Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отоплителни/охладителни батализми

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Догра работа за почистване на подобни радиатори(дори алуминиеви за дома и конвектори ) и топлообменници ми върши комбинацията на въздух и вода .

    Коментар


    • #17
      Не виждам логика да е силикагел.
      Той докато го пуснеш в съда ще си поеме страшно много влага, и дотам. А влага в охладителната система ако няма-къде да има?
      Нещо друго ще е. Я се поразтърси, да не бо тези гнясове да са от тези гранули?

      Имам един въпрос, дето живо ме вълнува...
      Момата викаш остана доволна. А тя отблагодари ли ти се, и как по-точно?
      Благодаря.
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #18
        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
        Не виждам логика да е силикагел.
        Той докато го пуснеш в съда ще си поеме страшно много влага, и дотам. А влага в охладителната система ако няма-къде да има?
        Нещо друго ще е. Я се поразтърси, да не бо тези гнясове да са от тези гранули?

        Имам един въпрос, дето живо ме вълнува...
        Момата викаш остана доволна. А тя отблагодари ли ти се, и как по-точно?
        Благодаря.

        Силикагел е. Използват се уж за защита на алуминиевите компоненти, а торбичката в разширителния съд уж трябва постоянно да поддържа ниво на концентрация на силикат в охлаждащата течност. Нещо обаче ми джендърее тази схема. Ама като се замислиш е много ефективна - като ти спре циркулацията в радиаторчето на парното, то няма как да изгние, а и да изгние - няма да протече!

        Момичето се отблагодари подобаващо!

        Коле, честита техника! Четох вчера темата - да си ги ползваш със здраве.
        С "Фармахим" - непобедим
        Дизел - само дънки!

        Коментар


        • #19
          Благодаря за четитутката.
          Аз се бях заблудил по основното качество на сикагела зара което се използва най-често, а именно огромната му влагоемкост.
          А то било заради състава му.

          А за момата-ето, че труда ти е бил заплатен. Та няма как да мине в графата "хоби"
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X