Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търся сервиз, майстор за скоростна кутия Фиат Дукато

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Първоначално публикуван от Джори Преглед на мнение
    От: Търся сервиз, майстор за скоростна кутия Фиат Дукато

    Благодаря на Калин, скоростите са отремонтирани с нов съединител. Готин и позитивен, благодарности за свършената работа!
    И аз съм в този филм с кутия на фиат дукато 1,9тд 1992г. блокира на задна. Не смея да купувам втора ръка. кажете къде може да се ремонтира старата.
    П.П. не разбрах колегата само сваля ли кутията или и ремонтира.
    "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

    Коментар


    • kalin09
      kalin09 коментира
      Редактиране на коментар
      И ремонтира

  • #17
    На моята смених лагерите , утихна и е в движение. Е, синхронизаторите са за смяна и я карам с междинна газ и двойно амбреиране та не хърка. Като за тридесет и пет годишна кутия на пътна помощ е добре.
    Фиат Купе
    Опел Фронтера В
    Мицубиши Паджеро Пинин

    Коментар


    • #18
      Първоначално публикуван от dido uzunov Преглед на мнение
      И аз съм в този филм с кутия на фиат дукато 1,9тд 1992г. блокира на задна. Не смея да купувам втора ръка. кажете къде може да се ремонтира старата.
      П.П. не разбрах колегата само сваля ли кутията или и ремонтира.
      Ако става дума за София - 0888 368 670, Соти. Работи в малък сервиз, скатан под моста на метрото в Дървеница заедно с паркинг за кемпери и каравани.

      На мен ми изскачаше пета скорост на същата кутия, и виеше зловещо. Оказа се, че е пробит самият корпус на кутията - съответно масло много не оставаше, колкото и да доливам.
      Сваляне/слагане, заварка на корпуса и смяна на всички лагери преди година излезе нещо около 700 лв., нямам ясен спомен вече.
      Право казват докторите, че калта е целебна. Колкото по-дълбоко се бухнеш, толкова по-нахилен излизаш...

      TLC 100 1HD-FTE manual '02 | Forester '98 | Моntesa 315 '99

      Коментар


      • Dukato93
        Dukato93 коментира
        Редактиране на коментар
        Здравей колега и аз имам проблем със скоростната кутия. Този Соти дали се занимава все още с ремонт на кутии. Благодаря

    • #19
      Моя в момента го правят. Дори очаквам в понеделник най-късно да е готов. Ще споделя за ремонта.
      "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

      Коментар


      • #20
        Взех го току що. Скоростите работят перфектно. Сменени: съединител комплект, маншон външно каре и висящ лагер, заден семеринг на КВ, масло на кутията , две синхронизатора и капак на 5 предавка (последните са втора употреба)+труд = 600лв.....мисля, че е добре.
        "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

        Коментар


        • #21
          Дидо , къде е този висящ лагер в конструкцията
          Да нямаш объркване с притискателен
          Или нещо 4X4
          Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

          Коментар


          • dido uzunov
            dido uzunov коментира
            Редактиране на коментар
            На дясната полуоска. Сменяха и маншон там.

        • #22
          Предполагам колегата има предвид опорен лагер на дясната полуоска.

          Коментар


          • #23
            Първоначално публикуван от rsimeonov Преглед на мнение
            Предполагам колегата има предвид опорен лагер на дясната полуоска.
            Увиснал на здраво захваната конзола към блока
            Дидо ,не е към теб забележката
            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

            Коментар


            • #24
              Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение

              Увиснал на здраво захваната конзола към блока....
              ... а това афтоматично го прави "висящ"
              ма и ти що питаш ....
              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

              Коментар


              • #25
                Колеги, ще използвам тази тема тъй като се превърна в тема за Дукато , за едно мое питане- след перипетиите с кутията на Фиата съм решил да му сменя разпръсквачите. Имаше колега от форума който ремонтираше дюзи, но сега не мога да му намеря профила. Някой да сподели ориентировъчна цена на услугата по реглажа ако се е сблъсквал или координати надруг майстор, който може да свърши качествено работа. В нашия регион преди време попаднах на единза, който вече не искам да си спомням, а пък за други не се сещам.
                "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                Коментар


                • #26
                  Здравейте колеги,

                  Скъса се болта 16 от схемата и се изсипаха всички части от долния ред на картинката. https://fiat-pro.7zap.com/en/d90/na/...1221s00+3-0/#4 Някой да знае откъде, може да се намерят, че нещо с моргите и интернет все удрям на камък ? Размери също са добре дошли ...

                  Коментар


                  • #27
                    Да не отварям нова тема затова ще ползвам на колегата. Търся майстор за ръчна кутия на Кашкай 1.6 бензинов мотор 2013година 5 скорости причината е, ромолене по време на движение.

                    Коментар


                    • #28
                      Първоначално публикуван от puh4 Преглед на мнение
                      Да не отварям нова тема затова ще ползвам на колегата. Търся майстор за ръчна кутия на Кашкай 1.6 бензинов мотор 2013година 5 скорости причината е, ромолене по време на движение.
                      Първо за кой регион на родината иде реч?
                      И второ,сигурно ли е,че от скоростите е ромоленето?

                      Коментар


                      • #29
                        Ямбол става въпрос Нисана е с предно.

                        Коментар


                        • bocho64
                          bocho64 коментира
                          Редактиране на коментар
                          За Ямбол не знам,някой колега от региона да сподели. А ромолене във време на движение има и от други неща. В сервиз на Нисан съм работил далечната 2004г. ама пък чак толкова да са сговнясали качеството та и седем години да не устискат скоростите не ми се вярва. Не ,че е невъзможно де!

                        • novatech
                          novatech коментира
                          Редактиране на коментар
                          Тя тази е ренарска кутия , както е карана без масло , нищо чудно да е починала.

                      • #30
                        Малко и беше маслото търся правилния човек да я излекува.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X