Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Газова уредба на Дизел?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Газова уредба на Дизел?!

    Първоначално публикуван от tatii Преглед на мнение
    Разход за 350км 7л нафта и 4л газ. От тия 350км имам 40_50км баири и около50км градско софия.

    здрасти ! Я ми кажи този разход на 100км ли е или за целия пробег . ако е на 100км значи това което ти писах по-рано е станало. няма икономия ! Сега много добре ,че си махнал ел.помпата - със механичното ще успееш да постигнеш това което целиш. но не разбрах газта пропан-бутан ли е ? защото при мен е метан на колко градуса ти е предварението това е много важно . направил си половината от нещата от рейката се ограничава горивото само когато караш смесено двете горива и то над 1000об.мин но това става със мех.ограничител който се изключва под тези обороти и колата работи нормално само на дизел но тези неща са за човек който е от Русе и ги прави.мога да ти дам телефон.За дюзите не бери грижа ,аз на 150х.км смених разпръсквачи и карам няма ядове.
    Имама механичен ограничител. Оказа се че ако скопиш помпата харчи повече. Върнах си я на заводски настройки и този разход е за 350км. Уникален разход. смятам го около 2,5-3/100 нафтаа което е мноооого добре

    Коментар


    • От: Газова уредба на Дизел?!

      Първоначално публикуван от kretio74 Преглед на мнение
      Имама механичен ограничител. Оказа се че ако скопиш помпата харчи повече. Върнах си я на заводски настройки и този разход е за 350км. Уникален разход. смятам го около 2,5-3/100 нафтаа което е мноооого добре
      Здрасти ! мързи ме да пиша пусни ми на ЛС телефон да ти звънна

      Коментар


      • От: Газова уредба на Дизел?!

        Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
        Като смениш 4 дюзи по 1000 - 1500 лева, ще разбереш от икономия.

        Що се мъчите да си трошите колите.
        Първо каде видя че дачията е команреил,колегата е написал 1900дизел.и къде видя 1500 лв.дюзи за дачия.
        SUZUKI VITARA V6
        HONDA CBR 919RR
        MERCEDES ML
        MAN TGA D2O COMANREIL 18-430

        Коментар


        • От: Газова уредба на Дизел?!

          Първоначално публикуван от kretio74 Преглед на мнение
          Имама механичен ограничител. Оказа се че ако скопиш помпата харчи повече. Върнах си я на заводски настройки и този разход е за 350км. Уникален разход. смятам го около 2,5-3/100 нафтаа което е мноооого добре
          Тука май се послагва с разхода ,по мой сметки разхода излиза 2 литра на 100 дизел и 1.3 литра газ.
          0 8 76 36 8 542

          Коментар


          • От: Газова уредба на Дизел?!

            Първоначално публикуван от metalgiar Преглед на мнение
            Тука май се послагва с разхода ,по мой сметки разхода излиза 2 литра на 100 дизел и 1.3 литра газ.
            Ако не вярваш още карам на туба. Ела и ще го засечем заедно

            Коментар


            • От: Газова уредба на Дизел?!

              Първоначално публикуван от metalgiar Преглед на мнение
              Е това със охлаждането на дюзите на комън-рейл ловя бас че сам си го измислил.Комън рейл дюзата хич не и пука от горещината тя се прецаква от лошо гориво.А и да допълня,подаването на газ на дизела не е ново откритие а е нещо открито отще от времето на втората световна война.Има даже двигатели които фабрично са газодизел.
              http://www.offroad-bulgaria.com/show...?t=1224&page=5
              На нас клиренс ни трябва , не скорост

              Коментар


              • От: Газова уредба на Дизел?!

                Какво искаш да кажеш с тази препратка,неразбирам?
                0 8 76 36 8 542

                Коментар


                • От: Газова уредба на Дизел?!

                  Първоначално публикуван от metalgiar Преглед на мнение
                  Какво искаш да кажеш с тази препратка,неразбирам?
                  Не можах да фиксирам моето мнение точно , затова го копирам - "
                  Колеги; преди много години ( мисля че беше 1986 ) минах през Букурещ на път за Русия. Направими впечатление че Икарусите в Букурещ имаха по две огромни бутилки на покрива и не пушеха. Сега като чета тази тема си мисля че са били с такава система на метан. Явно това не е от вчера. " ....
                  На нас клиренс ни трябва , не скорост

                  Коментар


                  • От: Газова уредба на Дизел?!

                    И в София имаше Газо-дизел Икаруси горе долу същите години !

                    Коментар


                    • От: Газова уредба на Дизел?!

                      Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
                      Не можах да фиксирам моето мнение точно , затова го копирам - "
                      Колеги; преди много години ( мисля че беше 1986 ) минах през Букурещ на път за Русия. Направими впечатление че Икарусите в Букурещ имаха по две огромни бутилки на покрива и не пушеха. Сега като чета тази тема си мисля че са били с такава система на метан. Явно това не е от вчера. " ....
                      Аз това го писах и по горе,разработки има още от втората световна война, а в някой държави от Латинска Америка съм чел че се произвеждали фабрично товарни автомобили.
                      0 8 76 36 8 542

                      Коментар


                      • От: Газова уредба на Дизел?!

                        Първоначално публикуван от metalgiar Преглед на мнение
                        Е това със охлаждането на дюзите на комън-рейл ловя бас че сам си го измислил.Комън рейл дюзата хич не и пука от горещината тя се прецаква от лошо гориво.А и да допълня,подаването на газ на дизела не е ново откритие а е нещо открито отще от времето на втората световна война.Има даже двигатели които фабрично са газодизел.
                        А болкучавата нафта, като се препече и хване коричка вътре в дюзата? За предкамерните ОК, ама модерните шитни са капризни и скъпи.

                        Коментар


                        • От: Газова уредба на Дизел?!

                          В България че нафтата не е добра си е така но в никакъв случай не е скапана.Инак че съвременитите комън рейл са скъпи за ремонт,тук не съм съгласен,преди 15 години бяха скъпи и двигателите бяха рядко срещани но днес всяка трета кола е комън рейл и ги има под път и над път.Аз предпочитам да ремонтирам комън рейл пред механична помпа,мен лично комън рейла ми е по прост и елементарен като конструкция.
                          0 8 76 36 8 542

                          Коментар


                          • От: Газова уредба на Дизел?!

                            Поевтиняват, но са скъпи на фона на предкамерните, освен това са с по-финни елементи, които са капризни. А дали горивата са ни скапани, рзходи се на запад от Сегет и ще разбереш какво е да не ти е скапано горивото.

                            Коментар


                            • От: Газова уредба на Дизел?!

                              Забелязал съм на лека кола че с нафта от Германия разхода ми е 1 литър надоло.Но пък и в България не е толкова зле нафтата щом от балканстар гаранцията на мерцедесите важи с български горива,за пример ще ти дам че на най-новата е ЕС-класа блу нещо си беше модела в Русия Мерцедес не признава гаранцията.
                              0 8 76 36 8 542

                              Коментар


                              • От: Газова уредба на Дизел?!

                                Балканстар им е през фуя за гаранцията, всичко си плащат немците, а те няма как да откажат гаранция заради ЕС.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X