Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колата ми гасне като изключа от скорост!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Колата ми гасне като изключа от скорост!

    Автомобила е Nissan Almera 1.6 инжекцион с обикновена газова Landi Renzo. Така си я купих преди 3 години, газовата е слагана някъде в Италия и първите 2-3 месеца си вървеше еднакво добре както на газ, така и на бензин. Започна да пали трудно когато е топла, при студен двигател пали нормално. После започнаха да падат оборотите като изключа от скорост а по-късно и да гасне. Два пъти я карах на майстори, оправяше се за 1000 - 2000 км. след смяна на комплекта в изпарителят и после пак същото. Вече съм и навъртял 50 000 и донякъде съм свикнал, но е голямо неудобство по кръстовища и светофари, градско вече карам само на бензин. Има ли начин да си я оправя сам, явно на майсторите не им се занимава с дреболии за по 50 лева?

  • #2
    От: Колата ми гасне като изключа от скорост!

    Провери филтъра на газовия клапан колко е задръстен,а може и въздушния да смениш...освен ако не е от реглажа на изпаритела.Другото, може да е някой вакуумен маркуч спукан или изваден.А най общо ако сам не си помогнеш и не се поизцапаш малко няма да стане,недей разчита само на майстори ....пък 50 кинта не са малко.
    МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

    Коментар


    • #3
      От: Колата ми гасне като изключа от скорост!

      Погледни маркуча от който смуче въздушния филтър ,да не забира отпред директно около маската обикновенно от това гасне.Като пуснеш по инерция се получава един вид предозиране на въздуха и гасне.Решаваш проблема като преместиш маркуча така ,че да не го бие въздушната струя пряко отпред.
      Никога нема да мине модата на сръбската музика,сливовата ракия и пъстръвата.

      Коментар


      • #4
        От: Колата ми гасне като изключа от скорост!

        Най-често такъв проблем идва от излишък или недостатък на въздух /сбъркана горивовъздушна смес/. Кога ти гасне? Изключена от скорост и в движение или спряла на място? Въздушния филтър кога е сменян и с какъв?

        За финал - ако ти е сгодна Банкя - мини да пием по кафе и да се чудиме заедно. Поназнайвам малко и аз.

        ПП писали сме едновременно.
        0888932647

        Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

        Коментар


        • #5
          От: Колата ми гасне като изключа от скорост!

          Днес нямах време да седна на компютъра, утре ще видя къде е този филтър на газовия клапан, нямам нищо против да се поизцапам, просто от някои неща не разбирам и избягвам да ги поправям сам.
          Въздушният филтър смуче от една тръба, която е затапена откъм маската. Отвора през който поема въздух е "на завет", обаче е възможно да се случва това, което казва Жоро Нешев. От време на време тая газова гръмва и понякога е силно, кутията на въздушния филтър беше лепена, така купих колата. Аз я омотавам по ръба с лепенка при всяка смяна на филтъра, за сигурност, но ще проверя отново да няма нови дупки, може клапанчето "кихалка" да не е достатъчно...
          Гасне и на място и в движение, само да изключа от скорост и да си махна крака от газта. Въздушния филтър се сменя на всеки 10 000 км. заедно с маслото, последния е FILTRON, предишния май беше CHAMPION, но разлика няма, все си гасне.
          За съжаление Банкя не ми е съвсем близо, аз съм в Ловеч, но ако имам път към София и ми остане време ще звънна, оставил си си телефона в подписа, значи обичаш гости

          Коментар


          • #6
            От: Колата ми гасне като изключа от скорост!

            Първоначално публикуван от solart Преглед на мнение
            ..... газовата е слагана някъде в Италия и първите 2-3 месеца си вървеше еднакво добре както на газ, така и на бензин. Започна да пали трудно когато е топла, при студен двигател пали нормално. После започнаха да падат оборотите като изключа от скорост а по-късно и да гасне. Два пъти я карах на майстори, оправяше се за 1000 - 2000 км. след смяна на комплекта в изпарителят и после пак същото. ..
            На мен не ми стана ясно от горното : проблемът само на газ ли се появявя , или и на газ и на бензин ?
            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

            Коментар


            • #7
              От: Колата ми гасне като изключа от скорост!

              Първоначално публикуван от solart Преглед на мнение
              За съжаление Банкя не ми е съвсем близо, аз съм в Ловеч, но ако имам път към София и ми остане време ще звънна, оставил си си телефона в подписа, значи обичаш гости
              Позна!

              Опитай да затрудниш пътя на въздуха с нещо. Постига се относително трудно , щото на тихи обороти трябва да се поспъне , а на високи да има дебит. Правил съм го с чорапогащник. Наслагвам слой върху слой докато не стане тамън. За да разбереш дали е от излишък на въздух /недостатъчно подналягане в колектора/ първо прегради плавно пътя на вздуха с ръка и то ще си каже.
              0888932647

              Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

              Коментар


              • #8
                От: Колата ми гасне като изключа от скорост!

                Преди всичко, можеш да не тормозиш филтъра за газ. Той и да е задръстен, ще скапе високите режими и чак последно празния ход.

                Коментар


                • #9
                  От: Колата ми гасне като изключа от скорост!

                  При пускане по инерция ли гасне, или при престой на светофар?
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • #10
                    От: Колата ми гасне като изключа от скорост!

                    Проблема е само когато карам на газ, затова темата ми е в този раздел, извинявам се ако съм пропуснал да уточня. Всъщност споменал съм, че градско карам на бензин ... няма значение. На бензин всичко си е наред.
                    Филтъра за газ няма да пипам, във високите обороти работи нормално на газ, може би малко по-шумно отколкото на бензин. Гасне единствено на празен ход. Ще пробвам да си поиграя с притока на въздух, няма да е лесно, защото както споменах направо гасне като си махна крака от газта, ще хвана някой да ми помага.
                    П.П. ... и на място и в движение
                    Последно редактирано от solart; 29-03-11, 09:54.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Колата ми гасне като изключа от скорост!

                      Остави притока на въздух, настрой празния ход от изпарителя. Притокът си е бил все такъв и преди, а колата си е работила. Или не?

                      Коментар


                      • #12
                        От: Колата ми гасне като изключа от скорост!

                        ... а аз се чудя от къде се взимат разни странни парцалени топки по въздуховодите... Ако това е проблема (съвсем възможно), за жълти стотинки се продават пластмасови фланци с по-малък отвор и сравнително здраво закрепване. За разлика от парцалите, нито се задръстват след 2 седмици, нито има шанс да се натъпчат някъде из въздуховода.
                        Естествено, всяка подобна гимнастика скапва работата на бензин, малко или повече.

                        Не разбрах, това за трудното палене на топъл мотор само на газ ли е? Ако да, вероятно не и стига газчицата в ниските обороти, което си е предпоставка и за гаснене, особено в движение.
                        Проверката на всички видове вакуумчета и маркучлета е задължителна, най-лесно става, като строиш един друг нисан като твоя за "пищов" и гледаш много внимателно. Най вече да не смуче въздух след смесителя (плочката).
                        Може да е от отще 20 неща, но дистанционно е малко на уцелване все пак
                        О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Колата ми гасне като изключа от скорост!

                          Работеше си много отдавна, от две години е така както го описвам, просто не ми се занимаваше с това. Есента я давах на един майстор, смени ми платна, гумички и каквото там има в изпарителя и се оправи за 1000-2000 км. После пак започна да гасне... не ми се занимава с майстори, много ги мързи...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Колата ми гасне като изключа от скорост!

                            НОРМАЛНО Е след 1000-2000км на нови гумички да им избягат настройките. Би трябвало да ти е казал след 500-1000 километра пак да отидеш за настройка.

                            Просто завий винта на изпарителя с половин оборот, ако не помогне - с още половин оборот. Ако и от трети път не стане, връщаш бавно тия 1.5 оборота и почваш да пробваш с половин оборот развиване.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Колата ми гасне като изключа от скорост!

                              Според мен Ясен е най близо до истината. Избягали са ти центровките на празен ход, но защо?
                              Би ли уточнил изпарителя ти вакумен или електрически тип клапан ползва? И в двата случая трябва да се провери този клапан дали отваря като се запали двигателя. Другото което ми направи впечатление че си писал е, че се появяват гърмежи в смукателя. Това е не трябва да се случва! Кой знае как се мъчи колата!? Или сместа ти е неподходяща, или имаш прекалено голямо изпреварване на запалването...
                              И другото което ми идва на ум, дали не смуче вуздух някъде по смукателния колектор. Когатао е на бензин, компютъра ще компенсира излишъка на въздух и няма да се забелязва, но на газ няма как да стане.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X