Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Газова бутилка отдолу?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Газова бутилка отдолу?

    Какво мислите за газова бутилка монтирана под купето на джипката...
    Харесах един такъв, но малко ме притеснява, че газта е отдолу...

  • #2
    От: Газова бутилка отдолу?

    И какво по точно те притеснява,че е от долу?

    Коментар


    • #3
      От: Газова бутилка отдолу?

      Ами примерно ако карам по някакъв каменист терен, няма ли бутилката да се удря във всеки по-висок камък?

      Коментар


      • #4
        От: Газова бутилка отдолу?

        Ми като те е страх от удар,ще и направиш "шишегард"от дебела ламарина и си ти

        Коментар


        • #5
          От: Газова бутилка отдолу?

          Мойта е отдолу,направил съм и и предпазна скара.
          Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

          Коментар


          • #6
            От: Газова бутилка отдолу?

            Самата бутилка си е доста "преоразмерена" срещу удар, според мен: Преди години мой приятел си беше сложил бутилката на Рено 11 на местото на резервната гума, отдолу без никаква защита. След един "зверски" удар отдолу, точно по бутилката, получил се под "вещото" управление на жена му, купето видимо се беше деформирало, а по самата бутилка нямаше и драскотина и съответно по газовата част всичко си работеше....
            С монтирана допълнителна защита под бутилката не би трябвало да имаш съществени притеснения.
            Казано е:
            -"Обичай ближния",
            щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

            Коментар


            • #7
              От: Газова бутилка отдолу?

              Според мен с една защита на бутилката е по-добре отдолу,от колкото в купето.

              Коментар


              • #8
                От: Газова бутилка отдолу?

                Определено би ме било страх.

                Коментар


                • #9
                  От: Газова бутилка отдолу?

                  Абе ако гръмне от вън определено щетите ще са по малко от колкото вътре.Не случайно бензиновия резервоар е монтиран от долу.По вероятно е да се получи първо някакъв теч , после евентуално запалване а при удар божа работа.Да му мислят пушачите. ПОЖАРОГАСИТЕЛА ПОД СЕДАЛКАТА а не багажника.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Газова бутилка отдолу?

                    Ако се охарчите за маркова сонда забравяте за проблем. При всички сонди(който съм виждал) за газови бутилки има авариен клапан за налягане оразмерен на около 30 бара. Точно при евентуален удар и превишаване на вътрешното налягане в бутилката би трябвало той да изпусне налягането и да обезопаси ситуацията. Апелирам за маркова сонда понеже на ментетата на нашия пазар не вярвам. Ако обаче отстрани нещо гори тогава само господ може да ни помогне, а ние на каквото и да се движим е все тая при протекъл резервоар(почти). Преди пусках тема в друг форум точно за бутилка отдолу, но на кола(Вектра Б) и даже по БДС нямаше точка която да забрани подобно нещо. Имаше само условие, че най-ниската точка на бутилката трябва да е на 20см от пътното платно. Ако някой е виждал ФВ Кади с фабричен метан сам ще се убеди какво може да се легализира да се движи по пътищата ни. Там има 4 броя метанови бутилки и са на не повече от 15см от пътното платно, когато колата е празна. Не помня но съм почти сигурен че задните бутилки нямаха и външна защита(може да бъкам беше отдавна).

                    Коментар


                    • #11
                      От: Газова бутилка отдолу?

                      И какво ще стане ако се спука газова бутилка и нещо някъде гори? Ще гръмне? Нищо подобно! Вие газова горелка виждали ли сте?
                      Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Газова бутилка отдолу?

                        Както по-горе се спомена-бутилкото издържа на 30 бара налягане,вероятно и на повече,едва ли има части по автомобила които ще понесът подобно налягане.
                        Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Газова бутилка отдолу?

                          И още нещо, че се сетих - къде според вас се намират газовите бутилки монтирани на мястото на резервната гума? Или мислите, че тънката тенекия, която ги разделя от пътните условия ще ги предпази от нещо?
                          Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Газова бутилка отдолу?

                            А за метанови бутилки две на брой какво ще кажете под багажника на Витара как ще стоят?
                            Кола без турбо е като жена без цици, върши работа но не доставя удоволствие.
                            Витара 1.6 16V TURBO POWER!!!
                            "Mud Angels" Stara Zagora

                            Коментар


                            • #15
                              От: Газова бутилка отдолу?

                              Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
                              Както по-горе се спомена-бутилкото издържа на 30 бара налягане,вероятно и на повече,едва ли има части по автомобила които ще понесът подобно налягане.
                              Не колега бутилката издържа повече, а на толкова има предпазен авариен клапан на сондата да не стане беля.
                              За пожара и газта имах предвид че с какъвто и да е спукан резервоар за гориво ще се притесняваме достатъчно.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X