Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Газова уредба на Дизел?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Газова уредба на Дизел?!

    Първоначално публикуван от RUMENBB Преглед на мнение
    ...Също бих искал да попитам има ли линейна зависимост м/у налягането в колектора след турбокомпресора и оборотите на двигателя(примерно при 2000об.-0,5бара а при 4000об.-0,9бара след което сработва разтоварващия клапан, или той може да сработи и при по ниски обороти от примерните 4000об.), и каква е ако е има?
    Зависимостта не е линейна. Освен от оборотите зависи и от натоварването на двигателя, и то в голяма степен...
    Не чета коментари и не отговарям на такива.

    И коментаторите...

    Коментар


    • От: Газова уредба на Дизел?!

      Добре де извинявайте ама изчетох всичко и не ми стана ясно, може лида се сложи газова на дизел и ако да то ще е ли изгодно ?!
      Живей всеки ден така все едно ти е последен, защото рано или късно ще се окажеш прав
      :D

      Коментар


      • От: Газова уредба на Дизел?!

        Първоначално публикуван от skunk Преглед на мнение
        Добре де извинявайте ама изчетох всичко и не ми стана ясно, може лида се сложи газова на дизел и ако да то ще е ли изгодно ?!
        Когато я изчетох и аз стигнах до същото заключение, а най-интересното е, че почти във всички форуми в които е подхваната темата има линк към тази тема на форума като най-изчерпателна по въпроса.
        Да наистина в темата има много насоки как би могло да се постави газ, но всички реализирани идеи не са толкова добре адаптирани и имат недостатъци които не дават възможност да се използва в максимална степен ресурса на системата. Иначе най просто и удачно, може да се постави газ на дизела като се копира начина на колегата atanas05(чрез механичен метод да управляваш количеството подавана газ като се следи положението на педала на газта).
        Ето и примерни вариантиИзвинявам се предварително набързо нарисувах картинките,а и не знам как ще излизат във форума.)

        1.При този вариант с натискането на педала на газта се затваря клапата и намаляваш количеството подадена газ.
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Вариянт1.jpg
Прегледи:1
Размер:12.0 КБ
ID:5345719
        2.При този вариант с натискането на педала на газта се отваря клапата и намаляваш количеството подадена газ(метода публикуван от atanas05).
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Вариянт2.jpg
Прегледи:1
Размер:11.5 КБ
ID:5345720
        3.Тук използваш механичен кран поставен на тръбата между изпарителя и смесителя/в случая щуцер/, който с натискането на педала на газта да затваря и по този начин да се намали количеството подадена газ.

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Вариант3.jpg
Прегледи:1
Размер:12.5 КБ
ID:5345722
        А останалото необходимо е:
        Изпарите-редуктор(електрически),бутилка със сонда и зареждане, ел. газов клапан, ключ, шау-бау ключе за включване на газовата система при определени обороти,тръби и кабели.
        Остава да се монтира и настрои, но ще се повторя пак, този тип система не е най-добрия вариант, поради зависимостта от положението на педала на газта което не съответства на това, какви обороти е развил двигателя и при рязко натискане на педала когато двигателя е в ниски обороти може да се сетиш какво се получава. Затова е необходимо ти като шофьор да се настройваш и съобразяваш с особеностите на системата, а ако нямаш проблем с това значи може да я монтираш.

        Коментар


        • От: Газова уредба на Дизел?!

          Затова е необходимо ти като шофьор да се настройваш и съобразяваш с особеностите на системата, а ако нямаш проблем с това значи може да я монтираш.[/QUOTE]

          Това е проблема- трябва да се съобразяваш със системата. От това колко познаваш работата на системата ти зависи само икономията която ще имаш. Ако подадеш рязко газ няма никакъв проблем, защото първоначално се подава повече дизел и чак с увеличаването на оборотите се покачва подаването на газ. Но ако увеличаваш постепенно ще усетиш, че двигателя е по- пъргав.

          Коментар


          • От: Газова уредба на Дизел?!

            Ами със газов инжекцион дали ще се реши проблема със съотношението газ/дизел, и дали метана е по-добре от газта, като не взимаме под внимание цената?

            Коментар


            • От: Газова уредба на Дизел?!

              С метана се достига съотношение до 60-40 метан-дизел и определено е по добре като разхот и работа на двг.
              ГАЗ69А 1.9TDI тел.0888550671 Дако Бяла Слатина

              Коментар


              • От: Газова уредба на Дизел?!

                Здравейте , прочетох цялата тема на едно място има линк за турска фирма предлагаща газ за дизели . При тях има електронен блок който зависимост от оборотите на двигателя и два датчика единия за високо а другия за ниско налягане които не са ми много ясни къде се закачат подават газ чрез три инжектора като подавая1нето на LPG става постепенно и прогресивно . При промяна на предавката за да не се получи чукане на двигателя поради промяна на оборотите има също настройка за някакво закъснение на дюзите . Проблема за намаляване притока на дизел за по голяма икономия на системата са го решили по много прост начин поставили са вентил на пътя на дизела които се отваря и затваря с определена честота и намаляват притока с 20 % като не се занимават с промяна на настройките на компа на колата или пък при по старите мотори да настройват дизел помпата. Не разбирам от дизели и не мога да кажа дали намаляването на притока на нафта с вентил може да повреди с нещо помпата.
                Изпратих запитване до фирмата за цената на кита които е без тръби и бутилка и ще видим какво ще отговорят.
                Питам се също коя система ще е по добра с пропан бутан или метан , като разход и работа на двигателя в повишена мощност . Сигурно този кит ще може да се приспособи и на метан с друг изпарител .

                Коментар


                • От: Газова уредба на Дизел?!

                  Ще е интересно, какво ще ти отговорят от фирмата.
                  Пиши, като получиш отговор!

                  Коментар


                  • От: Газова уредба на Дизел?!

                    Здравейте и от мен.Прочетох с голям интерес темата ,имам кемпер Мерцедес 601д 77 набор дизел.Днеска го разхвърлях и установих ,че на входа на колектора има дроселова клапа ,механично свързана с педала за газта и помпата.Отделна влиза в колектора маркуч от вакумпомпата.Идеята ми е следната:да пробия две дупки на колектора и там над двете двойки вход към цилиндрите да вкарам газ ,директно без "плочка".Ще пусна минимално количество газ през ел. изпарител който ще включвам с ключе от купето.Като подавам газ съответно ще влиза по-голямо количество въздух и ще разрежда газта при по-високи обороти.По този начин мисля да получа ефекта на Атанас 05.С тоя изпарител не ми е ясна ситуацията.Имам го от старо пежо моноинжекция.На него има някакъв клапан и отделно е закачено някакво реле на което идва кабел и от компа на колата.Мисля ,че това реле ще отпадне.Отделно има няккакъв клапан който е преди изпарителя.ШауБау ключе на педала на газта за включване на системата само при обороти.Ще бъда много благодарен ако някой по-компетентен ми отговорина:
                    1.Дали системате ще работи по гореописания начин или газта задължително трябва да мине през "плочка".
                    2.Какво кара изпарителя да пуска повече или по малко газ,или газта е константа и притока се влияе от засмукването и реглажа на дебита посредством кранчето на маркуча след изпарителя.
                    3.Къде да прекъсва ШауБау ключето системата при клапана на изпарителя или при клапана който е преди изпарителя.
                    Ще чакам отзиви и тогава ще предприема монтажа .Ако някой се сети още нещо и даде съвет ще ми е от помощ.

                    Коментар


                    • От: Газова уредба на Дизел?!

                      тук намерих по темата дизел и газ информация, но е мн оскъдна http://avtogas-bg.com

                      Коментар


                      • От: Газова уредба на Дизел?!

                        Вижте на какво попаднах във vwclub.bg/forum

                        Първоначално публикуван от ionkom Преглед на мнение
                        Вече го сложих и три месеца карам дизела с нафта и газ. Цена на цялата операция 70лв.-50 лв.АГУ на старо,10лв. монтаж на АГУ и 10лв.- стоп машинка,кабели,едно ЦК ключе,вентил за колело с гайка и яко каране ! По-скъпо ми излезе да напълня резервоара и бутилката с гориво за да засека разхода. Резултата е: преди да поставя АГУ- разход 7,5-8,5литра на сто нафта , сега разход 3,5-4 литра нафта и 1,5 газ пропан-бутан. Който не вярва идва,пълни резервоара и бутилката засичаме и ако не лъжа плаща горивото, ако пък не излезе по мойте думи аз плащам. Като изпълнение нищо сложно, ще сложа и снимки,но трябва малко време да ми остане. Единственото изискване е да е изпарителя на АГУ електрически-в никакъв случай вакумен и да се постави една стоп машинка,която се връзва с саморъчнонаправена на место и заварена метална планка служеща за стойка на стоп-машинката-зависи какъв модел е машинката-става всякаква,която е от мотор над 80кубика,а и още един куп други . АГУ се монтира като на бензинов автомобил,връзва се бутилката,изпарителя,газовият клапан- всичко си е стандартна процедура за връзване на АГУ. След това се прави тази планка върху която се закрепва стоп машинката-трябва да се постави отпред до жилото на нафтовата помпа, стоп машинката се връзва с пужинка за жилото на помпата,на око се натяга пружинката така,че при работа на двигателя стоп машинката да се задейства около 1100 -1200 оборота.Върху капака на въздушният филтър- след филтъра-към двигателя в пластмасата се пробива дупка с диаметър колкото е диаметърът на вентила от велосипедна гума- той трябва задържително да е с гайка. От изпарителя с маркуче- обикновено прозрачно- имаги във всяка мототехника се вкарва газта и се връзва за този вентил-предваретилно му се маха игличката. Газта се пуска в минимално количество- тя служи за обогатител за пълно изгаряне на дизела-не за основно гориво-оттам идва икономията от пълното изгаряне,а ако пуснеш много започва да трака двигатела.Връзването на ел системата задължителноминава през ннякои от предпазителите. В купето се монтира ЦК ключе. То служи за вкючване на газта след като загрее поне малко автомобила и за спиране когато спре и е в покой автомобила. Ако при регулирането на газта се подаде повече пропан бутан- двигателя трака и ще загрява.Когато се запалидвигателя и се задейства стоп машинката-колата естествено да е в покой-оборотомера трябва да отчете увеличение с около 250-300оборота.Няма икономия на пари защото след като заработи започва голямото возене-пътуване в безкрайността-за мощността да не говорим,включи ли газта и се подаде към двигателя просто рязко се увеличава мощността и двигателя запява нова песен. До сега съм минал поне 4-5 хил. километра- ядове никакви.
                        HONDA CR-V RD1 126 hp Auto JDM
                        Mitsubishi Pajero 2.5 intercooler turbo EX

                        Коментар


                        • От: Газова уредба на Дизел?!

                          Първоначално публикуван от Тони Котев Преглед на мнение
                          Здравейте и от мен.Прочетох с голям интерес темата ,имам кемпер Мерцедес 601д 77 набор дизел.Днеска го разхвърлях и установих ,че на входа на колектора има дроселова клапа ,механично свързана с педала за газта и помпата.Отделна влиза в колектора маркуч от вакумпомпата.Идеята ми е следната:да пробия две дупки на колектора и там над двете двойки вход към цилиндрите да вкарам газ ,директно без "плочка".Ще пусна минимално количество газ през ел. изпарител който ще включвам с ключе от купето.Като подавам газ съответно ще влиза по-голямо количество въздух и ще разрежда газта при по-високи обороти.По този начин мисля да получа ефекта на Атанас 05.С тоя изпарител не ми е ясна ситуацията.Имам го от старо пежо моноинжекция.На него има някакъв клапан и отделно е закачено някакво реле на което идва кабел и от компа на колата.Мисля ,че това реле ще отпадне.Отделно има няккакъв клапан който е преди изпарителя.ШауБау ключе на педала на газта за включване на системата само при обороти.Ще бъда много благодарен ако някой по-компетентен ми отговорина:
                          1.Дали системате ще работи по гореописания начин или газта задължително трябва да мине през "плочка".
                          2.Какво кара изпарителя да пуска повече или по малко газ,или газта е константа и притока се влияе от засмукването и реглажа на дебита посредством кранчето на маркуча след изпарителя.
                          3.Къде да прекъсва ШауБау ключето системата при клапана на изпарителя или при клапана който е преди изпарителя.
                          Ще чакам отзиви и тогава ще предприема монтажа .Ако някой се сети още нещо и даде съвет ще ми е от помощ.
                          1.Ще работи без плочка .
                          2.Влиае се от засмукването .
                          3.Прекъсва клапана и изпарителя едновременно.
                          ГАЗ69А 1.9TDI тел.0888550671 Дако Бяла Слатина

                          Коментар


                          • От: Газова уредба на Дизел?!

                            Първоначално публикуван от dakogaz Преглед на мнение
                            1.Ще работи без плочка .
                            2.Влиае се от засмукването .
                            3.Прекъсва клапана и изпарителя едновременно.
                            Много точен и бърз отговор,благодарности.
                            Щом отпусне времето и ще направя монтажа.След тестовете ,ще пусна подробен анализ .

                            Коментар


                            • От: Газова уредба на Дизел?!

                              Здравейте!
                              Аз самият смятах, че нещата вече са ми почти ясни, но се оказа, че не е точно така. И не само на мене, затова нека систематизираме информацията.
                              1. При какви режими на работа на ДВГ какво съотношение дизел/ГАЗ е най-добре да се настрои. Касае се за пропан-бутан и за метан(поотделно),
                              2. При различните видове дизели(атмосферни, команреал и др.) от къде може да се вземе информация, за съответния режим. При тези с компютърното управление на впръскването заигравката ще е по-голяма.
                              3. Нещо друго, което е от голямо значение(ако някой знае да каже)???

                              Останалите неща са подробности. Много има написано и направено, но явно не е най-доброто, към което се стремим. В повечето случаи, това което е направено работи по-добре в определен режим, но не в целия диапазон, а ние точно това искаме да постигнем.

                              Автомобилите са ми интересни, но не съм учил ДВГ и не ми е ясна теорията за режимите на работа, натоварване и прочие. По принцип, за да се направи работен модел трябва да се напише правилното задание. Нека започнем от него, като знаещите по ДВГ разработят изискванията във вид на таблица. От нея ще се изработи електрическата схема на устройствата за различните видове мотори. Ясно е, че няма универсален вариант, затова ще се работи по няколко направления.

                              Разгледах рекламата на турското устройство(има ли вече отговор за цената и условия за доставка?). Въпреки че има много турски думи в английското описание, става ясно, че има електронен модул, който следи за режима на работа на двигателя и подава съответното количество газ чрез инжекторите. Това е моята идея - за всеки тип ДВГ да се направи електронен модул, който следейки съответните величини да подава необходимото количество газ.

                              Тъй като имам на разположение атмосферен дизел за експерименти, нека да започнем с него:
                              - разграничаването на празния ход от работния ще се отчита от ключе, което е монтирано на вилката на помпата(някои го имат фабрично);
                              - при потегляне бавно или бързо каво трябва да се следи;
                              - при движение по "равен" път или с равномерна скорост ...;
                              - при ОФФроуд машини и асфалтови машини какво трябва да се промени или по-точно какво търсим - икономия или мощност...;
                              - за да се избегне авария на мотора от "самоповишаване" на оборотите следствие на навлизане на повече ГАЗ се предприемат необходимите мерки. Най-лесно е ако се вземе сигнал от оборотомера, който има такъв или се извежда сигнал от генератора и с подходяща ел. схема се прави необходимата защита;
                              - ако автомобила е с турбо, има ли разлика в следените величини? Ако има, ще трябва да се конкретизира.

                              Може би това не е всичко, но форума е затова. Ще следя темата и при изясняване на необходимите условия за конкретен тип се захващам за "електриките".
                              Приятели не се печелят - губят се завинаги.
                              УМЪТ НЕ Е ЗА ВСЕКИ
                              Времето е ценно, само ако не бързаш.
                              0889623098

                              Коментар


                              • От: Газова уредба на Дизел?!

                                Здравейте,
                                Прочетох цялата тема и намирам доста интересни неща.
                                Най-вече интригуващо е намаления разход на дизел, че както всички виждаме цената му стана 2,70лв. също ме заинтригува и увеличаването на мощността на ДВГ.
                                Разгледах набързо и Турския сайт, посочен от колегата, нещата там ми изглеждат сравнително професионално направени и ако има цена ще е ми е любопитна да я науча.
                                Иначе варианта с изпарител за инжекцион и една или две дюзи управлявани с елементарна електроника ми се струва най-прецизен.
                                Въпроса ми е тези дюзи постоянно ли трябва да подават газ, след като се включат над 1000об. или газта се подава на импулси?
                                Ако е постоянно може би с помощта на някаква измервателна техника може да се направи правилен алгоритъм, който да подава газ в необходимите количества спрямо оборотите на ДВГ.
                                HUNDAY Tucson 2.0 CDi

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X