Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за суха газова печка Трума Е 2800

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Питане за суха газова печка Трума Е 2800

    Здравейте имам монтирана газова печка на едно кемперче.
    Колата е стара печката също.
    При няколко дневен престой печката не иска да запали,след включване започва процедура за палене включва вентилатора чака известно време чува се някакво реленце леко да включва еднократно и светва червена аларма и се изключва без да запали.
    Има газ, напрежението е 12.6 волта но не пали.
    Понеже е вградена и е доста трудоемко да се извади(трябва да се разглоби доста мебелировка) пробвах да и продухам газовата тръба с компресора с въздух.
    Надувам с пистолета за въздух и в същото време включвам печката на запалване, така няколко пъти и след това печката запали.
    Но радостта ми беше кратка в същия ден я палих и гасих няколко пъти и всеки път си палеше от раз.
    Но след едноседмичен престой пак не пали без описаната процедура.

    ​​​​​​Забелязах че след като я продухам с въздух при после палене се чува ясно щтракването на Ел. Клапана за газта които е вграден в печката, а когато престои няколко дена не се чува да включва и тогава дава грешка при палене.

    Мисля че самият клапан засяда но не знам как да го раздвижа без да разглобявам печката.
    Пробвах със спрей за почистване карбуратор никакъв ефект, даже трудно успях него да продухам че да запали.

    Някой да има идея как да се справя с проблема?

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:images.jpeg
Прегледи:601
Размер:5.2 КБ
ID:6896241
    За такава печка става въпрос.
    Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
    Място и хора към които да принадлежи ...

  • #2
    Привет, в газта има много боклуци, ако няма филтър някъде преди печката или не е сменян много време е твърде вероятно по буталцето на клапана да има графитни частици и друг вид боклуци които без го разглобиш не виждам как би изкарал от там. Аз бих пробвал с WD40, поне да разтвори част от прахоляка, ама хубаво трябва да накиснеш. После пак с компресора родухваш и така няколко пъти. Помисли добре дали си струва загубеното време с неясен резултат или директно ще скочиш на варианта печката на масата и пълно обслужване, да ти е мирна главата едно още много дълго време

    Коментар


    • #3
      Клапана е с такава конструкция, че от малко "пръскане " с почистващ спрей няма да проникне и измие котвата.
      Самата печка е сравнително ремонтопригодна.

      Коментар


      • #4
        Докато чета съветите ви ми хрумна че, то таблото за управление на печката е външно и сигурно и кабелите към магнитвентила са съвсем отделни направо от него. Ако имам схема и знам кои са кабелите за да не направя някой фал с проба-грешка ще разцъкам клапана така 20 30 и 50 пъти и ще подавам wd-40 и сгъстен въздух на порции да изкара остатъците от този наклеп.
        И може да извадя късмет да тръгне че тази сутрин от един ден престой пак не запали.
        Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
        Място и хора към които да принадлежи ...

        Коментар


        • #5
          На подобни печки има филтър, набутан в тръбичката, подобен на цигарен филтър. Най-вероятно си го набутал навътре в холендера при продухването. Ще се наложи разглобяване.
          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

          Коментар


          • #6
            ​​​​​Остана ми малко време а и застудя напоследък и реших да отстраня това досадно засядане на газовия клапан на печката .
            Бавно и с неохота започнах да разглобявам кемперче за да извадя печката от подседалката. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20221105_143508.jpg
Прегледи:382
Размер:352.9 КБ
ID:6906216 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20221105_143607.jpg
Прегледи:375
Размер:658.4 КБ
ID:6906217 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20221105_141750.jpg
Прегледи:399
Размер:503.4 КБ
ID:6906218

            Напредвах внимателно защото по пода под печката беше гъста мрежа от маркучи на водопроводната инсталация които бяха твърди от студа.
            Никак не ми се искаше освен ремонта на печката да се заема и с реновиране на водопроводната инсталация която щеше да протече след интервенцията.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20221105_114640.jpg
Прегледи:378
Размер:455.7 КБ
ID:6906221
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20221105_114715.jpg
Прегледи:381
Размер:207.4 КБ
ID:6906219 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20221105_114721.jpg
Прегледи:380
Размер:313.0 КБ
ID:6906220
            Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
            Място и хора към които да принадлежи ...

            Коментар


            • #7
              Не без усилия успях да извадя печката от мястото ѝ.

              Последва лека главоблъсканица кое как откъде да я разглобя безопасно, без да повредя нещо непоправимо.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20221105_114810.jpg
Прегледи:389
Размер:440.2 КБ
ID:6906227 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20221105_114912.jpg
Прегледи:374
Размер:359.7 КБ
ID:6906228 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20221105_123348.jpg
Прегледи:389
Размер:294.0 КБ
ID:6906229 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20221105_114918.jpg
Прегледи:359
Размер:271.5 КБ
ID:6906230
              Вътре вътре изглеждаше много ретро едножилни кабелчета запоени в клемореди.

              Ето го и въпросният клапан най-сетне който беше виновника за цялата операция.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20221105_115023.jpg
Прегледи:396
Размер:299.6 КБ
ID:6906231 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20221105_115017.jpg
Прегледи:371
Размер:391.4 КБ
ID:6906232

              Специализиран магнит вентил произведен специално за вграждане в тази печка на всичкото отгоре и корпуса е неразглобяем.
              ​​​​​​ Могат да се махнат бобинките но не може да се извадят подвижните сърцевини вътре които правят същинското регулиране на газта.

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20221105_122934_1.jpg
Прегледи:375
Размер:448.4 КБ
ID:6906234 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20221105_115441.jpg
Прегледи:366
Размер:242.4 КБ
ID:6906233
              Хрумна ми да направя една установка от две бубинки на магнит вентили които започнах да включвам и изключвам последователно същевременно подадох въздух под налягане вместо газ и от време на време пръсках масло за развиване на болтове за да може да се разтвори твърдия наклеп който се е натрупал върху котвата на магнет вентила и да бъде изхвърлен през изходящата дюза.

              За моя голяма радост операцията излезе успешна и магнит вентила започна да работи чисто и отчетливо при подаване на напрежение.
              Ето го и вече на мястото му готов за монтаж в кемпер а. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20221105_114834.jpg
Прегледи:372
Размер:248.6 КБ
ID:6906235

              Операцията по почистването излезе успешна събрах всичко без да счупя нито една пластмасова тръба или да стане някоя непредвидена авария.

              Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
              Място и хора към които да принадлежи ...

              Коментар


              • #8
                Поздравления, а пали ли ?

                Коментар


                • #9
                  Вече пали от раз и топла и студена.
                  И е много икономична от към ток.
                  На първа степен консумира 6 вата а на втора 10.
                  Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                  Място и хора към които да принадлежи ...

                  Коментар


                  • sek.1
                    sek.1 коментира
                    Редактиране на коментар
                    То тях основно ги харчи вентилатора.

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X