Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Газова уредба на Дизел?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Газова уредба на Дизел?!

    Ключето не ти трябва, а какво представлява частта на щуцера вътре в потока въздух? Дтлжина, диаметър, форма на края?

    Коментар


    • От: Газова уредба на Дизел?!

      При такова голямо покачване на мощността- гаста е много. Ще гори повече / в лева/ отколкото само на дизел. Разход от 7 до 10 литра на 100 км. гас в такива случай е нормална.

      Коментар


      • От: Газова уредба на Дизел?!

        Здравейте колеги!!! Ето и моя опит ..............поставих газова уредба на малък двигател....1.7 исузу , обикновен дизел, без никакви електроники и турбо !!! Поставена е по същия начин , както колегата Николай Колев !! Демек.....малка бутилка, електрически изпарител, и кранче за дозиране на изпарената газ!! Вкарвам газта през 10 мм. щуцер, веднага след въздушния филтър !!! Двете врътки на изпарителя са изцяло затворени, а кранчето за дозиране е отворено само на 1 оборот .....процепа през който минава газта е 1 милиметър !! Ако отворя повече, двигателя почва да работи неспокойно във всички режими ! и така...............с тази настройка изминах около 400 км. смесено !! Резултата е доста повишена мощност............все едно че съм поставил турбо.......н-о-о-о-о-о...........икономия няма ! Количеството дизел си остана същото.......а разхода на газ беше цели 3 литра на 100 км. !!! Карах без да настъпвам.............мен ме интересува само и единствено икономия.....но резултат никакъв !!! Е, може би само екология, защото от ауспуха мирише на изгорял пропан бутан.....няма и следа от мирис на изгорял дизел, който, както знаем , си е доста отровен !!! Сега ми остава надеждата , да се изуча как безопасно да намаля цикловата порция дизел от помпата .....лошото е,че майсторите дизелджии не искат да казват , а аз нямам пари да купя помпа 2-ра употреба и да се уча на нея !!! Също така забелязах, че леко се повиши температурата на охладителната течност....... това се очакваше....освен факела в бренера, вече имаме горене и в челото на буталото !! Но това не е голям проблем !! По важно е да постигнем така желаната икономия !!

        Коментар


        • От: Газова уредба на Дизел?!

          Щуцера представлява една месингова тръбичка с диаметър 10 мм външно трябва да навлиза вътре в потока на въздуха най малко на 30 мм или до половината от сечението на въздуховода където се подава газта, края на тръбичката е отрязан под ъгъл 45 градуса и се монтира така че по-дългата страна да е от страна на идващия поток въздух .
          един вид да прави завет на отвора от който постъпва газта за да засмуква лесно газ.

          Защо да не ми трябва ключето и защо при ХДИ - то не тресе на ниски обороти.
          Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
          Място и хора към които да принадлежи ...

          Коментар


          • От: Газова уредба на Дизел?!

            Благодаря за картинката, че вече поне десет пъти се обяснява как се прави смесител, как се монтира и подобни без да сложим нищо нагледно.
            За да се намали подаването на газ при пълна мощност, ъгълът на срязване може да се направи по-близък до 90 градуса или даже 90 градуса.

            Ключе не би трябвало да ти трябва в повечето варианти на изпарители и настройки като не си пуснал газ за работа на празен ход. Това за празният ход се прави специално при бензиновите, защото системата не може да подава газ при ниска консумация на въздух. Същото е при дизелите. Но се сещам за една причина да се слага ключе - заради принудителния празен ход и липсата на дроселова клапа.
            Дали ХДИ тресе е много относително и субективно нещо - може да не усещаш детонации по поне десетина сериозни причини. Както и да е, сам си намерих защо трябва ключе - не заради празния ход, а ППХ.

            Коментар


            • От: Газова уредба на Дизел?!

              Първоначално публикуван от Николай Колев Преглед на мнение
              Здравейте,колеги да и аз своя скромен опит с газодизела.

              Най-сетна реших и монтирах една газова за проба на ГАЛОПЕР 2.5 ТД направих го както си му е реда бутилка 20 л. на 244 мм събрах права в левия хълбок преработих поплавъка с по-късо рамо за да затваря пълненето на 18 литра за безопасност.

              Газта вкарах със бронзов щуцер 10 мм направо след въздушния филтър,пробих гуменото съединение направих импровизирана резба и с малко силикон монтирах щуцера.

              Отоплението на изпарителя е ясно ,управлението му направих от една стоп машинка направо на нафтовата помпа включва около 950-1050 оборота ,ключе за включване на системата на таблото със светодиод за обратна информация кога пуска газ.

              Сега за настройката навих всички винтове на изпарителя и на крана на маркуча на минимум и започнах развиване проба след проба докато дойде момента с детонационното пречукване на аванса което се прояви при по-рязко ускорение на двигателя, след което завих на 1/2 оборот винта на крана на маркуча и всичко си дойде на местата.

              Сега резултатите от моите наблюдения и впечатления

              -относно мощността няма място за сравнение все едно стана 2.8 не дава да му дадеш газ стана удоволствие на го караш нямаш усещането че е 2 тона желязо ускорява се като никога до сега.
              -когато се ускорява пропушва синкаво черен дим по скоро синкав когато набере няма никакъв дим наистина мирише странно до към гадно .
              -сега за разхода заредих 16 л.газ дизела показваше по горивомера пълен и не се съобразих да долея съвсем за да засека по-точно зарадван от повишената мощност,от четеното по тази тема за газодизела от опита на колегите писали преди мен очаквах разход на газ около 2-3 литра на 100 км. и си представях че, 16 л. газ ще стигнат за около 400-500 км. но реалността се оказа друга за моя изненада само на 180 км от зареждането с газ тя свърши допълних и дизела и събра 22 литра множко ми се видя но го придавам на пробите настройките и не пълния до горе дизел.

              -сега заредих отново газ и дизел до горе и започвам ново засичане.
              Междувременно обнадежден от повишаването на мощността с газификацията монтирах една уредба и на служебния бус Пежо Боксер 2.8 ХДИ.

              резултатите при него

              -газта вкарах в гуменото съединение непосредствено след въздушния филтър преди дебитомера със бронзов щуцер 10 мм
              -Не прави никаква разлика при какви обороти се подава газта и с ключе за включване при 1000 оборота и без него няма промяна при работа на празен ход даже мисля да го махна работи при всички режими от бавни обороти до максимални без тресене и странни вибрации и шумове само динамиката осезателно се подобрява и странната миризма от ауспуха.
              -той също започна да пропушва при рязко ускорение
              -разхода още не съм засякал коректно.
              -мощността се повиши повече от на Галопера натоварен там дето излизах на 5 та предавка с половин газ с 90 км сега едвам докосвам педала и стига 110 км.

              това е за сега от мен като засека разход ще пиша но си мисля че,май ползата ще е само в по-добрата мощност и динамика но все пак и това не е малко.
              Принципно ако търсиш икономия на гориво,трябва да обедниш малко сместа откъм дизел.В обратния случай/в режимите когато пуши черно/,реално изгаряш гаста,а част от дизела излиза през ауспуха в неизгоряло състояние.Ей това излишното дизелово гориво като обедниш сместта ще си остава в резервоара
              NISSAN FOREVER
              -----------------------------------------------------------------------------
              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

              Коментар


              • От: Газова уредба на Дизел?!

                Дали ще има ефект ако сложа едно мини кранче на горивопровода преди горивния филтър и постепенно опитно го притварям по-малко докато се загуби черния дим при ускоряване .
                Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                Място и хора към които да принадлежи ...

                Коментар


                • От: Газова уредба на Дизел?!

                  Първоначално публикуван от Николай Колев Преглед на мнение
                  Дали ще има ефект ако сложа едно мини кранче на горивопровода преди горивния филтър и постепенно опитно го притварям по-малко докато се загуби черния дим при ускоряване .
                  Според мен ефекта ще е доста влошена работа на мотора...особено в някои режими.Обикновено това се прави при мех. помпи от едно болтче зад помпата,което въртейки го наляво или надясно обедняваш и съответно обогатяваш сместа.При електронните помпи вариантите са различни/аз лично си поиграх да накарам дебитомера да подава информация за по-малко въздух/ и така компа обеднява сместта на дизел!
                  Въпроса е,че ако се концепцията се основава на икономия на гориво,трябва обезателно да се обедни малко сместта от към дизел...малко ,но трябва!
                  Поздрави!
                  NISSAN FOREVER
                  -----------------------------------------------------------------------------
                  Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                  Коментар


                  • От: Газова уредба на Дизел?!

                    Сложих кранче сега засичам , има лек недостиг на гориво когато е само на нафта и се натовари двигателя но като се пусне газта не се усеща защото не се налага да натисна толкова педала за газта..

                    Как направи това с дебитомера , за да се опитам и аз да коригирам горивото на боксера ,че доста припушва с газта при ускоряване.
                    Последно редактирано от Николай Колев; 31-05-12, 10:59.
                    Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                    Място и хора към които да принадлежи ...

                    Коментар


                    • От: Газова уредба на Дизел?!

                      Първоначално публикуван от Николай Колев Преглед на мнение
                      Сложих кранче сега засичам , има лек недостиг на гориво когато е само на нафта и се натовари двигателя но като се пусне газта не се усеща защото не се налага да натисна толкова педала за газта..

                      Как направи това с дебитомера , за да се опитам и аз да коригирам горивото на боксера ,че доста припушва с газта при ускоряване.
                      Развих двете болтчета на самия сензор/използвах случая да ги сменя с такива за кръстата отверка/ и завъртях сензора малко в страни от заводското му положение.След това със шайби с широка периферия захванах малко в страни от оригиналните дупки сензора към тръбата/тялото/.Така една част от потока въздух минава встрани от самия сензор и той отчита по-малко въздух.Това трябва да е съвсем в малки граници.При мен го мерих с една OBDII букса /четец/,който ми даваше параметрите на масата на въздуха в секунда и успях да го направя доста точно/знаейки точно с колко от заводските параметри променям/,но става и на око...Просто завърти малко сензора и го защипи отгоре с широки шайби.При мен се наложи и малко да му изпиля корпуса,за да не пречи на видийте.
                      На първата снимка се вижда датчика и болтовете му са на 6 и 12часа

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0345.jpg
Прегледи:1
Размер:138.5 КБ
ID:5379969
                      На втората снимка не се вижда добре изместването,но принципно е примерно вече на 7 и 1часа,и се вижда как съм го защипал с широките шайби.Налага се принципно малко корпуса на самия сензор да си запили,за да не подпира на захващащите болтчета,но това не го бърка.

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0768.jpg
Прегледи:1
Размер:157.1 КБ
ID:5379970

                      Дано да съм обяснил разбираемо....

                      Поздрави!
                      NISSAN FOREVER
                      -----------------------------------------------------------------------------
                      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                      Коментар


                      • От: Газова уредба на Дизел?!

                        Здравей, lubashki777 много добре те разбрах,при мене е малко по различен дебитомера та си мислег дали няма да е същия ефекта ако пробия един отвор в тръбата преди дебитомера и същия по размер отвор след дебитомера и поставя едно кранче с което да регулирам въздуха които заобикаля дебитомера докато налучкам необходимото положение.

                        Днес засякох разхода на Боксера за 300 километра с максимална скорост не повече от 120 на магистралата изгори 22 литра нафта и 7 литра газ,обикновенно този маршрут го прави със 29-32 литра дизел зависимост от товара и попътния вятър понеже е с макси надстройка и вятъра дава разлика в разхода,надявам се като коригирам дебитомера да се подобри резултата.

                        Благодаря за картинките и обяснението.

                        Въпреки ,че е 2.8 ХДИ сега като му спра газта и имам усещането ,че ще спре.
                        Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                        Място и хора към които да принадлежи ...

                        Коментар


                        • От: Газова уредба на Дизел?!

                          Първоначално публикуван от Николай Колев Преглед на мнение
                          ... но реалността се оказа друга за моя изненада само на 180 км от зареждането с газ тя свърши допълних и дизела и събра 22 литра множко ми се видя но го придавам на пробите настройките и не пълния до горе дизел...
                          Преди за тази дистанция, какъв разход Ви даваше само на дизел ?

                          И да ще очакваме резултатите от новите настройки и засичания
                          HONDA CR-V RD1 126 hp Auto JDM
                          Mitsubishi Pajero 2.5 intercooler turbo EX

                          Коментар


                          • От: Газова уредба на Дизел?!

                            Съжалявам, аз не се изразих правилно - питането ми е за Галопера
                            HONDA CR-V RD1 126 hp Auto JDM
                            Mitsubishi Pajero 2.5 intercooler turbo EX

                            Коментар


                            • От: Газова уредба на Дизел?!

                              Първоначално публикуван от Николай Колев Преглед на мнение
                              Здравей, lubashki777 много добре те разбрах,при мене е малко по различен дебитомера та си мислег дали няма да е същия ефекта ако пробия един отвор в тръбата преди дебитомера и същия по размер отвор след дебитомера и поставя едно кранче с което да регулирам въздуха които заобикаля дебитомера докато налучкам необходимото положение.

                              Днес засякох разхода на Боксера за 300 километра с максимална скорост не повече от 120 на магистралата изгори 22 литра нафта и 7 литра газ,обикновенно този маршрут го прави със 29-32 литра дизел зависимост от товара и попътния вятър понеже е с макси надстройка и вятъра дава разлика в разхода,надявам се като коригирам дебитомера да се подобри резултата.

                              Благодаря за картинките и обяснението.

                              Въпреки ,че е 2.8 ХДИ сега като му спра газта и имам усещането ,че ще спре.
                              Ами значи има икономия.Като прибавиш към 22л. дизел още около 3.5л./това е стойността горе-долу на 7л. гас обърната в литри дизел/ и се получава разход все едно си карал само на дизел около 25.5л.Реално си 4-5л. напред,което пък разхвърляно на 100км. пробег си е около 1.5л. надолу в разхода.Не е много,но...с донастройките сигурно ще падне още,а да не говорим за усещането как върви колата.На мен също ми се струва,като изключа метана ,че джипа направо е в авариен режим и нещо не му е наред...
                              За дебитомера...Оше преди време изказах тази идея за байпас преди дебитомера и подключването му след него във въздуховода.Да...би трябвало да работи,но при мен реших проблема много по-лесно с въпросното завъртане на сензора и така отпадна момента с този тунинг.
                              Поздрави
                              NISSAN FOREVER
                              -----------------------------------------------------------------------------
                              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                              Коментар


                              • От: Газова уредба на Дизел?!

                                Първоначално публикуван от tihony Преглед на мнение
                                Съжалявам, аз не се изразих правилно - питането ми е за Галопера
                                Рядко го карам Галопера и нямам километри за да засека,напълнил съм го до горе и съм минал само 30 км.
                                Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                                Място и хора към които да принадлежи ...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X