Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изработка на тръби за допъпнителен радиатор.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Изработка на тръби за допъпнителен радиатор.

    Девойки млЯдежи със сили свежи.
    Трябват ми насоки - къде в Пловдив, или околностите могат да ми изработят/огънат по форма две такива тръби за допълнителен радиатор за парното?
    Оригиналните са пластмасови, и са на около 25-6 гОдин, и тече от единия маркуч. Намирам разни тунинг магазини от 2016г., на прекалено висока цена - 325$
    Според мен би могло да се вземат две парчета медна, или алЮминиета тръбъ, и да се огънат по формата на оргинала, че е с много чупки и завойчета. Ако пък някой колега, може да помогне с намирането на оригинала, на поносима цена - бих се радвал, и бих бил много благодарен.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot 2022-02-08 at 20-42-02 PRZEWÓD RURA WAZ 701819885C VW T4 NAGRZEWNICY.png
Прегледи:296
Размер:1.26 МБ
ID:6815508 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot 2022-02-08 at 20-41-34 PRZEWÓD RURA WAZ 701819885C VW T4 NAGRZEWNICY.png
Прегледи:268
Размер:1.02 МБ
ID:6815509

    -Чем занимаетесь по жизни?
    -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
    -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

  • #2
    Проблем ли е да се подменят изцяло с маркучи.

    Коментар


    • KingofROAD
      KingofROAD коментира
      Редактиране на коментар
      Принципно не, но не знам как ще успея да взема толкова чупки, извивки и завойчета с маркучи, без да се намали вътрешното сечение, и съотв. дебита...

    • kameno karp
      kameno karp коментира
      Редактиране на коментар
      Може би като ползваш маркуч с малко по-голямо вътрешно сечение!

    • KingofROAD
      KingofROAD коментира
      Редактиране на коментар
      Маркуч с по-голямо вътрешно сечение, още по-лесно се прегъва по завоите, особено при 90градусови завои...
      Питах засега на едно две места, да видим. Тази от снимката е от някакъв полски сайт, и е метална. Ако не намеря нещо читаво тук, ще видя някой да съдейства за закупуване от Полша....

  • #3
    За каква кола са тръбите ,не може ли да минат по друг път.

    Коментар


    • KingofROAD
      KingofROAD коментира
      Редактиране на коментар
      Т4 95г. 2,5Л бенз
      Не могат да минат по друг път, или ще е много заобиколно, или ще се накръстосат с други неща, отдолу под дъното.
      Ако имаше по-лесен, и по-прост, производителя едва ли щеше да си играе да прави точно такава форма на тръбите...

    • валкиса
      валкиса коментира
      Редактиране на коментар
      Този бус има допълнителна помпа, така че проблем няма с по дългите тръби.А относно какво е направил производителя не е интересно, поздрави и късмет .

    • KingofROAD
      KingofROAD коментира
      Редактиране на коментар
      Допълнителната помпа е за друга цел, и е електрическа
      По въпосните тръби антифриза се движи от штатната водна помпа, задвижвата от агренажния ремък.

  • #4
    В Куклен има фирма произвеждаща топлообменници от медни тръби ,може да се провери дали имат възможност и желание да огънат по оригиналните ..

    Коментар


    • KingofROAD
      KingofROAD коментира
      Редактиране на коментар
      Имам колежка оттам, и ще поразпитам. В интерменуета излизат няколко фирми уж, та на първо четене не съм сигурен коя каква е. Благодаря за подсказката...

  • #5
    Вместо да се заиграваш, просто си купи тръба с алуминиева вложка 16мм, пружина за огъване и си я огъвай както искаш. Със сигурност ще надживее буса. На предишния си джип така направих парното отзад и още си е така.
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

    Коментар


    • KingofROAD
      KingofROAD коментира
      Редактиране на коментар
      Какво представлява тази пружина? и какви извивки може да прави? ако имаш някакви снимки, ще съм благодарен.

      Намерих тръбътъ в един полски сайт за второупотребни части. Имам колега, с контакти в Полша, и ще опитам да видим дали може някой там да помогне. Проблема е, че на мен са ми сложили пласмасова тръба, а тази от снимката е метална, Ургиналдъ, и смяната няма да е проблем. Много криви чупки и завойчета, които според мен трудно ще се изкопират с достатъчна точност. А самата тръба е навряна по разни криви и неудобни места. Самата й форма го подсказва това...

  • #6
    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:prujina za ogyvane na tryba s aluminieva vlojka vynshna-500x500.jpg Прегледи:0 Размер:32.0 КБ ID:6816496Това е. Нахлузваш на тръбата и огъваш, както ти е кеф. После я махаш. Служи за да не се пречупва тръбата. За твоя случай това решение е бюджетно и 100% работещо. Продава се във всяка железария, където продават и тръбите.
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

    Коментар


    • #7
      Препоръката да се използват тръби с максимална работна температура 90 - 95 градуса в техника която би могла да вдигне и по-висока е брилянтна...

      Дано да си давате сметка, че това не са тръбите на топлофикация за които ни е все тая, и проблем с тях ви оставя насред път. Или сготвяте моторетката ако сте блейки...
      Не чета коментари и не отговарям на такива.

      И коментаторите...

      Коментар


      • kbot
        kbot коментира
        Редактиране на коментар
        Те и на вибрации и триене издържат "перфектно". Що ли не ги използват авто-производителите?

      • KingofROAD
        KingofROAD коментира
        Редактиране на коментар
        моторетката има поплавък в разширителното казанче, и сигнализация на таблото за ниско ниво на охлаждащата течност, сработва около 1см. под минимума, и светва червена лампа за температура, преди да гръмне моторетката...

    • #8
      На предишния ми джип бях направил задното отопление с такива тръби и поне 10 години го карах така и помен от проблем не е имало. Може да ползва и медни тръби за соларна инсталация, огънати по същия начин.Просто са по-скъпи.
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X