Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тунинг на автоматична скоростна кутия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Тунинг на автоматична скоростна кутия

    Смятам.че всичко е вече ясно по автомобила.Остава да се намери истинския сериозен купувач,за да се завърши темата.Вчера говорих със собственика,смята да опита тунинг на компа на автоматичната кутия,доколкото знам има хора във форума,които се занимават точно с такива дейности.Дали бихте могли да ми дадете повече информация.Благодаря Ви.

  • #2
    До: Продава се Тойота Ленд Круизър-разсъждения относно цената!

    Първоначално публикуван от tuni Преглед на мнение
    Смятам.че всичко е вече ясно по автомобила.Остава да се намери истинския сериозен купувач,за да се завърши темата.Вчера говорих със собственика,смята да опита тунинг на компа на автоматичната кутия,доколкото знам има хора във форума,които се занимават точно с такива дейности.Дали бихте могли да ми дадете повече информация.Благодаря Ви.
    Така и така ще си я кара дълго време...

    Коментар


    • #3
      До: Продава се Тойота Ленд Круизър-разсъждения относно цената!

      А какво по-точно ще му тунингова на компа на автоматика?
      0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

      Коментар


      • #4
        До: Продава се Тойота Ленд Круизър-разсъждения относно цената!

        Първоначално публикуван от tuni Преглед на мнение
        СВчера говорих със собственика,смята да опита тунинг на компа на автоматичната кутия,доколкото знам има хора във форума,които се занимават точно с такива дейности.Дали бихте могли да ми дадете повече информация.Благодаря Ви.
        Обърнете се към Венци Петров (администратор на портала) за смяна на управлението на автомата.

        Коментар


        • #5
          До: Продава се Тойота Ленд Круизър-разсъждения относно цената!

          Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
          А какво по-точно ще му тунингова на компа на автоматика?
          Много неща... Общо взето да се кара автомобил автоматик със стандартната кутия е точно както да се кара един 4х4 на тежък офроуд със стандартно окачване и гуми...

          Промяната по автоматика обаче е сложна и изисква изключително много знания...
          VPetrov.photography

          Коментар


          • #6
            До: Продава се Тойота Ленд Круизър-разсъждения относно цената!

            специално в този случей го няма управлението на кутията и превключват скорости с лоста иначе на директна сама не сменя...

            Коментар


            • #7
              До: Продава се Тойота Ленд Круизър-разсъждения относно цената!

              Кутията работи на всички положения и си има управление,но слуховете казват,че имало някакъв австралийски тунинг,след който не можели хората да си познаят автомобилите,не зная само обаче дали не сменят и турбината.Някой знае ли какво е оригиналното масло в раздатъка и диференциалите.Според мен е прекалено обикновено-мирише на 80W90 като бръкнахме през пробките и вискозитета му на пипане е подобен.Искаме да сменим всички масла,моля Ви да ни посъветвате.За скоростите знаем,че е Дексрон 2,както и за хидравликата.

              Коментар


              • #8
                До: Тунинг на автоматична скоростна кутия

                То не е нужно чак със слухове да се работи... Нещата стоят така:


                Най-реномираната фирма за тунинг на автоматични скоростни кутии основно за Тойота и Нисан е наистина австралийска и е:
                http://www.automatictransmission.com.au

                Неин собственик и създател е прочутият Родни за който можете да прочетете само суперлативи в специализираните форуми за Тойота и Нисан...

                Официален дистрибутор и представител за България на тази фирма е "Ликон" ЕООД т.е. ние... И сега на въпросите:

                Тунинга на един автоматик е с много опции и възможности. За най-сериозна промяна наистина се препоръчва смяна на оригиналната турбина с тунингова т.н. LOW STALL, а блока автоматика при всички положения се заменя с специално подготвен и прекалибриран... Това нещо е вече правено в България и наистина резултатите са уникално добри... Все едно сте сменили двигателя... Между впрочем искам да кажа че като експлоатация една автоматична кутия е много по-евтина от ръчна такава (говоря за Тойота 80) и всички тунинги които можете да направите са на стойност три смени на съединител...
                VPetrov.photography

                Коментар


                • #9
                  От: До: Тунинг на автоматична скоростна кутия

                  Здравейте сори че сменям темата,но имам малък с витарата която я купих наскоро ми която е 2.0тд автоматик 4 скорости и нещо ми ограничава кутията да работи до 2-ра скорост и да не иска да ги смъква един път ми включи на 3-та и не ги смъкна как да разбера дали компа на кутията не е сменян благодаря предварително.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Тунинг на автоматична скоростна кутия

                    Здравейте имам един въпрос относно тунинга . Имам Нисан Примера кутията е CVT M6. До каква степен може да се напъне софтуера на кутията , така че да не се получи механичен проблем ?Какви показатели може да покаже в сравнение със стандартните стойности заложени от производителя .
                    Ако не е нахално може ли да получа на лични или на имеил координати на човек който може да се справи с това .
                    Благодаря ви предварително .

                    Коментар


                    • #11
                      От: Тунинг на автоматична скоростна кутия

                      Имам ZF 4hp22 и имам 2 въпроса:
                      - Мога ли да сложа АТФ 4/5 и т.н., то е ясно че може да се налее, но ще имали някакъв смисъл?
                      - Имали някакъв тунинг на тази кутия, примерно клапаннене блок?
                      Машината е Рейнд Ровър р38

                      Коментар


                      • #12
                        От: Тунинг на автоматична скоростна кутия

                        Аз имам ZF 4HP20 и имам и маслото и само търся някой който да ми я отвори и да ми изчисти филтъра. Изчисти или смени (ако е елемент който се сменя да го смени, ако само се чисти да го изчисти). Та ако знаете...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Тунинг на автоматична скоростна кутия

                          Първоначално публикуван от Pancho77 Преглед на мнение
                          Аз имам ZF 4HP20 и имам и маслото и само търся някой който да ми я отвори и да ми изчисти филтъра..
                          Това сериозно ли? Да се чисти!?!?!? Сменява се ,но за целта се разглобява кутията!! Има кой да я отвори и смени амааа къде е въпроса щото не си написал местонахождение!!

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X