Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Препоръчайте лек автомобил с надежден автоматик

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Препоръчайте лек автомобил с надежден автоматик

    От доста време съм се запалил по идеята да си купя кола автоматик.

    Бях се насочил към френските като по масови.
    Обаче навсякъде чета за проблеми с кутиите AL4/DP0 и 4hp20 които ги монтират на тях.
    Дайте идея за кола с надежден автоматик.
    Търся нещо седан или комби с двигател 1.8 /2.0 бензин или подобен дизел.
    Ники

  • #2
    От: Препоръчайте лек автомобил с надежден автоматик

    Мога да препоръчам да се бяга от безстепенни кутии (CVT). Също съм чел добри отизиви (и не съм чул някой да се оплаква) от DSG-то на ВАГ и Powershift-a на Форд.
    WG 2.7 CRD

    Коментар


    • #3
      От: Препоръчайте лек автомобил с надежден автоматик

      Запазено двулитрово мондео комби от старите - без пари са, а са най-големите комбита за размера си. На газ естествено

      Коментар


      • #4
        От: Препоръчайте лек автомобил с надежден автоматик

        Бюджет ?
        ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
        0878 23 58 34- Радо

        Коментар


        • #5
          От: Препоръчайте лек автомобил с надежден автоматик

          Ми до към 2500 -3000
          Не бих дал повече поради факта че автоматика може да умре и да се сдобия с един мн скъп скрап.
          Тези мондеота с каква скоростна кутия са?
          Ники

          Коментар


          • #6
            От: Препоръчайте лек автомобил с надежден автоматик

            Забравих за мондео, но преди години след като имах опел автоматик от преди 1990 се оглеждах за подобрена версия на идеята. Мондеото имаше приятно малко предавателно число на кутията и както впоследствие разбрах тя е и здрава. За съжаление тогава не си къпих такова. Всичко това и да звучи хубаво, никак не изключва проверка на кутията след проучване на особеностите на модела. Поведение на студено, топла, каране... иначе форд ползват висококачествени доставчици на агрегатите си, за да не се занимават с глупости после. Но да знаеш, че е трудна марка за нашите майстори - сервизната информация е скъпа и дефицит и само определени хора заслужават доверие. Иначе този модел е стар и изпитан вече, има и части.

            Коментар


            • #7
              От: Препоръчайте лек автомобил с надежден автоматик

              10 г. търкалях Субари Легаси комби 1994г. Двигателя му бе 1.8 боксер, скоростната му кутия 4-ри степенна автоматик. При закупувянето му смених всички масла, филтри, ремъци, вкл. и маслото в авт.скоростната кутия. Бе бая скъпо по спомени. Цялата галимация отиде към 400-500 лв. Тази кола излезе железна. Не съм имал проблеми със скоростната кутия, оказа се много надеждна. Лошото е, че изгниха калниците и праговете и поради тази причина го продадох. Лично аз бих си купил японска кола с автоматични скорости. Изключително здрави са. Единствения недостатък са скъпите им части,но не се чупят.
              Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

              Коментар


              • #8
                От: Препоръчайте лек автомобил с надежден автоматик

                За Субару още един глас... Но да е преди 2003-та...
                VPetrov.photography

                Коментар


                • #9
                  От: Препоръчайте лек автомобил с надежден автоматик

                  Първоначално публикуван от lodkar Преглед на мнение
                  Запазено двулитрово мондео комби от старите - без пари са, а са най-големите комбита за размера си. На газ естествено
                  Точно такова Мондео карам, само дето е без газ. За възрастта си (кара 19 год.) копче не мога да му кажа(да чукам на дърво).
                  Кутията е 4 степенна CD4E, с overdrive. Обслужването и се изразява в освежаване на маслото (3-4 литра) на 30-60к км (зависи как и къде караш). Правил съм операцията в Мотофое веднъж като купих колата преди 5 год. и пак преди 3 месеца. Струва 150-200лв в зависимост от това дали има промоция и става за половин ден.
                  WG 2.7 CRD

                  Коментар


                  • #10
                    От: Препоръчайте лек автомобил с надежден автоматик

                    Тойота Авенсис 2,за 85000км още се мотая и маслото наавтомата не съмсменил.На мен ми е малко муден,но моите лични настройки са по различни.На кикдаун сменя предавките на 6100 обр.Имам я от 5 години, мотора е 2000 бензин,не е най-икономичния но на дълго до 120км/ч слиза на 7.5л/100км.Зимата стига до 15л/100 в града.Лично аз в този ценови диапазон купувам телевизор или компютър.Автомат втора ръка е неоправдан риск/аз нямам такива нерви/.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Препоръчайте лек автомобил с надежден автоматик

                      MB 124.
                      Мисленето е труден и бавен процес и не се отдава на всеки.....
                      Grand 3.1TD
                      0898 620 306 Стоян

                      Коментар


                      • #12
                        От: Препоръчайте лек автомобил с надежден автоматик

                        Фолксваген Пасат . Моя служебен е 2.0 автоматик 115кс. Пред очите ми е повече от 10 години аз го карам от 2 години нищо не е пипано по скоростите просто си върви .
                        Прикачени файлове
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • #13
                          От: Препоръчайте лек автомобил с надежден автоматик

                          Първоначално публикуван от ssspeed Преглед на мнение
                          MB 124.
                          И от мен глас за танка нищо,че не ги работя тия кутии.Почнеш ли да гледаш за кола 90-95 автоматик то ВИНАГИ е добра идея да огледаш класиката 124ка,може и 126,все тая.

                          Просто,яко,механично,вьрви с тьпо евтино масло и спокойно карат до изгниване на 2 Опела.




                          Абре на това горе що му е на криво мотора???Жена без цици и кола без кардан
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • #14
                            От: Препоръчайте лек автомобил с надежден автоматик

                            Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение




                            Абре на това горе що му е на криво мотора???Жена без цици и кола без кардан
                            Швабска му работа
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • #15
                              От: Препоръчайте лек автомобил с надежден автоматик

                              Карах малко време Nissan Maxima 3.0/24 V авт., голям кеф беше. Ако се загледаш по тая марка - само колата да не е правена по поръчка, следват ядове.
                              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X