Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Газова уредба на Дизел?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Газова уредба на Дизел?!

    Първоначално публикуван от hotrod Преглед на мнение
    Има някакъв кът оф клапан за газ който струва 26лв и аз мисля да си взема един такъв за да спирам газта http://shop.msmgas.com/catalog/grp:543
    А дали вакума на ЕГР-а е достатъчен за да работи един вакумен изпарител?

    Колега този ОФ клапан май не е на ток (12в) не виждам изходни полюси за захранване провери преди да го купуваш да не е нещо механично или вакумно.
    Пускай снимки да видим какво си замислил и как ще стане.

    Коментар


    • От: Газова уредба на Дизел?!

      Не мисля, че е добре с вакуумен изпарител. С електрически може да се управлява много по-лесно.
      Какви импулси, изпарителя се включва с =12V.
      Връзваш към контакта последователно през ключа за минимални обороти, за минимална температура и за максимални обороти.

      Коментар


      • От: Газова уредба на Дизел?!

        Не е ясно откъде в дизелов двигател ще вземеш вакуум, за да задействаш вакуумен изпарител.

        Коментар


        • От: Газова уредба на Дизел?!

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Не е ясно откъде в дизелов двигател ще вземеш вакуум, за да задействаш вакуумен изпарител.
          От вакуум помпата...
          0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

          Коментар


          • От: Газова уредба на Дизел?!

            Да де, ама там вакуумът не изчезва като спре двигателят, което е и идеята. Не и първите часове. То като е оттам, по-добре да му се вземе тази мембрана на изпарителя.

            Коментар


            • От: Газова уредба на Дизел?!

              Аз ще взема + от помпата от същото кабелче но ще минава през ключе закрепено на лосчето за газта,и това ще е ако немога да затрудня изпаритела да почне да пуска при подадена газ над минималните обороти.След като основното гориво е нафтата ще опитам да си зависи всичко от нейното подаване а газта да влиза затруднено и по малко ,колкото да надъха двигатела да се посъбуди малко.От към ефект търся подобрение във вървежа,а когато се постигне това най вероятно ще има и икономия,но да кажем че само подобрената мощност пак добре, а пък икономията е вие сами преценете.В крайна сметка мисля че за 30 годишен двигател 2.3 разхода my 6.8 литра на сто километра си е перфектен но пък е доста шумен,може би с газта ще поутихне във високите надявам се.Макар да съм правил много коли малко са тези двигатели които са ми харесали като изпълнение,просто аз самия съм на мнение че колкото е по просто по малко има какво да се счупи.

              Коментар


              • От: Газова уредба на Дизел?!

                Ако е атмосферен дизел, мисля че няма да усетиш голяма разлика.

                Коментар


                • От: Газова уредба на Дизел?!

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Да де, ама там вакуумът не изчезва като спре двигателят, което е и идеята. Не и първите часове. То като е оттам, по-добре да му се вземе тази мембрана на изпарителя.
                  Кията има клапан за вакумните хъбове,който мисля че може да се ползва за тази цел.
                  Кия Спортидж 2000тди
                  Всеки шут отзад-е крачка на пред

                  Коментар


                  • От: Газова уредба на Дизел?!

                    Първоначално публикуван от Петър Анев Преглед на мнение
                    Кията има клапан за вакумните хъбове,който мисля че може да се ползва за тази цел.
                    ... и е също толкова безсмислен в качеството му на мярка за безопасност.

                    Коментар


                    • От: Газова уредба на Дизел?!

                      Интересна тема. И аз не смогвам на нафтата, дори и на черно.
                      Някой има ли от Бургас който да е слагал газ на дизела и дали е доволен от майстора.
                      И къде го е слагал.
                      Иначе знам за доста газаджий но за бензинови коли

                      Коментар


                      • От: Газова уредба на Дизел?!

                        Имам един свободен вакум, който ми идва от вакум помпата и отваря ЕГР клапана. На практика имам както вакумен така и електрически изпарител, питането ми беше дали вакума от помпата ще е достатъчен за да работи вакумния изпарител. Като идея смятам да прекъсвам подаването на газ на две места (от газовия клапан и от т.нар кът оф клапан преди да достигне до въздуховода преди турбото) с ключе управлявано от жилото на педала на гаста. Педала на гаста ще управлява и количеството пропан-бутан което ще постъпва в двигателя чрез кранче закачено на жилото. Не съм сигурен дали схемата за управление която съм измислил ще работи но като ми остане малко свободно време мисля да опитам. Приемам всякакви забележки и нови идеи по въпроса
                        идеите са навсякъде и даже не ги заключват

                        Коментар


                        • От: Газова уредба на Дизел?!

                          Съвсем достатъчен е вакуумът от помпата за сервото или за хъбовете. Всъщност това е възможна хитрина с вакуумен изпарител - достатъчен е даже вакуумът след въздушният филтър на дизела. Така ще има ограничение да не работи от определени обороти надолу (малко неточно, но може да се пробва).

                          Коментар


                          • От: Газова уредба на Дизел?!

                            Първоначално публикуван от hotrod Преглед на мнение
                            Имам един свободен вакум, който ми идва от вакум помпата и отваря ЕГР клапана. На практика имам както вакумен така и електрически изпарител, питането ми беше дали вакума от помпата ще е достатъчен за да работи вакумния изпарител. Като идея смятам да прекъсвам подаването на газ на две места (от газовия клапан и от т.нар кът оф клапан преди да достигне до въздуховода преди турбото) с ключе управлявано от жилото на педала на гаста. Педала на гаста ще управлява и количеството пропан-бутан което ще постъпва в двигателя чрез кранче закачено на жилото. Не съм сигурен дали схемата за управление която съм измислил ще работи но като ми остане малко свободно време мисля да опитам. Приемам всякакви забележки и нови идеи по въпроса
                            От доста време обмислям да си газифицирам двигателя. Следя внимателно темата, но още не съм направил нищо конкретно. Относно идеята ти да управляваш кранчето със жило от педала на газта и аз мислих нещо подобно. Конкренто смятах да свържа с лостова система педала на газта с кранче от газов котлон "Янтра", по този начин ще контролирам количеството газ. Обаче, ПРОБЛЕМ... педала се натиска хиляди пъти по време на карането и се съмнявам, че това кранче ще издържи на натоварването.
                            Издържах вчера, ще издържа и днес...

                            Коментар


                            • От: Газова уредба на Дизел?!

                              Първоначално публикуван от tomcat4o Преглед на мнение
                              От доста време обмислям да си газифицирам двигателя. Следя внимателно темата, но още не съм направил нищо конкретно. Относно идеята ти да управляваш кранчето със жило от педала на газта и аз мислих нещо подобно. Конкренто смятах да свържа с лостова система педала на газта с кранче от газов котлон "Янтра", по този начин ще контролирам количеството газ. Обаче, ПРОБЛЕМ... педала се натиска хиляди пъти по време на карането и се съмнявам, че това кранче ще издържи на натоварването.
                              Кранчето на Янтрата май и при домакинска експлоатация не стига далече. Отделно, че и с дебит никак не пасва на двигателя.

                              Коментар


                              • От: Газова уредба на Дизел?!

                                Решил съм да пробвам с постоянен дебит на газта, пък да видим какво ще стане. Туристическата бутилка в багажника, едно кранче до скоростния лост и маркуча в кутията на филтъра. Най- много да прецакам двигателя, ама имам още два за резерва.
                                Последно редактирано от tomcat4o; 25-11-11, 20:31. Причина: правопис
                                Издържах вчера, ще издържа и днес...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X