Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Скорости на Рав4 старата версия, нужда от помощ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Скорости на Рав4 старата версия, нужда от помощ

    Здравейте,
    Закупих си преди 2 седмици Тойота Рав4, къса база 1995 г. От няколко дена при градско каране се появи проблем. Скоростите не могат да включат или изключат на светофар. При повторно напомпване на съединителя, скоростите влизат нормално. Моля за съвет, какъв може да е проблема и къде в София мога да го отстраня.
    Предварително благодаря.

  • #2
    От: Скорости на Рав4 старата версия, нужда от помощ

    В какъв смисъл изключват?
    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

    Коментар


    • #3
      От: Скорости на Рав4 старата версия, нужда от помощ

      Щом когато напомпиш съединителя скоростите влизат,значи си прегледай помпата на съединителя най-вероятно там ти е проблема.Поздрави за машинката само да те радва!

      Коментар


      • #4
        От: Скорости на Рав4 старата версия, нужда от помощ

        100% помпа на съединителя! Има две - "горна" и "долна".
        Там гледай! Най-вероятно гумичките - от студа стават твърди и ако са се износили пропускат.
        Успех и безаварийни!

        Коментар


        • #5
          От: Скорости на Рав4 старата версия, нужда от помощ

          Течност в казанчето има ли?

          Коментар


          • #6
            От: Скорости на Рав4 старата версия, нужда от помощ

            Колегата Пенчо подсказва,че след като си оправи проблема с някоя от помпите на съединителя няма да е зле да се погледнат и спирачките
            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

            Коментар


            • #7
              От: Скорости на Рав4 старата версия, нужда от помощ

              Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
              Колегата Пенчо подсказва,че след като си оправи проблема с някоя от помпите на съединителя няма да е зле да се погледнат и спирачките
              То не , че пречи. Но симптомите могат и да са от празно казанче захранващо съединителя. Ако го има като отделно казанче, де. При мен се захранва от това на спирачките и като намалее нивото, съединителя започва да се държи точно така.

              Коментар


              • #8
                От: Скорости на Рав4 старата версия, нужда от помощ

                А намалява или от теч по сп. система,или от износени накладки
                Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                Коментар


                • #9
                  От: Скорости на Рав4 старата версия, нужда от помощ

                  Първоначално публикуван от feniks73 Преглед на мнение
                  Здравейте,
                  Закупих си преди 2 седмици Тойота Рав4, къса база 1995 г. От няколко дена при градско каране се появи проблем. Скоростите не могат да включат или изключат на светофар. При повторно напомпване на съединителя, скоростите влизат нормално. Моля за съвет, какъв може да е проблема и къде в София мога да го отстраня.
                  Предварително благодаря.
                  100 % някоя от помпите на съеденителя. Може да мине и само със обезвъздушаване, но вероятно ще е временно решение на проблема.
                  Нещо много важно, ако не знаеш сервизната история на колата, непременно провери нивото на маслото във ск. кутия, а най-добре го смени със подходящо за модела. При РАВ 4 -та продължителното каране на автомобила със недостатъчно масло във кутията, води до проблем със 5-та скорост( започва да изключва).
                  Силата е нищо без контрол.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X