Обява

Свий
Няма добавени обяви.

2 въпроса за автоматични скорости

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 2 въпроса за автоматични скорости

    Имам 2 въпроса:
    1. На скоростите когато съм включил режим winter демек за сняг това отразява ли се на разхода на гориво
    2. Несъм карал автоматик затова незнам дали е нормално когато съм натиснал спирачката и съм на скорост и като пуна спирачката и колата сама тръгва (пълзи но все пак не е спряла) без да съм натискал гаста. Това нормално ли е .... да неса и много високи уборотите ?

  • #2
    До: 2 въпроса за автоматични скорости

    Първоначално публикуван от rodney_pz Преглед на мнение
    Имам 2 въпроса:
    1. На скоростите когато съм включил режим winter демек за сняг това отразява ли се на разхода на гориво
    2. Несъм карал автоматик затова незнам дали е нормално когато съм натиснал спирачката и съм на скорост и като пуна спирачката и колата сама тръгва (пълзи но все пак не е спряла) без да съм натискал гаста. Това нормално ли е .... да неса и много високи уборотите ?
    Не колега като си на зимен режим просто се превключват на по малки обороти по висока предавка и тръгва от 2 скорост
    А за вторият въпрос мога да кажа че си е напълно нормално това нещо просто се наслаждавай
    Със здраве

    Коментар


    • #3
      До: 2 въпроса за автоматични скорости

      мерси много

      Коментар


      • #4
        До: 2 въпроса за автоматични скорости

        Ако спре да тръгва е лошо.
        Мисленето е труден и бавен процес и не се отдава на всеки.....
        Grand 3.1TD
        0898 620 306 Стоян

        Коментар


        • #5
          От: 2 въпроса за автоматични скорости

          Имах проблем наскоро - слагам лоста на D натискам газта, двигателя вдига обороти но не тръгва! Ужас!!!След 10 мин колата тръгва и пак същото след 3-4 км.
          Оказаха се дисковете - олюпени...След като тръгвам, тези парченцата запушват филтъра и колата спира. Резултата: сваляне на кутията, смяна на всички дискове, гарнитури,филтър,масло.. - 1600лв! Гаранция 6 месеца от сервиза.

          Коментар


          • #6
            От: 2 въпроса за автоматични скорости

            Първоначално публикуван от rodney_pz Преглед на мнение
            Имам 2 въпроса:
            1. На скоростите когато съм включил режим winter демек за сняг това отразява ли се на разхода на гориво
            2. Несъм карал автоматик затова незнам дали е нормално когато съм натиснал спирачката и съм на скорост и като пуна спирачката и колата сама тръгва (пълзи но все пак не е спряла) без да съм натискал гаста. Това нормално ли е .... да неса и много високи уборотите ?
            1. Теоретично това води до по-малък разход, на някои коли този режим е означен като икономичен, но реално разлика не се наблюдава, освен ако не изминеш 10 хил км градско и спестиш примерно 2 литра
            2. Както казаха и колегите, нормално е да тръгва, стига да не е под по-силен наклон. То зависи и от конкретния автомобил, по-мощният мотор ще тръгва по-лесно. Оборотите трябва да са под 1000, поне на всички автоматици които съм виждал е така.
            Jeep Grand Cherokee '96 5,2 V8

            LZ1POP

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X