Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гарнитура за картер на автоматична скоростна кутия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Гарнитура за картер на автоматична скоростна кутия

    Поради пробойна в картера на скоростната кутия се налага ремонт.
    Става въпрос за автоматична скоростна кутия на Хюндай Соната GLSQ бензин, V 6, 3000, 1998г.
    Преди година за ремонт на картер, масло за скоростите, гарнитура, труд цената на услугата във фирмения сервиз беше 280лв.
    Този път ще ползвам услугите на НЕфирмен сервиз, но трябва да си намеря гарнитурата. Оказа се, че е проблем. Хрумна ми, че тая велика гарнитура може съвсем спокойно да се изработи по старата. Та питането ми колеги е:
    От какъв материал може да се изреже въпросната гарнитура и естествено от къде може да се купи такъв материал ?

  • #2
    От: Гарнитура за картер на автоматична скоростна кутия

    Добре де, а колко струва в ИНД? Струва ли си да се занимаваш?
    יעבור
    «И това ще мине»

    Коментар


    • #3
      От: Гарнитура за картер на автоматична скоростна кутия

      Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
      Добре де, а колко струва в ИНД? Струва ли си да се занимаваш?
      Проверих, в ИНД е 50 лв със срок на доставка, считано от идващия понеделник 10 дни. И поръчка на място, Младост 4-околовръстно за капариране на заявката. Значи два пъти София по диагонал в двете посоки за тази гарнитура...егати гарнитурата

      Коментар


      • #4
        От: Гарнитура за картер на автоматична скоростна кутия

        Капариране на място на гарнитура...............извинявам се за оффа ма това е като приказка.Тия гарнитури като нямат какво имат?И какво толкова ще и капарираш на гарнитура?Това не е ключ или комп или нещо което става само за твоята кола.

        По интернет никой ли не ги продава,да ти я доставят у вас,а не да си губиш времето за гарнитура.

        С рязане не те сьветвам да си играеш.Хюндая не го знам как е,но едната ми кола е с гарнитура която ако не си внимателен при стягането може да я сплескаш,на другата има метални ограничители - стягаш до откат.Гарнитурата е 15 кинта за моите,тия 50 за Хюндай и 2 дни разходки много ми се виждат.

        Тьрси друг и да ти я пратят у вас или в избран от теб сервиз.Ако не да си сменят бизнеса.
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #5
          От: Гарнитура за картер на автоматична скоростна кутия

          Първоначално публикуван от cveta68 Преглед на мнение
          Проверих, в ИНД е 50 лв със срок на доставка, считано от идващия понеделник 10 дни. И поръчка на място, Младост 4-околовръстно за капариране на заявката. Значи два пъти София по диагонал в двете посоки за тази гарнитура...егати гарнитурата
          Мдааа!
          Аз използвам сервиза в Люлин - близо ми и са много любезни момчетата! Ама доставката си е доставка!И наистина искат капаро 50% минимум! Ама то всички официални са така за такива поръчки!
          Както писа BENZBOSS по-добре не експериментирай. Може да ти излезе по-скъпо!
          יעבור
          «И това ще мине»

          Коментар


          • #6
            От: Гарнитура за картер на автоматична скоростна кутия

            Трябва да видя каква е старата (гума, корк, картон, клингирит....) двата последни ако са плоски, се правят докато пием кафе, другите по-трудно, понякога става и с цицикон опссс имах предвид силикон
            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

            Коментар


            • #7
              От: Гарнитура за картер на автоматична скоростна кутия

              Първоначално публикуван от cveta68 Преглед на мнение
              но трябва да си намеря гарнитурата. Оказа се, че е проблем. Хрумна ми, че тая велика гарнитура може съвсем спокойно да се изработи по старата. Та питането ми колеги е:
              От какъв материал може да се изреже въпросната гарнитура и естествено от къде може да се купи такъв материал ?
              За изработка на нова гарнитура в рамките на 1 работен ден в Ст.Загора има поне две фирми които ги правят по старата, чертеж или картера на цена поне на 50% от магазина а и по евтино.Та думата ми е:в София не може да няма такива фирми.

              Коментар


              • #8
                От: Гарнитура за картер на автоматична скоростна кутия

                Кутията е F4A33-1 питай в сервизите за автоматични скорости.
                Мисленето е труден и бавен процес и не се отдава на всеки.....
                Grand 3.1TD
                0898 620 306 Стоян

                Коментар


                • #9
                  От: Гарнитура за картер на автоматична скоростна кутия

                  Явно има вариант да се изработи такава гарнитура, въпроса е кои софийски фирми го правят. А проблемът дори не са тези 50 лв. Цялото това разтакаване за поръчка на една гарнитурка е направо изнервящо. Варианта с поръчка онлайн е чудесен, ако имах каталожен номер на оригиналния такъв...ама нямам.
                  Май ще се вадят пак едни 280 лв ...

                  Опс, това го пропуснах...F4A33-1. Ако това е номера на скоростната кутия на този модел, това означава, че в сервиза могат да ми извадят номера на съответната гарнитура. Благодаря!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Гарнитура за картер на автоматична скоростна кутия

                    http://www.plymouthlaser.com/atfaqs.htm

                    The filter kit is the Beck/Arnley Filter kit. It has a neoprene gasket (black rubber). The neoprene gasket requires precise torque (86-106 IN pounds) applied to the Pan bolts (10mm) or it will pull the gasket or smash it. You will leak if this happens.

                    Мицубиши трансмисия.Номерата на гаскета.

                    Fel-Pro #TOS 18703 replaces MD738078 (Mitsu Number).
                    ATP Part#TG107 (not verified*)

                    Провери си информацията и не ми вярвай,по ВИН трябва да ти я извадят вьв всеки магазин.
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X