Обява

Свий
Няма добавени обяви.

проблем със скоростите на мерцедес S 300 TD

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • проблем със скоростите на мерцедес S 300 TD

    здравейте колеги проблема е следния вечерта си спрях колата и всичко беше нормално а сутринта когато я подкарах включи на първа и дотам сега има само първи и задна.какво да правя къде да я закарам.предварително ви благодаря.колата е w140 s300td 1996год.

  • #2
    От: проблем със скоростите на мерцедес S 300 TD

    днес бях в сервиэ автоматик направиха диагностика и казаха че е платката в скоростната кутия.цената която ми каэаха е 480лв.-платката 85 лв.-филтар 100лв. за работа.след като изтриха грешките колата върви перфектно.как ви се струват тези цени разумни ли са

    Коментар


    • #3
      От: проблем със скоростите на мерцедес S 300 TD

      Не са ма ако си решил да го продаваш ми свирни,а аз ще продиктувам на бьлдьзата кое как се сменя и да го оправи сама на улицата.........хихихихи

      Плаката ти е половината пари,филтьра се намира за около 50 лева или 25 $ тук,а за работа всеки взима колкото си иска.Реално са 6 болта 13мм май бяха,една осмица и там колкото има по платката.
      Масло гледам не са ти сложили в сметката щото май маслото е вечно според тях,а не му дават смяна на 60 000 километра.Аз бих го сменил както и магнитите по картера и гарнитурата ако да има предпазители на болтовете които не и позволяват да се смачка.

      Стьпка по стьпка,гледай снимките.

      Това ти е платката.



















      Филтьра се скубе като тапа,не се развиват болчета като на старите,набива се с шамар обратно.









      Сваляш мозька или валв бодито



      Е това ти е платката.





      Сменяш,сьбираш и по обратния ред.





















      Задните гуми вьв вьздуха и изреждаш скоростите след 7 литра масло.Пьлна смяна е 8 и нещо в зависимост как си източил торка.

      МАСЛОТО 134 ИЛИ 4134 МБ 236.14




      Щека нямаш,бьркай с каквато намериш,нивото от дьното на кутията е една ширина на кутия цигари Марлборо,проверяваш на запален мотор.



      И аз пак ти казвам - не се занимавай с тва,има да вьрви още 3-400 000 километра само.Вади го на пазара,че имам клиентка за него,е такьв строшен пак ще го хареса.

      Намери си платката,номера на кутията ти е 722.608,купи си маслото с филтьра и гарнитурата,ако сьлзи си смени и преходника който е никакви пари и карай.Няма какво да обьркаш - гарнитурата е една,филтьра е един,маслото е само едно и това е изброено горе.Ако ти шляпнат менте..................давам 350 кинта за колата.
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • #4
        От: проблем със скоростите на мерцедес S 300 TD

        Цената на платката е толкова във всички магазини в България.Преходника се сменя задължително,маслото също.Цените са нормални.Това,че колата се е оправила като са изтрили грешките да не те радва-пак ще го направи.
        Мисленето е труден и бавен процес и не се отдава на всеки.....
        Grand 3.1TD
        0898 620 306 Стоян

        Коментар


        • #5
          От: проблем със скоростите на мерцедес S 300 TD

          Първоначално публикуван от ssspeed Преглед на мнение
          Цената на платката е толкова във всички магазини в България...............Цените са нормални.
          Не беше ли 420 вместо 480 лева?

          http://www.offroad-bulgaria.com/show...EB%E0%F2%EA%E0

          Някьде бях мернал и нещо от рода на 280 за нова,за втора употреба сьвсем евтинко,но не се сещам кьде беше.
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #6
            От: проблем със скоростите на мерцедес S 300 TD

            Беше .
            Мисленето е труден и бавен процес и не се отдава на всеки.....
            Grand 3.1TD
            0898 620 306 Стоян

            Коментар


            • #7
              От: проблем със скоростите на мерцедес S 300 TD

              Сьгласен - знам кой си и какво работиш и най-важно как го работиш та сьвсем нямам идея да споря точно с теб еле за цени на части и работа.

              Кьм колегата с темата - какви кодове ти казаха,че е дала диагностиката?Ако сьм на твое място ще я закарам ВЕДНАГА да я оправят,поне вьрви все още.
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #8
                От: проблем със скоростите на мерцедес S 300 TD

                Не става въпрос за спор.Всичко в България е с цени като за баровци-почти тройно.Разликата в трите фирми които го имат в наличност или я доставят в рамките на 2-3 дни е 4-6лева.Проверено преди една седмица.Колкото повече се търси толкова повече се вдига цената.При мен платки втора употреба колкото искаш но аз не ги монтирам.
                Мисленето е труден и бавен процес и не се отдава на всеки.....
                Grand 3.1TD
                0898 620 306 Стоян

                Коментар


                • #9
                  От: проблем със скоростите на мерцедес S 300 TD

                  При мен се получи странното превьртане на законтрящия болт / оная осмица / на преходника като реших да го сменя.Излезе с шут,че нежно не искаше и се наложи смяната на платката,ако правилно помня нова беше 150 долара,колата 99 малкия осмак.Сега чакам да цьфне някой скоростен датчик и сьвсем ще запомня колко беше платката.А и тоя филтьр от 85 лева ме хвьрля у храстите ма то вече кое да ме очудва,както казваш "цени за баровци".

                  Филтьр MANN барабар с гарнитурата $ 15.75,платката 180 и преходника или буксата 6.61 закрьглям на 7

                  http://www.autohausaz.com/

                  На ebay платката я гледам 164 кинта,щека за проверка 20.

                  Пестин............цирки да им излезнат,после бащата пита Какво има по тия кашони в гаража.

                  Кьсмет на колегата,дано са му казали кои кодове е дала колата.
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • #10
                    От: проблем със скоростите на мерцедес S 300 TD

                    Значи цялата ситуация в сервиза беше следната.Шефа на сервиза щом като чу оплакванията ми каза че е платката но за по сигурно щял да извика едно момче което имало уред за разчитане на проблемите.След около два часа чакане момчето доиде и закачи колата.Първите му думи бяха че му показва някаква грешка в шалтера каквото и да значи това.При появата на шеф и въпрос от негова страна :платката е нали,момчето каза че и там имало някакви грешки но не ми прозвуча някак си убедително.Колата я карам вече два дни или около 100-120 км.и няма и помен от някакъв проблем.Какъв е този шалтер и къде се намира а и момчето споменна нащо че е свързано с спирачките.

                    Коментар


                    • #11
                      От: проблем със скоростите на мерцедес S 300 TD

                      С гадаене няма да стане,някакви грешки нищо конкретно не ни показва.

                      Сам си прецени какво да правиш - при електрически проблем трансмисията забива на втора и задна като задната я включва с лек удьр,това е колкото да я закараш до сервиза.След рестартиране или след триене на грешките може да вьрви до появяване на проблема и пак ще забие.
                      Механичен проблем - забива на авариеен режим и пак на втора като там вече няма вадене,няма да излезе от него с рестартиране на колата.
                      Шефа трябва мнооого да е в час за да открие на око какво и е на кутията.Едно време така ги откриваха,твоята кутия иска диагностика с вадене на кодовете и после код по код се мисли,на око или на бо и аз мога ма няма да е точно.

                      Сьвет - лично сьобщение на колегата горе и колата леко по магистралата и в Пловдив.Диагностика,записване на грешките,отстраняване на проблема.Всичко друго е от днес до утре,ведньж си е усетила проблема и е забила,втория пьт по-добре няма как да е,по-зле.............ти сам си прецени.
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • #12
                        От: проблем със скоростите на мерцедес S 300 TD

                        днес ходих в един сервиз и грешките които поза бяха проблем в датчика за оборотите на скоросната кутия и проблем в превключватела-изключватела на спирачките

                        Коментар


                        • #13
                          От: проблем със скоростите на мерцедес S 300 TD

                          Стоп машинката ли?Какьв е тоя изключвател на спирачките?

                          Колегата от Пловдив,закарай му я да ти реши проблема.
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X