Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ритащ кикдаун

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Първоначално публикуван от Cvetomir_nikolov81 Преглед на мнение
    Здравейте отново . Вчера ходих на "майстор" , .............. Това ми се стори доста аматьорско изпълнение .
    Да ти дам пример с оторизиран сервиз/професионалисти демек/ , Автомобил с падащо налягане на кутията,карам го за диагностика,вкарват го в халето,мен естествено не ме допускат вътре. След едно известно време каката в приемната казва,готова е диагностиката.На диагностичния лист пише,сервиз Еди кой си препоръчва смяна на дефектния възел/кутията/ 6400лв с ДДС.
    А този"майстор" както го наричаш ти е прочел кутията,иначе няма как да ти каже Р0741,а и за помпата е прав,това е най слабото място на тая кутия,завлича втулката и изхвърля целия флуид.

    Коментар


    • #17
      Да , такива са цифрите за ремонти на автомати - 2,5 - 5 хил.

      Една от колите ми я продадох на огромна загуба заради *ритащ* автомат , а всичко друго и беше перфектно двигател,каросерия,салон.
      Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

      Коментар


      • #18
        Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
        Да ти дам пример с оторизиран сервиз/професионалисти демек/ , Автомобил с падащо налягане на кутията,карам го за диагностика,вкарват го в халето,мен естествено не ме допускат вътре. След едно известно време каката в приемната казва,готова е диагностиката.На диагностичния лист пише,сервиз Еди кой си препоръчва смяна на дефектния възел/кутията/ 6400лв с ДДС.
        А този"майстор" както го наричаш ти е прочел кутията,иначе няма как да ти каже Р0741,а и за помпата е прав,това е най слабото място на тая кутия,завлича втулката и изхвърля целия флуид.
        Аз не съм разбирач , поради тази причина и задавам въпроси . Все си мисля , че от просто едно Р0741 , не може да каже с лека ръка сменяй торка и помпата . Не би ли трябвало , да чете кутията в реално време , да вижда какво се случва вътре с нея , защото иначе мяма как да разбере какво и е . Хипотетично.... сменям помпата , рециклирам торка, и хоп , проблема пак е там . А с тези соленоиди , които командват работата на кутията какво се случва.... Ако проблема всъщност тръгва пт там , а не не от торка . Или тогава простп ще съм щастлив , че си имам и чисто нов торк , без да е било още време да го правя . Само че , това са си едни хиляди левове.......
        Jeep Grand Cherokee WJ - 2001g.- 3.1TD - Quadra-Drive
        Kawasaki ZZR 1200 - 2002 g.

        Коментар


        • bocho64
          bocho64 коментира
          Редактиране на коментар
          Прав си,на никой не му се дават пари излишно.
          Търсиш второ ,трето и четвърто мнение и решаваш какво да правиш.
          Аз съм свалял по няколко пъти кутия докато не стане,и пари съм връщал като не се получи,но така правя аз,не всеки вижда нещата така.
          Успех в преборването на проблема.

      • #19
        Намерил съм един мийстор , който е малко по-отворен към мислене , а не просто да каже , че ще сменим това и онова , и хоп готово . Като мина през него , ще видим калво е положението , и ще дам информация .
        Jeep Grand Cherokee WJ - 2001g.- 3.1TD - Quadra-Drive
        Kawasaki ZZR 1200 - 2002 g.

        Коментар


        • #20
          Първоначално публикуван от Cvetomir_nikolov81 Преглед на мнение
          Вчера правих диагностика на колата, с живи данни . Маслото е сменено преди 30 000 км , което не е толкова много , но ще си го смемя за всеки случай , тъй като не знам дали е на 100% правилното . Относно живите данни , си имам грешчица в кутията , която се изчиства , но след въпросния ритник пак се получава . Прави ми впечатление , че на по-студено масло е едва доловимо , че дори почти е ОК , и като загрее вече си е напълно осезаемо . Ето и това , което изписа за грешката .
          То самият декодер на грешките ти дава от какво може да е, и как може да се оправи..
          аз по ясна симптоматика не съм виждал
          явно не напразно много бг майстори обичат ВАГ-ина груп.
          информацията е достъпна и ясна, а диагностичният хардуер е на цена по малко от една поръчка на пържени картофки във заведение..

          Иначе една фирма рециклира торкове, отваря ги сменя съединителите и уплътнителите, и дава и уж гаранция
          ако пусна линк сигурно модераторите ще са недоволни, ама като чукнеш у гуглето https://www.google.com/search?client...B5%D0%BB%D0%B8 и резултатите излизат!!

          Успех колега..

          Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

          Коментар


          • #21
            Да, темата е интересна, пък и е успяла да събере малко глупости, невярна информация и фолклор...
            При възходяща смяна на предавките 5HP19 заключва локъпа на трета, а при низходяща смяна няй-често го отключва на втора.
            Не чета коментари и не отговарям на такива.

            И коментаторите...

            Коментар


            • #22
              Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
              Да, темата е интересна, пък и е успяла да събере малко глупости, невярна информация и фолклор...
              При възходяща смяна на предавките 5HP19 заключва локъпа на трета, а при низходяща смяна няй-често го отключва на втора.
              Хайде сега да се върнеш в школото и да научиш разликата между частично заключен( трета и четвърта) и пълно заключване .
              И като не отбираш от нещо не пиши! Щото наистина темите се пълнят с глупости.

              Коментар


              • #23
                Може, може. Казваш, да не вярвам на написано? Хм...

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:01V.jpg
Прегледи:153
Размер:56.8 КБ
ID:6921266
                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                И коментаторите...

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X