Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Информация за отоплителите Вебасто

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Информация за отоплителите Вебасто

    Пускам един пост относно гореупоменато.Поне основните неща да се знаят.При интерес мога да упдеитна.


    Малка лекция за отоплителите на фирмата Вебасто.
    Ебершпаихер са анлогични но за тах имам много по малко инфо а и Вебасто са много по разпространени.
    Спирам се само на водните печки –въздушните са много трудно приложими в кола.
    Въздушните са на същия принцип просто топлят директно въздуха но си признавам че имам малко опит с този тип.

    Отоплителя –когато е за допълнително вграждане се управлява от:
    1-часовник
    2-дистанционо запускане –тука има 2 вариянта
    –с дистанционо подобно на аларма на кола ,по старите изглеждат по грубо ето така:

    По новите приличат точно на дистанционо на кар аларм.

    -звънкаш на мобилен номер и то тръгва –така нареченото Телекалл


    Та за тез уреди - ще се спра на 3 вида - последните 3 генерации

    Наи новата изглежда ето така:


    Дори уреда да е не ОЕМ – управлява се и от 1 и от2 по комуникациона шина.Така че нямаш ли цял комплект ....работа става сложна.В добавка на всеки е ясно –нов модел -дебела цена.
    По предната генерация –носят името Вебасто Термо Топ -наи общо,изглежат е така:

    (на тая снимка е отвинтен капака на платката за да се види просто )
    Може да се намери (нов ) около 400евро целия комплект - комплект с часовник само и универсални маркучи , комплекта изглежда нещо такова:

    Когато се ОЕМ- тогава в 99% не стават – управляват се пак по някаква шина (CAN , LIN , etc.) и пасват само на определена кола.Трябва много да се внимава ако някои реши да купува на старо – от 10 отоплителя в Ибеи 9 са ОЕМ и не стават.Аз съм си купил няколко за по 60 лева но ще трябва да им правя нова електроника и т.н ... Дори имам един ,изглежда почти нов - от S klase 221 и макар че имам инфо как се управлява требе да се пише софти т.н и то става дълга и широка.....
    Така че като видите че някои продава е на камари кат това

    Не бързаите да се радваите на далверата.

    Пред-Пред последнта генерация отоплители Вебасто .Изглеждат ето така :


    Те са с елемeнтарно управление – подава се 12 Волта на едно място и тръгват.Проблема е че са на много години и много рядко може да се намери нещо читаво.

    Последния модел часовник е ето тоя :

    овалния часовникакакто му е популярното име може да управлява уреди на Вебасто и по так наречената W bus.
    Предпоследния модел е пък ето тоя :

    Тоз часовник управлява само аналоговите уреди на Вебасто - подава напрежение - уреда тръгва.

  • #2
    До: Информация за отоплителите Вебасто

    овалния часовник може ли да пусне вебасто ТТ Z/C ot BMW ?
    печката не е с W-bus .

    Коментар


    • #3
      До: Информация за отоплителите Вебасто

      Първоначално публикуван от jony7777 Преглед на мнение
      овалния часовник може ли да пусне вебасто ТТ Z/C ot BMW ?
      печката не е с W-bus .
      Не може. Занчи една камара фирми порачват при Вебасто печки ,по външен вид и механика са си същите но вътре платката и софтуера е друг -които като си го поръча съответно Вебасто им го прави.
      На предпоследния модел БМВ - Е46 ,Е39 и т.н - ОЕМ печката се управлява по К бус-пак е оне вире ама протокола е друг от В бус.
      На последнита серия БМВ - Е 91 , етц.- вече всичко е на КАН бус.

      Коментар


      • #4
        До: Информация за отоплителите Вебасто

        Я кажете вие друго. Има ли в природата автомобилна водна печка на пропан-бутан?

        Коментар


        • #5
          До: Информация за отоплителите Вебасто

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Я кажете вие друго. Има ли в природата автомобилна водна печка на пропан-бутан?
          Виждал съм на ТИР.И радиаторче в кабината като легнеш на леглото и ти грее на краката.А бутилката с газта седи на една стойка до резервоара.Печкатта е отвънка зад кабината.Поздрави
          К мирной жизни не пригоден.
          Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
          ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

          Коментар


          • #6
            До: Информация за отоплителите Вебасто

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Я кажете вие друго. Има ли в природата автомобилна водна печка на пропан-бутан?
            Да хвърлим Стефан в размисли как да е коландриса Нещо като газовите бойлери .....пилотно пламъче, горелки, ел.водна помпа, радиаторче от парно от по-старите (без пластмаси по него) пЪ туко виж станало ...и каско на колата срещу пожар
            П.П. Развих онези замазани гайки и болтове на скоростната ти кутия, к`во беше нататък
            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

            Коментар


            • #7
              До: Информация за отоплителите Вебасто

              Не вЕрвам да мине номера с пилотното пламъче в кола. По-скоро ще прилича на модерните бойлери с електронно управление, вентилатор и коаксиален димоотвод.

              Коментар


              • #8
                До: Информация за отоплителите Вебасто

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Я кажете вие друго. Има ли в природата автомобилна водна печка на пропан-бутан?
                За такова нещо допреди да видя въпроса ти даже не бях се и замислял дали съществува.
                Но дори и да има ще е с дебела цена -за да се направи така че на 100% да не тече газ когат печката не гори ...солено ще излене на краиния юзер.
                На банзиновите и дизеловите и да се случи да да прелее гориво трудно се пали ,а още по трудно гърми . Около полвин литър на час дават на Вебастото да хапва като работи.
                Да ама ако се случи тва с газта и некои хвърли некои фас.........

                Коментар


                • #9
                  До: Информация за отоплителите Вебасто

                  Хубаво де, а каква е цената на 1 водна да си монтирам в колата с всичките му екстри - часовници и тем подобни?
                  VITARA, SAMURAI
                  FIAT PANDA 4x4 CABRIO
                  RENAULT ESPACE QUADRA
                  ...и едно сивикче за града...

                  Коментар


                  • #10
                    До: Информация за отоплителите Вебасто

                    Това са представителите за България: Рея МП
                    Последно редактирано от Ясен; 28-01-10, 17:13.
                    По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Информация за отоплителите Вебасто

                      Първоначално публикуван от brpi Преглед на мнение
                      За такова нещо допреди да видя въпроса ти даже не бях се и замислял дали съществува.
                      Но дори и да има ще е с дебела цена -за да се направи така че на 100% да не тече газ когат печката не гори ...солено ще излене на краиния юзер.
                      На банзиновите и дизеловите и да се случи да да прелее гориво трудно се пали ,а още по трудно гърми . Около полвин литър на час дават на Вебастото да хапва като работи.
                      Да ама ако се случи тва с газта и некои хвърли некои фас.........
                      Задачата е тривиална и е решена много преди дизеловите и бензиновите печки. Газови печки има и домашни - никакъв шанс да изтече сурова газ.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Информация за отоплителите Вебасто

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Задачата е тривиална и е решена много преди дизеловите и бензиновите печки. Газови печки има и домашни - никакъв шанс да изтече сурова газ.
                        Да , и на мен ми се струват по удачни. Плюс това ще пият по малко ток (само за водна помпа и елементарна електроника). Направо съм озадачен защо ги няма такива ? Кое му е сложното на един газов бойлер да го интегрираш в автомобил ???
                        Уморените коне не ги убиват , нали ??

                        Коментар


                        • #13
                          До: Информация за отоплителите Вебасто

                          Първоначално публикуван от Макавеев Преглед на мнение
                          ...Кое му е сложното на един газов бойлер да го интегрираш в автомобил ???
                          Цената и вибрациите. Но още ще се мисли.

                          На най-домашните ще им пречи и вятърът.
                          Последно редактирано от Ясен; 28-01-10, 17:31.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Информация за отоплителите Вебасто

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            Я кажете вие друго. Има ли в природата автомобилна водна печка на пропан-бутан?
                            Аз имам от една каравана(караваната вече я няма). Същинско парно с разширителен съд, радиатори и т.н. Няма обаче дистанционно управление. Има механични термостати и клапани които я пускат и спират. За 3 месеца ежедневна употреба - никакъв проблем.
                            Размерите и са 50 на 60 на 20 см. На 15 години.
                            I get High by going Down

                            Коментар


                            • #15
                              До: Информация за отоплителите Вебасто

                              Първоначално публикуван от skitnik Преглед на мнение
                              Аз имам от една каравана(караваната вече я няма). Същинско парно с разширителен съд, радиатори и т.н. Няма обаче дистанционно управление. Има механични термостати и клапани които я пускат и спират. За 3 месеца ежедневна употреба - никакъв проблем.
                              Размерите и са 50 на 60 на 20 см. На 15 години.
                              Я снимай? На мен тънката ми мисъл е да се използва свързано към охладителната уредба на колата, но всякакви идеи са добре дошли.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X