Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Газова уредба на Дизел?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Газова уредба на Дизел?!

    Здравейте. Нещото, което искам да направя на Patrol Y60 2.8TD е следното: след примерно 1400-1500оборота да се включва подаването на газ в малко количество, като обогатител на горивната смес с цел по-добро изгаряне, по-малко сажди и пушеци, по-разтоварен мотор един вид при нормално каране. Като също искам да има и ръчен режим, при който ако искам да изключа подаването на газ. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Offroad.jpg
Прегледи:1
Размер:193.4 КБ
ID:5351373 Искам да подавам газ от мястото на ЕГР-а на снимката. На каква температура е най-добре да се подава газта? И какво ми е необходимо за цялата процедура?

    Коментар


    • От: Газова уредба на Дизел?!

      Така като гледам май ще сложа на ЮМЗ-то една газова уредба. На бензиностанцията ще ме гледат ей така
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • От: Газова уредба на Дизел?!

        Без да правя реклама: http://avtogas-bg.com/dizel-na-gaz/
        Само да ми отмине мързела и аз ще слагам газ на камиончето. Измислил съм му автоматиката, ще видим дали ще работи и дали ще има смисъл.

        Коментар


        • От: Газова уредба на Дизел?!

          Тук http://www.mrsharkey.com/lpg3 доста са се постарали, но английският ми не е много добър, затова питам:
          При по-високи обороти колко ГАЗ трябва да се пуска - повече или по-малко, отколкото при по-ниски обороти?
          Или по друг начин казано - процентното отношение дизел/газ променя ли се и ако да, как трябва да се промени в зависимост от оборотите?
          Ако има конкретен отговор на този въпрос, изработването на система за подаване на ГАЗ си остава лична задача за всеки, който е решил да се занимава с това.
          Приятели не се печелят - губят се завинаги.
          УМЪТ НЕ Е ЗА ВСЕКИ
          Времето е ценно, само ако не бързаш.
          0889623098

          Коментар


          • От: Газова уредба на Дизел?!

            Не отваря линка. Forbidden

            Коментар


            • От: Газова уредба на Дизел?!

              Отваря го, дори го препратих на приятел в София да ми превежда.
              Ето и снимка на екрана:
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:untitled.jpg
Прегледи:1
Размер:107.1 КБ
ID:5351789
              Някъде в началото на темата имаше снмка от този сайт, която показва как е монтирано ключето на рейката на ГНП.
              Приятели не се печелят - губят се завинаги.
              УМЪТ НЕ Е ЗА ВСЕКИ
              Времето е ценно, само ако не бързаш.
              0889623098

              Коментар


              • От: Газова уредба на Дизел?!

                Здравейте отново колеги . Имам отговор от турската фирма за цена на уредбата за дизел без бутилка само изпарителя и електрониката с дюзите цената е 350 евро като казаха че в момента е на промоция , но мисля че това са търговски трикове и цената си е такава. Също казаха че при количества цените ще са други , но не поясняват какви количества са нужни да се поръчат.
                За разходите по доставката ми казаха че зависи от килограмите на пратката. При поръчка ще изпратят цени за доставката , а също ще подготвят документи с занижени цени за да се избегнат митническите такси.
                Ако има заинтересовани можем да изпратим заявка за определен бр. уредби.
                Мисля че също предоставят DVD с начина на монтаж , но не съм сигурен това го прочетох в сайта им не са ми го написали в отговора.

                Коментар


                • От: Газова уредба на Дизел?!

                  Аз също направих запитване до посочената фирма, но по неофициалния начин - чрез наши хора. Питал съм и за бройките и за цените при по-големи количества. Имам приятели, които ще проверят и начина на доставка(легален естествено).
                  Очаквам и отзиви за работата на системата от направени вече монтажи в един сервиз, който е дистрибутор на производителя от 2 години.
                  Общо взето, питах за всичко, за което се сетих и като получа отговор, ще ви информирам.
                  Приятели не се печелят - губят се завинаги.
                  УМЪТ НЕ Е ЗА ВСЕКИ
                  Времето е ценно, само ако не бързаш.
                  0889623098

                  Коментар


                  • От: Газова уредба на Дизел?!

                    Първоначално публикуван от memo26 Преглед на мнение
                    Здравейте отново колеги . Имам отговор от турската фирма за цена на уредбата за дизел без бутилка само изпарителя и електрониката с дюзите цената е 350 евро като казаха че в момента е на промоция , но мисля че това са търговски трикове и цената си е такава. Също казаха че при количества цените ще са други , но не поясняват какви количества са нужни да се поръчат.
                    За разходите по доставката ми казаха че зависи от килограмите на пратката. При поръчка ще изпратят цени за доставката , а също ще подготвят документи с занижени цени за да се избегнат митническите такси.
                    Ако има заинтересовани можем да изпратим заявка за определен бр. уредби.
                    Мисля че също предоставят DVD с начина на монтаж , но не съм сигурен това го прочетох в сайта им не са ми го написали в отговора.
                    Тази система се командва от два "МАП" сензора (единият работи на подналягане, другия на налягане), така че е необходимо само ECU-to и двата МАП сензора, всичко друго си е като на най-обикновен газов инжекцион.
                    (Аз така го разбрах).
                    Последно редактирано от karosa; 05-03-12, 19:05.
                    TLC 73 4.2-TD
                    Автоматик
                    Тел.0887859269

                    Коментар


                    • От: Газова уредба на Дизел?!

                      Дано да работи добре тая с-ма, че стия цени на нафтата, вече ... незнам!

                      Коментар


                      • От: Газова уредба на Дизел?!

                        Първоначално публикуван от karosa Преглед на мнение
                        Тази система се командва от два "МАП" сензора (единият работи на подналягане, другия на налягане), така че е необходимо само ECU-to и двата МАП сензора, всичко друго си е като на най-обикновен газов инжекцион.
                        (Аз така го разбрах).
                        И аз така го разбрах, но ще има разлика в настройките при атмосферен дизел и ткъв с турбина. Но нека пристигне отговора и ще разберем подробностите.
                        Приятели не се печелят - губят се завинаги.
                        УМЪТ НЕ Е ЗА ВСЕКИ
                        Времето е ценно, само ако не бързаш.
                        0889623098

                        Коментар


                        • От: Газова уредба на Дизел?!

                          Здравейте,
                          Още няма резултат за цената, но има информация за отзивите на клиенти, ползващи такава уредба.
                          Казаха ми,че има много монтирани на селскостопански машини, както и на товарни и леки автомобили. Ефективността им е от по-високи към по-ниски проценти по реда на изброяването. В момента конкретен търговец, с който поддържаме връзка сподели, че този монтаж при съседите не е лицензиран и избягват да го правят, особено на леки автомобили. Според него причината е в софтуера, понеже не можел да покрива динамичните характеристики на моторите. Човекът обеща да направи още проучвания и при други колеги(сервизи) и да предостави информацията.
                          Приятели не се печелят - губят се завинаги.
                          УМЪТ НЕ Е ЗА ВСЕКИ
                          Времето е ценно, само ако не бързаш.
                          0889623098

                          Коментар


                          • От: Газова уредба на Дизел?!

                            Явно е доста трудна работа да се запазва съотношението Г/Д при различните режими на работа на двигателя. Щом комшиите не могат да го направят както трябва, ние как ще го направим? Явно работата отива на "уйдурма."
                            Като се стопли малко времето започвам експерименти по мойта идея, да видим какво ще стане.
                            TLC 73 4.2-TD
                            Автоматик
                            Тел.0887859269

                            Коментар


                            • От: Газова уредба на Дизел?!

                              Днес се хванах да монтирам газовото на джипа.
                              Уредбата е същата като на бензинов двигател, но газта се пуска по-малко. Има ключе на помпата, да пуска газ след 900об.
                              Вървенето се промени коренно - сякаш дойдоха още 50 коня. Звука се промени към по-твърд.
                              За малко да счупя двигателя - не съм закачил водата на изпарителя и като замръзне пуска много и двигателя полудява - започва да чука, трака и да детонира, не гасне от ключа.
                              Вкарвам газта веднага след филтъра.
                              Направих си датчик за температура, да пуска след като загрее до 50гр. Остава да измисля и ограничител на оборотите, да изключва на 4000 и съм готов.
                              Следват тестове и ще споделя резулатите.

                              Коментар


                              • От: Газова уредба на Дизел?!

                                Ако е атмосферен дизел може да пуснеш газта във филтъра,но за турбо по добре е да е след предпазния клапан на турбото.Изпитано е.
                                Помогни си сам,за да могат и другите да ти помогнат.
                                АСК Ален Мак

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X