Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Машина за зареждане на автоклиматици

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Машина за зареждане на автоклиматици

    Здравейте колеги , мисля да започна да се занимавам с любителско пълнене и профилактика на авто климатици за сега на лични автомобили и на приятели. Въпроса ми е към каква машина да се ориентирам. Ако има някой тук който се занимава с това и иска да разясни може да пише.Също така ако някой предлага втора употреба такава нека я покаже. Благодаря

  • #2
    Извиянвай за спама, но винаги съм се чудел фреона безкрайно ли се "рециклира"?
    Къде точно го депонират пълначите на свободна практика, ако е нужно?
    Да речем колата изпуска (може би имам подобен случай) и пълненето отпада, а трябва да се източи, за да не излиза в атмосферата.

    Пък може и да го горят.. не се бях сетил.

    Коментар


    • Ясен
      Ясен коментира
      Редактиране на коментар
      Не гори.

      То затова е цялата занимавка с фреоните. Иначе повечето хладилници можеш да ги напълниш с пропан.

    • Kirilpm
      Kirilpm коментира
      Редактиране на коментар
      Някои от фреоните горят.

    • Ясен
      Ясен коментира
      Редактиране на коментар
      R600a е бутан, някой от другите (R2x0) беше пропан. Те си горят, няма проблеми. Но и едното, и другото се ползват само в много малки инсталации.

      От другите маргинално (с много усилия) можеш да запалиш R32.

  • #3
    има такива машини по 1000 по интересното е ако трябва да смениш филтър дехидратор или компресор.. тогава ще викаш машината на помоощщ ама немаааа
    Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

    Коментар


    • #4
      То па като е много сложно да подмениш цял компресор или дехидратор

      Коментар


      • #5
        на някой дехидратора е залепен за кондензатора а на едно ауди бяха сложили компресор със съединител, вместо оригинилният веръбъл компресор, и естествено не е тръгнал значи не е толкова просто.. а като трябва да се направи диагностика, ши повдигаме ръце ....за сега на лични автомобили и на приятели..... това е добре, като за начало, ама за после, трябва да си дипломиран хладилен техник, със сертификат за работа с хладилни агенти, или другият начин е да наемеш такъв техник, за да търка шнура цял ден в сервиза, когато дойдат на проверка да има поне един с документи за тая дейност.....
        Последно редактирано от Traqn Savov; 06-06-21, 05:41.
        Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

        Коментар


        • дядо владо
          дядо владо коментира
          Редактиране на коментар
          Не мога да те разбера, човека иска да си запълни свободното време и пита за марки и модели, ти му обясняваш как ще му дойдели на проверка в сервиза.....ми не видя някъде да е писал, че ще отваря сервиз 😉
          Последно редактирано от дядо владо; 06-06-21, 18:43.

      • #6
        е аз му отговорих, на всички въпроси, че: 1 всяка машина дето му е по джоба ще му свърши работа, 2 машината няма да го направи майстор напротив, ще го направи мързелив, 3 и ако иска след време да развие тези умения, и да може да човърка коли не само на познати, трябва да заляга да започне да учи още от сега, да изкара един курс за хладилна техника, и един сертификат за работа с хладилни газове, и може вече гордо да си сложи табела, а не да патканства из разни гаражи, и клиенти измикяри само да чака..
        Последно редактирано от Traqn Savov; 06-06-21, 19:01.
        Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X