Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нормално или не 4x4 не изключва

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нормално или не 4x4 не изключва

    Здравейте, първо да кажа че ползвах търсачката и сигурно е имало отговор на въпроса ми, но тъй като съм лаик не се справих. Карам 4 runner, 91 година, ръчни скорости, 2.4 дизел. Не съм запознат с тия хъбове ръчни ли са или не, но наскоро ми направи впечатление, че като изключа 4X4 /в смисъл бутам лоста/ на практика не се изключва. Требе да дам леко назад за да изключи. Преди не беше така. Прави ми впечатление също, че при включено 4х4 колата се движи доста по-трудно по инерция, което също е ново за мене. Та нормално ли е това и ако не, какъв може да е проблема и след това и решението.

  • #2
    От: Нормално или не 4x4 не изключва

    При мен има "4Рънър" и неговата кутия иска назад....дали е нормално нещо ме съмнява, но се свиква.
    За хъбовете, най-вероятно си с ръчни, провери в центъра на колелото дали има врътка и надписи "Фри" и "лок".
    Колкото до липсата на инерция в режим 4х4 - нормално е, ела и ще ти обясна защо.
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • #3
      От: Нормално или не 4x4 не изключва

      Кутията под напрежение няма да изключи. Ще изключи например като тръгнеш напред, и 1-2 пъти подадеш газ и отпуснеш, както си е на скорост. И е напълно нормално, както и спирането в сключено 4х4, особено при завой. Все пак е парт тайм. При мен е лесно - имам си лампа с датчик. Щом угасне, значи е изключило.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #4
        От: Нормално или не 4x4 не изключва

        И при мен си има лампа, но не изключва, нито пък гасне лампата. Последно когато ми се е налагало да ползвам 4х4 си изключваше. Това с 1-2 пъти газ ще го пробвам.

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X