме хвана страх...

                  Коментар


                  • До: Газова уредба на Дизел?!

                    Здравеите, много изчетох по тази тема.
                    В Австралиа се монтират такива системи доста!
                    Аз монтирах на моя 300д-24вент. и резултатът е много ДОБЪР!
                    Мощността се увеличава доста!!!
                    Ако има интерес ще снимам.
                    Последно редактирано от Ясен; 08-11-09, 13:20.

                    Коментар


                    • До: Газова уредба на Дизел?!

                      Първоначално публикуван от tony300d Преглед на мнение
                      здравеите мн.из4етох по тази тема
                      В Австралиа се монтират такива системи доста!
                      Аз монт.на моя 300д-24винт.И резултата е мн.ДОБЪР!
                      Мо6ността се увели4ава доста!!!
                      ако има интерес 6те снимам
                      Естествено, че има. И не само снимки, ако може и технически подробности, защото тук се опитваме да направим всичко от нищо. А щом има нещо готово е добре да се поучим от него. Колега посочи в ника от къде си, че така все някой ще пита.

                      Аз успях да набавя следното:
                      - датчик, следящ завъртането на рейката,
                      - датчик за позицията на празния ход,
                      - оборотомер от дизелов автомобил,
                      - "някакъв" клапан с управление на сечението. Още не знам как работи, но като ми го донесат ще го изучавам.

                      Ето и на теория какво мисля, че трябва да стане: На празен ход си работи само на дизел - управлява се от съответния датчик. Като прескочи тази граница се подава и ГАЗ в приблизително отношение 70% нафта - 30% ГАЗ. Предварително помпата е регулирана да подава по-малко нафта, с цел да се избгне "прагът" от прехода. С увеличаване на количеството на подаваната нафта - следи се ъгълът на завъртане на рейката, се увеличава и количеството на газта, за да се запази съотношението. Контролира се от клапана. При достигане на опасно високи обороти се спира подаването на ГАЗ - сигнал от оборотомера.

                      Неудобство е, че зимата трябва да поработи повечко на място, за да загрее, но това е друга бира. Нека първо да проработи, пък после ще го мислим.
                      Приятели не се печелят - губят се завинаги.
                      УМЪТ НЕ Е ЗА ВСЕКИ
                      Времето е ценно, само ако не бързаш.
                      0889623098

                      Коментар


                      • До: Газова уредба на Дизел?!

                        Първоначално публикуван от ivotosod Преглед на мнение
                        Неудобство е, че зимата трябва да поработи повечко на място, за да загрее, но това е друга бира. Нека първо да проработи, пък после ще го мислим.
                        Да ти кажа не би имал проблеми ако е студена, щото аз 3 год. карах на газ и зима и лято бенз не ползвах- дори и при палене при - 20. А в Русе си е студено....

                        Коментар


                        • До: Газова уредба на Дизел?!

                          Първоначално публикуван от ptrkrs Преглед на мнение
                          Да ти кажа не би имал проблеми ако е студена, щото аз 3 год. карах на газ и зима и лято бенз не ползвах- дори и при палене при - 20. А в Русе си е студено....
                          Имаш ли на представа при какво налягане трябва да се възпламени студен пропан бутан в студен мотор без да има свещи? Да приемеме че температура на всичко е точно минус двадесет по Целзий.....
                          Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                          Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                          Коментар


                          • До: Газова уредба на Дизел?!

                            Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
                            Имаш ли на представа при какво налягане трябва да се възпламени студен пропан бутан в студен мотор без да има свещи? Да приемеме че температура на всичко е точно минус двадесет по Целзий.....
                            Ама ние не го чакаме да се възпламени сам, подпалваме го с малко нафта. Сам и на топло няма да гори.

                            Коментар


                            • До: Газова уредба на Дизел?!

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              Ама ние не го чакаме да се възпламени сам, подпалваме го с малко нафта. Сам и на топло няма да гори.
                              Това го знам... А прочете ли мнението, което цитирам?
                              Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                              Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                              Коментар


                              • До: Газова уредба на Дизел?!

                                Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
                                Това го знам... А прочете ли мнението, което цитирам?
                                да?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X