Обява

Свий
Няма добавени обяви.

С автомат върху лед

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • С автомат върху лед


    днес за пръв път се разочаровах от автоматика.
    реших даго пробвам в снега .Тръгнах да катеря бузлуджа ,нагоре океи върви, дърпа по завоите добре .Добре ама до тук ,тряснах се в една преспа до врати и напред ,назад,напред ,назад -няма излизане,добре че мина една лада нива таме издърпа.Ок оттам към шипка ,минало някакво гребло явно през ноща, след него понавяло ,замръзнало и лек снежец отгоре, на бавните вървиси ,ама по нанадолнището колеги няма спиране тоя автомат,задните гуми блокирват при по сериозно натискане на спирачките,завърта задницата и фюууу надоло. То ясно чеи гумите неса за такъв път (бриджстон А/Т) с около 5мм граифер ама чак пак толкоз дане спира стори мисе чак страшно.
    Струва мисе ,че при натискане на спирачките скоростната кутия изтърва и все едно си по инерция, дали има някакъв проблем - незнам.
    По път ме задминаха няколко нашенски джипа -направо летяха, доста добри гуми имаха явно.
    Та вече се чудя ако падне голям сняг , маи само дет имам жипка.

    Преди сам го минавал тоя преход при същите условия със Тикото, бе то хвърка няма проблеми просто,спира тръгва ......

    boko
    Jeeep---KIA
    https://www.facebook.com/autoboko/

  • #2
    До: С автомат върху лед

    Първоначално публикуван от bokostz Преглед на мнение

    днес за пръв път се разочаровах от автоматика.
    реших даго пробвам в снега .Тръгнах да катеря бузлуджа ,нагоре океи върви, дърпа по завоите добре .Добре ама до тук ,тряснах се в една преспа до врати и напред ,назад,напред ,назад -няма излизане,добре че мина една лада нива таме издърпа.Ок оттам към шипка ,минало някакво гребло явно през ноща, след него понавяло ,замръзнало и лек снежец отгоре, на бавните вървиси ,ама по нанадолнището колеги няма спиране тоя автомат,задните гуми блокирват при по сериозно натискане на спирачките,завърта задницата и фюууу надоло. То ясно чеи гумите неса за такъв път (бриджстон А/Т) с около 5мм граифер ама чак пак толкоз дане спира стори мисе чак страшно.
    Струва мисе ,че при натискане на спирачките скоростната кутия изтърва и все едно си по инерция, дали има някакъв проблем - незнам.
    По път ме задминаха няколко нашенски джипа -направо летяха, доста добри гуми имаха явно.
    Та вече се чудя ако падне голям сняг , маи само дет имам жипка.

    Преди сам го минавал тоя преход при същите условия със Тикото, бе то хвърка няма проблеми просто,спира тръгва ......

    На каква предавка прави спускането
    Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
    Дий Снайдер

    Коментар


    • #3
      До: С автомат върху лед

      За гумите разбрах, че са ти гола вода. Обясни с какво те разочарова автоматика?
      LZ1PER

      Коментар


      • #4
        До: С автомат върху лед

        Спусках на бавните на 4х4 L и лоста на L-ама като речеш да спреш до нулата , няма заминава.
        И точно това ме разочарова че като натиснеш спирачката скоростната изтърва блокират колелетата - което неби трябвало дае така.
        нека каже някои които има повече опит с автоматите...
        boko
        Jeeep---KIA
        https://www.facebook.com/autoboko/

        Коментар


        • #5
          До: С автомат върху лед

          Първоначално публикуван от bokostz Преглед на мнение
          Спусках на бавните на 4х4 L и лоста на L-ама като речеш да спреш до нулата , няма заминава.
          И точно това ме разочарова че като натиснеш спирачката скоростната изтърва блокират колелетата - което неби трябвало дае така.
          нека каже някои които има повече опит с автоматите...
          Лоста на скоростната кутия питам каде беше поставен а не на раздатката.Как са ти подредени P,R,N,D,2,1.Как са продредени
          Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
          Дий Снайдер

          Коментар


          • #6
            До: С автомат върху лед

            Първоначално публикуван от banjo Преглед на мнение
            Лоста на скоростната кутия питам каде беше поставен а не на раздатката.Как са ти подредени P,R,N,D,2,1.Как са продредени
            моят (sidekick) има-P:R:H.D.2:L---,както казах на L бях,,пробвах и на 2 ,ама пак така..
            boko
            Jeeep---KIA
            https://www.facebook.com/autoboko/

            Коментар


            • #7
              До: С автомат върху лед

              Здравейте.Карал съм Голф2 автоматик дизел.По доста заснежени и заледени пътища съм минавал с него.Наистина моторната му спирачка не е като на автомобил с ръчни скорости,но с по-голямо внимание колицата си вървеше.Пробвай/отностно работата на автоматика/,другия път да спускаш на режим 2 или ако трябва 1/при тези режими моторната спирачка е най-усезателна/.Според мен основния ти проблем е в гумите,и комбинирано с ...това което написах по-горе се получава този ефект.Помисли за други гуми/и то ако ще ги караш в сняг-задължително зимни,тоест "кални" няма да ти свършат работа/,и бъди по-осторожен/особено при спусканията/ с режимите на скоростите.Стреми се почети да не използваш спирачките.Спазвайки това 5 год.карах автоматика и в най тежки зимни условия без проблеми.Поздрави.Чао.
              NISSAN FOREVER
              -----------------------------------------------------------------------------
              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

              Коментар


              • #8
                До: С автомат върху лед

                Първоначално публикуван от bokostz Преглед на мнение
                Спусках на бавните на 4х4 L и лоста на L-ама като речеш да спреш до нулата , няма заминава.
                И точно това ме разочарова че като натиснеш спирачката скоростната изтърва блокират колелетата - което неби трябвало дае така.
                нека каже някои които има повече опит с автоматите...
                Това е напълно нормално и логически обяснимо.Скоростната ти кутия действа на принципа на налягане и центробежни сили.Когато натиснеш спирачката да край /а газта си у пуснал/,колелетата е нормално да блокират,тъй като налягането в кутията е много малко.Тогава няма и усилие от страна на мотора.Тоест няма какво да се противопостави на силата на спирачката.На тихи обороти по принцип колата при сухо време тръгва и без газ,но при тези обстоятелства това не стига трансмисията ти да се противопостави на силата която прилагат спирачките.
                NISSAN FOREVER
                -----------------------------------------------------------------------------
                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                Коментар


                • #9
                  До: С автомат върху лед

                  За какъв автомат на каква кола става дума?

                  Коментар


                  • #10
                    До: С автомат върху лед

                    Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                    Това е напълно нормално и логически обяснимо.Скоростната ти кутия действа на принципа на налягане и центробежни сили.Когато натиснеш спирачката да край /а газта си у пуснал/,колелетата е нормално да блокират,тъй като налягането в кутията е много малко.Тогава няма и усилие от страна на мотора.Тоест няма какво да се противопостави на силата на спирачката.На тихи обороти по принцип колата при сухо време тръгва и без газ,но при тези обстоятелства това не стига трансмисията ти да се противопостави на силата която прилагат спирачките.
                    Значи любо прав си : на две три места пробвах като го държа на 1500 оборота - тогава просто спира без прехлъзване , ама тва маи нее хубаво ,че дане трясне кутията ..
                    boko
                    Jeeep---KIA
                    https://www.facebook.com/autoboko/

                    Коментар


                    • #11
                      До: С автомат върху лед

                      Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                      За какъв автомат на каква кола става дума?
                      Колата е Сайдкик....по-горе колегата е писал...
                      NISSAN FOREVER
                      -----------------------------------------------------------------------------
                      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                      Коментар


                      • #12
                        До: С автомат върху лед

                        Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                        За какъв автомат на каква кола става дума?
                        Съжалявам, пропуснал съм поста по-горе, че става дума за Сузуки. При Нисан и Тойота това много ефективно се лекува с други предавателни отношения на раздатката, но при теб не знам дали има такъв тунинг.

                        Коментар


                        • #13
                          До: С автомат върху лед

                          Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                          За какъв автомат на каква кола става дума?

                          Suzuki Sidekick 1.6 mi kabriolet 4x4 89г.
                          boko
                          Jeeep---KIA
                          https://www.facebook.com/autoboko/

                          Коментар


                          • #14
                            До: С автомат върху лед

                            Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                            Съжалявам, пропуснал съм поста по-горе, че става дума за Сузуки. При Нисан и Тойота това много ефективно се лекува с други предавателни отношения на раздатката, но при теб не знам дали има такъв тунинг.
                            Доколкото ми е известно при колегата се касае за обикновен автоматик без "екстри".Лекува се според мен с правилните гуми и ОСТОРОЖНОСТ.
                            NISSAN FOREVER
                            -----------------------------------------------------------------------------
                            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                            Коментар


                            • #15
                              До: С автомат върху лед

                              Автомата няма никакво отношение към случката. Вземи си гуми за сняг и ще разбереш къде е бил проблема.
                              http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X