Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Газова уредба на Дизел?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Газова уредба на Дизел?!

    Ради,дай малко инфо.
    Мисленето е труден и бавен процес и не се отдава на всеки.....
    Grand 3.1TD
    0898 620 306 Стоян

    Коментар


    • От: Газова уредба на Дизел?!

      Ради остана без глава на двигателя, доколкото знам.

      Коментар


      • От: Газова уредба на Дизел?!

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Ради остана без глава на двигателя, доколкото знам.
        Понеже сложих руска циркулационна помпа от газела и тя ме предаде . Нито имам проблем с глави нито с квото и да било чукане тракане и тн. Джипа върви МНОГО . Като разход на дълго с газ даде 10л на 100 дизел и една бутилка газ за 1300 км.

        Коментар


        • От: Газова уредба на Дизел?!

          10/100 дизел и колко газ (пропан-бутан или метан)? Като пари не ми изглежда да има особена далавера. Дай малко повече инфо за АГУ-то, какво, къде, как, че точно се ровех за повече инфо из нета.
          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
          Неизвестен мъдрец

          Коментар


          • От: Газова уредба на Дизел?!

            Здравейте на всички, скоро май ще имам резултати на компютърна система с ел. впръскване.
            Проблемите на двойно горивните системи е, че трябва да се контролират и двете горива. При старите мотори с механично управление, ще трябва да се съобразим с тяхната работа.
            При електронните ГНП ще се справим но не за всички марки коли.
            Проблемите с които се справя ПС-то са:
            Контрол на газовото гориво при ускорение ( избягва се детонационното запалване)
            Кнтрол на дизел-газ горивата за ел.ГНП което ще доведе до около 50% чиста икономия (по-скъпо ПС има повече опции за динамични карти)
            Абе с две думи се оказва, че при правилно настроена система може да се постигне огромна икономия.
            Успех.... дерзайте и не се мотайте
            Енергията е свободна, само трябва да си я вземем.

            Коментар


            • От: Газова уредба на Дизел?!

              Колеги има няколко въпроса които не са ми ясни:
              1. електрическия изпарител от къде получава сигнал за да работи
              2. удачен вариант ли е отварянето на газовия клапан с натискането на педала на гаста (т.е.веднага след 800об.) и съответно спирането на същия при достигане на обороти на празен ход
              3. как да се спира притока на газ около 3500 об. (като цяло видях че има ел. клапан за спиране на вече изпарената газ)
              4. подаването на газ преди турбото задължително ли трябва да става чрез т.нар "плочка" или може и чрез щуцер

              Забравих да кажа че колата е LR Diskovery 300TDi
              идеите са навсякъде и даже не ги заключват

              Коментар


              • От: Газова уредба на Дизел?!

                Здравейте
                По темата за газта и дизела...Преди години имаше едно списание...забравих го как се казваше ,но в него имаше точно такава тема.Обърнах внимание ,защото снимката беше на камйон с газова бутилка.Но подчертавам ,че в статията стана ясно ,че е в процес разработка на система за дизелови автомобили да вървят и на газ.Но в духа на добрия тон, ще завърша,че сиромашията ражда какви ли не бисери и остроумици.
                Христо - o887-o2 63 99

                Коментар


                • От: Газова уредба на Дизел?!

                  Здравейте колеги,
                  Търсейки из нета, попаднах на турска фирма която предлага готово решение, което ми се видя доста интересно.
                  Това е сайта http://www.ramsesautogas.com/

                  А в приложения файл съм сложил свалено описание от сайта им как се монтира на дизелов автомобил. Има и снимка с някаква баничарка Ситроен, което ме навежда на мисълта че не говорим за система за камиони и автобуси. Имат си хората ЕКУ и софт, който е достъпен за сваляне от сайта. Видях че има и датчик който се слага на педала.
                  Кита включва всичко без бутилката и медните тръбички, което е и логично

                  В Download секцията на сайта има много хубаво описание за монтаж.
                  Файлът е голям и не мога да го кача тук.

                  Коментар


                  • От: Газова уредба на Дизел?!

                    Здравейте и от мен.Работя в сервиз за коли от 6 години,през ръцете ми са минали страшно много автомобили за какви ли не ремонти,имам опел рекорд 2.3 дизел 81 година,безобразно здрава кола.Карам я вече 10 години бетон е особенно двигателя,влизам паля и изчезвам където ми е било необходимо.Започвам малко по отначало защото въпреки здравината дизела стана зверски скъп,разхода на рекорда не е надхвърлял 6.8 литра дизел при каквото искаш каране а аз не го жаля.Преди няколко месеца купих бензинов двигател 2.0 кубика пак от рекорд и го газифицирах,бях доволен от разхода но двигатела нещо се строши,както казах аз не го жаля но и явно не беше читав самия двигател.Сега пак ще слагам стария и ще му пусна и газ,мисля си за супер проста система ,понеже и двигатела е супер опростен,има едно кабелче дето пуска клапана на помпата и тва е.Ползвам си изпаритела които е електрически,навивам тройника докрай и отхлабвам чустителноста докрай,след тази процедура паля двигатела,дизела си има вакум във смукатела особенно след филтъра,там ще бодна и самата газ,естественно ще направя с едно просто ключе газта да се пуска да кажем след 1200 оборота примерно.Целта ми е като се включи изпаритела след тези обороти да пуска малко газ,щом нафтата е основното гориво значи тя е решаваща,явно че газта трябва да е само като лек обогатител,и то във високите обироти,а и изпарителите имат възможности за корекции колко газ да се пуска а и нафтовата помпа.При мен нещата са прости и смятам че аз трябва така да подходя.

                    Коментар


                    • От: Газова уредба на Дизел?!

                      Първоначално публикуван от flamba4o Преглед на мнение
                      Здравейте и от мен.Работя в сервиз за коли от 6 години,през ръцете ми са минали страшно много автомобили за какви ли не ремонти,имам опел рекорд 2.3 дизел 81 година,безобразно здрава кола.Карам я вече 10 години бетон е особенно двигателя,влизам паля и изчезвам където ми е било необходимо.Започвам малко по отначало защото въпреки здравината дизела стана зверски скъп,разхода на рекорда не е надхвърлял 6.8 литра дизел при каквото искаш каране а аз не го жаля.Преди няколко месеца купих бензинов двигател 2.0 кубика пак от рекорд и го газифицирах,бях доволен от разхода но двигатела нещо се строши,както казах аз не го жаля но и явно не беше читав самия двигател.Сега пак ще слагам стария и ще му пусна и газ,мисля си за супер проста система ,понеже и двигатела е супер опростен,има едно кабелче дето пуска клапана на помпата и тва е.Ползвам си изпаритела които е електрически,навивам тройника докрай и отхлабвам чустителноста докрай,след тази процедура паля двигатела,дизела си има вакум във смукатела особенно след филтъра,там ще бодна и самата газ,естественно ще направя с едно просто ключе газта да се пуска да кажем след 1200 оборота примерно.Целта ми е като се включи изпаритела след тези обороти да пуска малко газ,щом нафтата е основното гориво значи тя е решаваща,явно че газта трябва да е само като лек обогатител,и то във високите обироти,а и изпарителите имат възможности за корекции колко газ да се пуска а и нафтовата помпа.При мен нещата са прости и смятам че аз трябва така да подходя.
                      Аз така карам от 6 7 месеца и съм доста доволен гори около 40процента газ

                      Коментар


                      • От: Газова уредба на Дизел?!

                        И аз се каня да слагам на Диското.
                        Мисля да усъвършенствам малко управлението. Ще вържа пускането на газта към налягането на турбото и ще сложа и датчик за температурата на двигателя в инсталацията. Издирвам някакъв клапан, с който да спирам газта след изпарителя, преди смесителя. Ако се спира от клапана на изпарителя, ще е много интертно.
                        Все още не мога да намеря място за бутилката под купето, но ще го измисля.
                        В полза на икономията май ще е добре и да се намали нафтата от помпата.

                        Коментар


                        • От: Газова уредба на Дизел?!

                          Има някакъв кът оф клапан за газ който струва 26лв и аз мисля да си взема един такъв за да спирам газта http://shop.msmgas.com/catalog/grp:543
                          А дали вакума на ЕГР-а е достатъчен за да работи един вакумен изпарител?
                          идеите са навсякъде и даже не ги заключват

                          Коментар


                          • От: Газова уредба на Дизел?!

                            Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                            И аз се каня да слагам на Диското.
                            Мисля да усъвършенствам малко управлението. Ще вържа пускането на газта към налягането на турбото и ще сложа и датчик за температурата на двигателя в инсталацията. Издирвам някакъв клапан, с който да спирам газта след изпарителя, преди смесителя. Ако се спира от клапана на изпарителя, ще е много интертно.
                            Все още не мога да намеря място за бутилката под купето, но ще го измисля.
                            В полза на икономията май ще е добре и да се намали нафтата от помпата.
                            те. за връзка ако мога да бъда полезен 0888 586 534.

                            Коментар


                            • От: Газова уредба на Дизел?!

                              Първоначално публикуван от hotrod Преглед на мнение
                              Има някакъв кът оф клапан за газ който струва 26лв и аз мисля да си взема един такъв за да спирам газта http://shop.msmgas.com/catalog/grp:543
                              А дали вакума на ЕГР-а е достатъчен за да работи един вакумен изпарител?
                              Първо пробвах с вак. но не стана и минах на ел. 12волт беерце и се получи.

                              Коментар


                              • От: Газова уредба на Дизел?!

                                От къде ти идва захранването(импулса) за да работи ел изпарителя, ако може и блоксхема или някоя снимчица да пуснеш, ще сме много благодарни.
                                идеите са навсякъде и даже не ги заключват

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X