Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Газова уредба на Дизел?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Газова уредба на Дизел?!

    Тука мисля не е тема за метан а за пропан-бутан. Нищо лично, но в един сервиз ми показаха от едната страна, едни камиони с големи красоти след слагане и ползване пропан-бутан. Всичко зависи и от майстора и "карача", но както и да е. Кой сложил, сложил. Теамта преди почти 10 години в един ловен форум тръгна за газо-дизела и има изписано бол, само да има кой да чете. Има някой още от тогава си карат с пропан-бутан и не спират.

    Коментар


    • От: Газова уредба на Дизел?!

      Първоначално публикуван от snowblind Преглед на мнение
      ... Теамта преди почти 10 години в един ловен форум тръгна ...
      Тя тая тема е принципно актуална от преди поне 40 години Може и повече да са, аз за толкова знам. Само че 'газо-дизел' е малко разтегливо понятие и първоначално наистина се отнасяше само за метан и само за големи превозни средства - просто на малките цялата работа се обезсмисляше заради тежките бутилки и липсата на метан-станции. Сега вече не е точно така, разбира се. А и 'тия' дизели, отдавна не са като 'ония' дизели.

      Човека погоре питаше за газ дотолкова, доколкото иска да качи някое друго магаре отгоре на наличните стотина, в което няма нищо лошо. Ако улучи правилната дозировка, точно това ще получи. И ако не се улисва много, няма да скапе нито мотора, нито трансмисията.

      Напоследък ми се случва да се замисля как един класически, дърт, джипкаджийски дизел би отнесъл преоборудване на метан. На 2 тона джипка 200 кила отгоре за бутилки... ми майната им. Тъкмо задния мост ще има по-добро сцепление Цената на преобурудването не е кой зане каква. Класическа ГНП се бъзика сравнително лесно. Единственото, което ме възпира от експериметни е, че цената на метана не е чак толкова ниска и за кола, която я навърти 10000 годишно, я не, като че ли не си заслужава заигравката?
      О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

      Коментар


      • От: Газова уредба на Дизел?!

        baretata_7_62 Привишил си лимита на лични съобщения и не мога да ти отговоря преди да изтриеш някое ,и да ти се освободи място да получаваш ново.

        Коментар


        • От: Re: Газова уредба на Дизел?!

          Здравейте колеги!
          Гледам че темата се разраства и искам да споделя моят личен опит за модификацията на дизел + метан тъй като всеки е чул, че някой е видял и се пише какво ли не.
          Та да си дойда на думата от 2.5 години карам на дизел + метан – обикновена уредба монтирана на Рейндж Ровър Р 38, 2.5 ТДС и съм навъртял над 180000 км. при монтирането съм измервал компресията на цилиндрите и скоро пак я мерих няма съществена разлика така, че смятам за не основателно, че се износва двигателя и дюзите са в перфектно състояние проверени на стенд.
          От къде идва икономията - тъй като педала на газта е електронен и е намален %-та на подаване на дизел от там при CDI, HDI и други се намалява софтуерно подаването на гориво на обикновените помпи се намалява от самата помпа.
          Уредбата е монтирана в сервиз в София и обещана пропорция дизел 30% метан 70% - фактически 35% дизел и 65% метан поради монтиране на обикновена уредба.
          В момента - моментен разход преди включване на турбото по равен път спада на 2.0 л. 100км. и по-малко говоря движение със скорост 80-90 км в час, при скорост 120 км. в час моментния разход на същия участък е 3.3 – 3.5 л. на 100км. качване на Витиня посока от В. Търново моментен разход 6.2 дизел със скорост 120 км в час, градско в София моментен разход 4-5 л дизел на 100 и за 120 км 10 кг. Метан. При последното замерване пълен – пълен комбинирано градско 20% и останалото извън градско разхода е 3.7 дизел и 4.4 метан на 100 км.
          Да не забравя че имам и монтиран чип с което се увеличава и разхода на дизел.

          Предимства:
          1. по-добро изгаряне на дизела в комбинация с метан/газ
          2. повишаване на мощността
          3. намаляване на себестойността на 100 км. поради намаляване на разхода на дизел и замяната му с метан/газ


          Недостатъци:
          1. За малки двигатели считам че икономията на парични средства е незначителна за големи двигатели е съществена
          2. ограниченията на метана в това, че бутилките са големи и тежки и първоначалната инвестиция е голяма, а и малак пробег с междинни зареждания по маршрута с което трябва да се съобразява
          3. Предлагам монтиране на инжекционни уредби за още по ефективен разход


          Тези уредби които се монтират без да се пипа помпата не дават голяма икономия.

          Има много които монтират такива уредби аз моята е монтирах в този сервиз http://avtogas-bg.com и съм доволен.
          Моят живот, моите решения, моите грешки, моите поуки ... не са твоя работа.

          Коментар


          • От: Re: Газова уредба на Дизел?!

            Пачо,важно е да се каже и колко е бил разхода на дизел преди,за да може човек да сметне икономията,а и кога ще избие парите на уредбата-тя е 3400 лв,или???

            Коментар


            • От: Re: Газова уредба на Дизел?!

              Да много е важно по каталог
              Разход на гориво - градско 12.8 (13.9) л./100 км.
              Разход на гориво - извънградско 8.9 (9.2) л./100 км.
              Разход на гориво - комбиниран 10.6 (11.4) л./100 км.
              Реално комбиниран 12.3 л./100км. засечен пълен-пълен
              Тук идва икономията от повишената мощност
              За избиването на уредбата е в зависимост от километрите при мен 800 - 850 км. на седмица бързо се избива.
              Всеки може да вземе молива и да смята.
              Но трябва да се има и в предвид че кефа на повечето кончета е страхотен при положения, че не им плащаш данъка
              Моят живот, моите решения, моите грешки, моите поуки ... не са твоя работа.

              Коментар


              • От: Газова уредба на Дизел?!

                някои да ми препорача каде вав варна мога да ми монтират газ на 2.7црд гранд

                Коментар


                • От: Газова уредба на Дизел?!

                  Монтирах си метанова уредба на ТЛК 60 серия. Разходът е около 5/100 дизел и от 3 до 5 кг метан за 100км. Динамиката е WOW. Уредбата свалих от едно изтръпнало такси и си я преработих за дизел. Цените, които се цитират тук за газифициране са леко стряскащи и неоправдани с нищо.
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • От: Газова уредба на Дизел?!

                    Какво и преработи? Къде забучи метана? Намали ли нафтата?

                    Коментар


                    • От: Газова уредба на Дизел?!

                      Смесителна плочка с кранче пред дроселната клапа (60 та серия има такава).
                      Без намалена нафта върви на страх и подозирам че ще строши нещо. Сега цикловата порция е намалена, така че само на нафта е доста тромава.
                      Използвал съм превключвател бензин/газ, който превключва при зададени обороти. В случая съм го нагласил на 900.
                      Сигнал от оборотомера не можеше да се вземе, защото работи повече като тахогенератор. Датчикът му "брои" зъбите на маховика и превключвателят се шашка.
                      На шайбата на климатика заварих една пластина и до нея монтирах стандартен датчик за положение на колянов вал.
                      Захранването на всичко се прекъсва от краен изключвател, закрепен на дроселната клапа. По този начин се решава и въпроса с принудителния празен ход и превключвателят се "рестартира" след всяко пускане на газта. Ако оборотите са над 900 пуска метан, ако не - чака достигането им.
                      Мисля да пробвам с работа на гнп само на празен ход, колкото да има запалване и останалото метан. В случая рейката на ГНП се управлява с вакуумна мембрана, която се задвижва от разликата в наляганията пред и след клапата, та е достатъчен един въздушен клапан, примерно от преден мост на Паджеро.
                      Кофтито е, че не искам да имам бутилки в купето и се занимавам с монтажа им отдолу. За момента съм с една 5кг с идеята за още 3 по толкова.
                      Има наистина доста възможност за реглаж, но в момента е настроена така, че да има смислена автономия с наличния засега метанов запас.
                      Интересното е, че противно на очакванията ми, работната температура на двигателя спадна. Не мога да кажа точно с колко градуса, но нормалното положение на всички японки е малко под средата. Сега е надолу с около милиметър въпреки жегата и ползването на климатик. Няма пушек и чукане. Звукът повече наподобява бензинов двигател.
                      Последно редактирано от Scrapheap; 18-07-15, 23:18.
                      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                      Коментар


                      • От: Газова уредба на Дизел?!

                        А колко лапаше Тойотата преди интервенцията?
                        О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                        Коментар


                        • От: Газова уредба на Дизел?!

                          9 - 15/100
                          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                          Коментар


                          • От: Газова уредба на Дизел?!

                            Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                            Смесителна плочка с кранче пред дроселната клапа (60 та серия има такава).
                            След това нямам повече въпроси Ще трябва да си търся дроселова клапа.
                            Някой ден пак ще ме ухапе мухата и пак ще сложа газово на Диското, но никак не искам да имам бутилки в багажника, а отдолу няма място.

                            Коментар


                            • От: Газова уредба на Дизел?!

                              Ти хубаво ще сложиш дросел, но как ще се разберат с турбината? При мен е античен предкамерен асматик.
                              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                              Коментар


                              • От: Газова уредба на Дизел?!

                                Хич и не съм се замислял.
                                Предния път сложих пропан-бутан, с щуцер малко след въздушния филтър и доста преди турбото, интеркулера и колектора.
                                За вървене, вървеше яко, но и газ лапаше много - 6-10 л/100км, като сметна идваше по-скъпо, отколкото на нафта.
                                После мислех да направя балансирана система, като на бензиновите турбо коли, но не стигнах дотам.
                                Повечето каране ми е градско, а пусках газта, като загрее малко, с ключ на помпата и се оказва, че градското си го карам на нафта.
                                После бутилката се събра с компресора...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X