Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Покупка на кола с автоматични скорости.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Покупка на кола с автоматични скорости.

    Предстои ми пътуване в Германия за купуване на кола.Сигурно ще е някакъв среден клас , но с условието автоматични скорости / за жената/ . Има ли някакъв начин за изпробване на скоростите на място или в малкото място на автокъщата? С благодарност приемам всякакви съвети!

  • #2
    До: Покупка на кола с автоматични скорости.

    Палите,, изчаквате да загрее. Като включите на "драйв" трябва да се почуства осезаем натиск от двигателя почти веднага след включването без голямо забавяне (последното е важно). Като потеглите кутията трябва да превключва леко, без особени тласъци и придръпвания. Рязко натискане на педала докрай трябва да предизвика включване на "кикдауна" и да усетите включване на една или две скорости надолу...

    Има един добър метод за тестване на общото състояние на кутията но е опасен и не ви съветвам да го правите ако не сте уверен. Идеята е че се натиска спирачката и на "драйв" се дава газ до край... гледат се обороти на двигателя и какво се случва... Но не ви съветвам... освен това при този метод трябва да се знае какво би следвало да се очаква от дадената кутия...


    Един от най-добрите показатели за състоянието на кутията е как и е маслото. Вадите пръчката, гледате цвета и миришете... Цвета трябва да е ярък, маслото бистро и максимално близо до свежо от кутия... ако не знаете как трябва да изглежда масло AFT купете и вижте... В никакъв случай не трябва да е ръждив оттенък и да мирише на прегоряло...

    Избягвайте автомобили чиито кутии са с много електроника, избягвайте плавните вариаторни кутии на Ауди... всъщност за нищо на света не си купувайте такава кола... Ремонта на тези кутии струва повече от колата но пък за това е често явление...
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #3
      До: Покупка на кола с автоматични скорости.

      Само да допълня, не всички Аудита са с вариатор, има и модели с нормална автоматична кутия с хидротрансформатор, които са много надеждни и се употребяват при някои модели Волво. Но това са коли от по-стара генерация, едва ли ще срещне такива. Всичко останало е вярно. Аз бих тествал и блокажа на хидротрансформатора но за да си сигурен че работи трябва да имаш малко повече опит с такива коли, забелязал съм че хора които са си нямали работа с автоматици трудно долавят разликата.
      Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

      Коментар


      • #4
        До: Покупка на кола с автоматични скорости.

        Специално турбината и нейното състояние може да тествате като застане на наклон колата и се види как "задържа"

        А колкото до Аудитата то има и съвременни модели с нормални автоматици но пък за тях важи съвета за избягване на много електроника... който пък важи и за всичко друго не само за Ауди...
        VPetrov.photography

        Коментар


        • #5
          До: Покупка на кола с автоматични скорости.

          Вариаторните автоматични скоростни кутии на Ауди са известни като "Multitronic".
          Не чета коментари и не отговарям на такива.

          И коментаторите...

          Коментар


          • #6
            До: Покупка на кола с автоматични скорости.

            Аз сум карал само автоматични скорости от 1995 насам. Една от причините е че тука 99% от колите са автоматик. ( това беше статистика която я видях в някакво списание), и съм навъртял около 500,000 км общо.
            Все още не съм чупил скоростна кутия.
            Теста за които говори Венци е един много добър показател. Явно тои се е занимавал със автоматични кутии.
            Проблема при автоматиците в БГ е че нямя много майстори.
            Но хубавото е че има малко потдръжка.
            Не забравяй като проверяваш нивото на маслото че двигателя трябва да е включен иначе нямя да видиш правилно нивото. И да я научиш да кара само със един крак ( десния) че да не стана така да натиска гаста със десния и спирачките със левия и така да кара по магистралата. Тука има много обикновенно азиатски шофъори дета карат така.
            Ако не си карал автоматик, може да ти се стори странно че включването е малко по бавно от колкото при ръчните когато освободиш съединителя. Това е нормално, не е проблем. Ще имаш малко по малко тяга когато потегляш, и ще набира по бавно.
            За съжеление, не мога да ти дам точен тест, но най добре е да вземеш някой който да е карал автоматик за дълго време и да я покара малко, от усета наи лесно се проверява. Едно нещо със сигурност, като се счупят обикновенно става изведнъж, а не като ръчните постепенно съединителя си заминава.
            Моята бивша годеница е.. мамата на скоростната кутия на нейната хонда акорд. Включително тампоните на двигателя. Как е станало не знам но тука в щатите и струваше $1200 със всичко.
            Успех със купуването на кола.
            CHEVY COLORADO, Z-71, I-5, 4door,Auto
            http://www.coloradofans.com/album_pe...p?user_id=3094
            http://www.geocities.com/sharrko/pictures.html

            Коментар


            • #7
              До: Покупка на кола с автоматични скорости.

              Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение

              Има един добър метод за тестване на общото състояние на кутията но е опасен и не ви съветвам да го правите ако не сте уверен. Идеята е че се натиска спирачката и на "драйв" се дава газ до край... гледат се обороти на двигателя и какво се случва... Но не ви съветвам... освен това при този метод трябва да се знае какво би следвало да се очаква от дадената кутия...

              stall test, препоръчван само като крайно средство за тестване. в никакъв случай за повече от 5 сек. газта се подава плавно, в никакъв случай рязко до пода. идеята е че не трябва да има приплъзване и рязка промяна на оборотите. И аз като гн. Петров не Ви препоръчвам този тест, особено за непрофесионалист не би дал много инфо.
              Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
              http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
              http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

              Коментар


              • #8
                До: Покупка на кола с автоматични скорости.

                Да ама в ограниченото място примерно на автокъщата ще трябва да заложа само на теста на място. Няма как да изкарам кола без номера и да направя едно прилично кръгче 1-2км. Какво показва плавното покачване на оборотите на място при натисната спирачка ?

                Коментар


                • #9
                  До: Покупка на кола с автоматични скорости.

                  Да използвам темата за един въпрос:
                  Г-н Петров предлага:
                  "Има един добър метод за тестване на общото състояние на кутията но е опасен и не ви съветвам да го правите ако не сте уверен. Идеята е че се натиска спирачката и на "драйв" се дава газ до край... гледат се обороти на двигателя и какво се случва..."
                  Имам Мерцедес 126 SE с автомат. кутия. Без да искам съм направил теста, но двигателя не можа да се форсира и прекъсваше...
                  Какво значи това?
                  П.П. Това ми е първата кола автомат
                  Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                  Коментар


                  • #10
                    До: Покупка на кола с автоматични скорости.

                    за съжаление не мога да го обясня подробно, както казах за непрофесионалисти не дава много инфо. аз съм направил стотици такива тестове и знам за какво да се ослушвам, ама как да Ви обясня. извинете ме но е малко като вадене на зъб по телефона . в най общи линии рязкото покачване на оборотите без видимо усилие на колата да потегли говори за преплъзване/изпускане на скорост и/или проблем в турбината, ама и това е пак според зависи.
                    Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
                    http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
                    http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

                    Коментар


                    • #11
                      До: Покупка на кола с автоматични скорости.

                      Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                      Да използвам темата за един въпрос:
                      Г-н Петров предлага:
                      "Има един добър метод за тестване на общото състояние на кутията но е опасен и не ви съветвам да го правите ако не сте уверен. Идеята е че се натиска спирачката и на "драйв" се дава газ до край... гледат се обороти на двигателя и какво се случва..."
                      Имам Мерцедес 126 SE с автомат. кутия. Без да искам съм направил теста, но двигателя не можа да се форсира и прекъсваше...
                      Какво значи това?
                      П.П. Това ми е първата кола автомат
                      Ако това е първата ти кола автоматик, тогава съм почти сигурен че нямя да усетиш какво е правилно и какво не със този тест. Препоръчвам да не правиш теста. Трябва да си имал много и имам в поредвит много много опит със автоматик за да можеш да усетиш разликата. Плюс това различните автоматици се чувстват различно, така че при тебе ще бъде на късмет. Дано да го имаш.
                      CHEVY COLORADO, Z-71, I-5, 4door,Auto
                      http://www.coloradofans.com/album_pe...p?user_id=3094
                      http://www.geocities.com/sharrko/pictures.html

                      Коментар


                      • #12
                        До: Покупка на кола с автоматични скорости.

                        Да допълня по това което каза венци.

                        Педала не се натиска до долу, а до около 3/4. Повечето нови коли спират газта като имаш педал и спирачка натиснати до долу, до около 10% от мощноста на мотора.

                        за това, натиска се газта от 50- 70% най много.

                        идеята на този тест е да гледаш оборотите. ако се катерят много на горе (колко е нормално зависи от колата) означава че кутията вероятнo се хлъзга (съединителя тоест) и това е лошо естествено.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X