Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на маркучи за климатроник

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ремонт на маркучи за климатроник

    Миналата есен издъних маркучите излизащи от компресора на климатроника.Друснах в едно пропадане на асфалта и фреона "отшумя като приказка".Викам си-ще ги сменя и готово.Да ама не.Единия го намерих лесно но за другия се оказа, че единия му вход(този който отива към радиатора(изпарителя)) е с някакво екзотично захващане с правоъгална планка о болт, а не с обикновен щуцер.
    Питам се дали не бих могъл да разрежа капсуловката на маркуча който имам и да му сменя накрайника като после стегна с 3-4 скоби.
    Казаха ми, че по тези маркучи имало високо налягане, но като ги гледам май не ще да е много високо.Капсуловката на гумения маркуч към алуминия е около 5-6 см дълга и на нейно място биха се събрали поне 3 обикновени скоби.

    П.П.надявам се снимките да са излезли
    Прикачени файлове
    Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

  • #2
    До: Ремонт на маркучи за климатроник

    не си писал от къде си, ако си от София, виж в тази тема има координати на хора, ремонтиращи такива нещица
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

    Коментар


    • #3
      До: Ремонт на маркучи за климатроник

      Благодаря за линка!Ще го ползвам при нужда, но идеята ми е дали е възможно вместо шармовката да стане със скоби.
      Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

      Коментар


      • #4
        До: Ремонт на маркучи за климатроник

        Първоначално публикуван от siem Преглед на мнение
        Благодаря за линка!Ще го ползвам при нужда, но идеята ми е дали е възможно вместо шармовката да стане със скоби.
        Не,налягането е твърде високо.А,каква е колата,та е толкова трудно да откриеш маркуча за климатика?
        Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

        Коментар


        • #5
          До: Ремонт на маркучи за климатроник

          Ауди А-4 S-Line не е кой знае какво, но май някои от частите му са екзотични.На базовите модели тъпия маркуч е с обикновен щуцер, но при мен НЕЕЕ...Та за това се вкарах в приключение.Обиколих доста от софийските морги, порових в интернет и за сега нищо сериозно.Имам маркуч от модела с щуцера и май ще се наложи да го преработвам.
          Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

          Коментар


          • #6
            До: Ремонт на маркучи за климатроник

            Първоначално публикуван от siem Преглед на мнение
            Ауди А-4 S-Line не е кой знае какво, но май някои от частите му са екзотични.На базовите модели тъпия маркуч е с обикновен щуцер, но при мен НЕЕЕ...Та за това се вкарах в приключение.Обиколих доста от софийските морги, порових в интернет и за сега нищо сериозно.Имам маркуч от модела с щуцера и май ще се наложи да го преработвам.
            Здравей, ако не се справиш ела да ти направя маркуча.
            FORD MAVERIK 2.7TD
            Тел.0898662817
            LZ1IID

            Коментар


            • #7
              От: Ремонт на маркучи за климатроник

              Благодаря ти колега за добрината, но успях да се справя.Здраве и живот като се запознаем бирата е от мен.За инфо на живущите в южните квартали на София, човека на ул.Житница срещу "Италянеца" работи и то добре и евтино.
              Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X