Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Миризма на лошо почистване на парното и въстановяване на клапите..

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Миризма на лошо почистване на парното и въстановяване на клапите..

    Понеже форумите са за взаимопомощ, искам да споделя моят опит за поправката на парното..
    От както я взех колата, имам една гадна миризма на умряло животно когато пусна парното, и още на нещо мирише като на химически завод!!!
    зимата карам на отворени прозорци!!!!

    Решиш най накрая да започна свалянето на цялото табло и на парно модула от автомобила, много работа обаче не се диша!!!

    Първо махнах перката, и моите съмнения се потвърдиха че, изпарителя е оле мале!!
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20210617_145948.jpg
Прегледи:495
Размер:425.8 КБ
ID:6750073
    свалих арматурното табло! и стойката на кормилната конзола. много остро отрязана железария малко се понарязах на 4 5 места от нея, нищо сериозно...
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20210618_140629.jpg
Прегледи:541
Размер:486.7 КБ
ID:6750074

    Източих фреона на климатика и антифриза, отворих тялото на парното и радиаторчето е мале мия, има снимки така че няма смисъл да описвам, нещо което е снимано.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20210618_150259.jpg
Прегледи:433
Размер:932.1 КБ
ID:6750075


    Чистих го сапунисвах го киснах го в специални препарати, сушах го, и вече поне не мирише на нищо..


    Обаче проблем, клапите са пластмасови, и в краищата имат гума, тази гума дали от възрастта или от химията която са я пръскали, обаче беше изтекла като лепкава смола, няма миене това нещо, единствено с меглиото е мазно и го събаряш, и то повече не полепва и го забърсваш, по гадно е от нефт!! който е чистил нефт той знае за какво говоря..

    един ден се чудих как да ги възстановя! и най накрая намерих кожени парчета, и ги залепих, плюс това ги боднах с тапицерският телбод!!
    малко подсилих гумата със силикон!

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20210620_181639.jpg
Прегледи:459
Размер:365.5 КБ
ID:6750076


    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20210620_100150.jpg
Прегледи:417
Размер:723.5 КБ
ID:6750077
    Остана да намеря дунапрен, и дунапренова лепенка, понеже оригиналният дунапрен стана на сол като го пипнах и се разпадна!!

    Ще обиколя из варната да търся дунапрен, ако някой има идея къде има да казва



    Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

  • #2
    ... а ако споделиш и от/на какво са снимките, хич няма да е лошо.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #3
      по принцип модела на колата е баварише моторен верке Е46 фейслифта.. но аз кола без този уред не съм срещал, а и са толкова еднотипни тези устройства че просто няма на къде, така че нещата би трябвало да важат за 99.9 процента от автомобилите, на теория..
      Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

      Коментар


      • #4
        На теория това ако реша да го правя на Мерцедеса ще е 23 часа работа по книга,на практика след десетия час си наемаш някой с железни нерви да ти работи по колата,че тя е правена около климатика си.

        ЕВАЛА за тая смелост, това наистина трябва да е смърдяло яко за да му се метнеш така
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #5
          Може да се ползва неопрен вместо дунапрен според мен.
          Бъдете живи и здрави!

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
            На теория това ако реша да го правя на Мерцедеса ще е 23 часа работа по книга,на практика след десетия час си наемаш някой с железни нерви да ти работи по колата,че тя е правена около климатика си.

            ЕВАЛА за тая смелост, това наистина трябва да е смърдяло яко за да му се метнеш така

            Той твоя ще е двузонов климатик, тоест два климатика в една кола, и ако е луксозен е пълен със пластмаси и тапицерии, колкото по луксозна е една кола, толкова повече пластмаси има в нея!

            Моето БМВ си е направо спартанско, но пък сравнително леко се прави..


            BatGeorgeone
            За неопрен, не съм много сигурен къде ще се намери на метър, и каква ще е цената, а оригиналното си е дунапрен от завода..
            Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

            Коментар


            • jiko64
              jiko64 коментира
              Редактиране на коментар
              Намери подложка за ламинат,има разни дебелини,че даже и с фолио.

            • stefsab
              stefsab коментира
              Редактиране на коментар
              Има пореста гума и/или пенолатекс за климатични въдуховоди. На ленти примерно 3х8 мм. Лепи прилично. На 70% от нуждите ми замества отлично старите дунапрени. Климатикаджии ми дадоха една ролка, че им беше остнала от обект.

          • #7
            На Мерцедесите, трудно ще постигнеш такова замърсяване, щото има повечко филтри преди изпарителя. Моят от 1996 г не се разсмърдял още.
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар


            • BENZBOSS
              BENZBOSS коментира
              Редактиране на коментар
              А аз си ги сменям редовно,на има няма 5 години на филтър,четвърти смених преди 3 дни,че регулатора нещо откачи и го запали мало,та се наложи смяна на вентилатор,регулатор и филтър,по спомени е четвърти на тая кола.

              Има си флакон за трепане на бабалюги които се въдят във влажната среда на климатика,и това на Мерцедеса не съм го срещал,а той има само 3 филтъра за климата

          • #8
            Уж и тази има филтър даже е от черните филтри, който разбира знае за какво става въпрос.. обаче възможно е пластмасите на кутията да са се разместели и да не минава през филтъра а някъде отстрани мръсен въздух..
            Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

            Коментар


            • #9
              Възможно е филтърът да не е бил сложен коректно и мизерията да е минавала покрай него. При мен, освен хартиени има и две касети въгленови филтри, незнайно защо.
              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

              Коментар


              • #10
                Защото чичко Ханс като си купи мерцедес, не иска да диша пръдните на другите автомобили.. а моята просто ако надуши автомобилни пръдни, има датчик отпред на радиатора, затваря автоматично рециркулацията..
                по бедняшка система.. Иначе има и листа и насекоми зад филтърното пространство, бих казал ебати филтъра, ама от 50 лева филтър с активен въглен, нема да е виновен той, нещо ще има там.. ще трябва да разследвам. защото старото ми БМВ хем по старо, хем това пространство от където смуче беше чисто като ново, а туй е гняс.. май уплътненията на пластмасовите кори са сдали багажа..
                Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

                Коментар


                • #11
                  Ако ще и 50ст да е филтъра, пак няма да пусне тия лайна, а той ще ги събере и ще се задръсти.

                  Дай една фотка на твоя да видим как изглежда.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #12
                    в момента нямам снимка утре ама изглеждаше добре, чист беше като един познат, ко прайш си сменям накладките, кви накладки той диска ти 5 мм станал, той накладки ще сменя..

                    че и аз така, сменям филтри сменям..
                    Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

                    Коментар


                    • #13
                      Колко широк дунапрен? Може да ползваш уплътнител за дограма, на ленти е и е самозалепващ. Материяла е някакъв близък като материя. При шивашките материали имаше едни двойнозалепващи подобни, но по-широки.
                      Ford Maverick II 2.3 XLT
                      Ford Mondeo MK5

                      Коментар


                      • Traqn Savov
                        Traqn Savov коментира
                        Редактиране на коментар
                        Двойно залепваща лепенка, имам и аз, като шия нещо кожено по колата лепя кожата с нея понеже моята Сируба, яка машинка иначе! ама е с долен транспорто, за кожа си треБве машина с троен транспорт ама от пустата му немотия и простотия няма пара за такваз..

                      • Asen Kushlev
                        Asen Kushlev коментира
                        Редактиране на коментар
                        Говоря ти за двойнозалепваща шивашка, по спомен беше нещо като дунапренена, но тази материя ми е мътна. Иначе ти говоря за лента като майстора, има ги по железариите. ТЕСА правят такива. Примерно https://www.google.com/search?q=%D0%...QR03-nwIRNlPNM

                      • Traqn Savov
                        Traqn Savov коментира
                        Редактиране на коментар
                        двойнозалепваща шивашка лепенка, съвсем не е дунапренена, гледал си нещо друго, имам такава лепенка понеже си шия някой работи, даже е пред мен в момента закачена на машината! тънка пластикова лепенка е, полезна за прехващане, ако не ти се боде със кърфици, или ако е кожа защото като я боднеш става невъзвратима дупка на кожата..

                    • #14
                      Има и полиуретанови ленти с лепенка на Теса, за дограма, живеят около 20-25 години вече на дограмата, та се ще станат за едно бе ен ве.
                      подаръци за мъже от FACOM
                      промоция на читави инструменти

                      и на хоби такива

                      тел. О879 Ч8Ч 2З5

                      Коментар


                      • Traqn Savov
                        Traqn Savov коментира
                        Редактиране на коментар
                        в кой магазини да ги търся туй чудо на съвременната техника, предполагам в големите вериги магазини.

                    • #15
                      Прегледаи въздухопроводите на климата,Е46 си е с филтри и за да стане такава помия по изпарителя трябва да е заобиколила филтъра по някакъв начин.
                      Едно време когато се ровех по мерцовете 124 ,201 то верно че там тук там имаше климатик ама там чак в последните години присадиха едни фалшименто филтри но ако че филтри няма такъв бълвоч като твоя на снимката рядко ми се е случвало да видя.

                      Коментар


                      • Traqn Savov
                        Traqn Savov коментира
                        Редактиране на коментар
                        моите пластмаси от преде на филтърната кутия са мале мале, криви от всякъде, и няколко уплътнения липсват.. тоест и там ще имам заигравка..

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X