Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Климатроник - работи ли в режим отопление

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Климатроник - работи ли в режим отопление

    Здравейте,

    Прави ми впечетление, че зимата когато запаля колата (Субару Аутбек 2000 г.) компресора на климатика започва да работи.
    Има индикация че първо размразява/духа против изпотчване на прозорците , но мога и да го пусна ръчно да духа в купето.
    Това продължава докато загрее колата и си започне да работи нормалното парно след 5-6 мин.
    Въпроса ми е дали климатика работи в режим на отопление или само за отнемане на влагата.

  • #2
    От: Климатроник - работи ли в режим отопление

    Аз знам че не топли. И други коли са така, идеята е че изсушавал въздуха - това е дилърското обяснение, т.е. идиотското. Не знаят как го изсушава, ако питаш повече.

    Коментар


    • #3
      От: Климатроник - работи ли в режим отопление

      Отнема влагата от въздуха като кондензира върху радиатора в таблото ! На няколко автомобила с климатроник ,които съм карал при пускане за изсушаване на челното стъкло се включва климатика ,парното и вентилатора на максимална степен !

      Коментар


      • #4
        От: Климатроник - работи ли в режим отопление

        Първоначално публикуван от menpetrov Преглед на мнение
        Здравейте,

        Прави ми впечетление, че зимата когато запаля колата (Субару Аутбек 2000 г.) компресора на климатика започва да работи.
        Има индикация че първо размразява/духа против изпотчване на прозорците , но мога и да го пусна ръчно да духа в купето.
        Това продължава докато загрее колата и си започне да работи нормалното парно след 5-6 мин.
        Въпроса ми е дали климатика работи в режим на отопление или само за отнемане на влагата.
        работи!
        ________________________________________________
        Subaru OUTBACK 2,5
        Hyundai TUCSON 2.0

        Коментар


        • #5
          От: Климатроник - работи ли в режим отопление

          Първоначално публикуван от lodkar Преглед на мнение
          Аз знам че не топли. И други коли са така, идеята е че изсушавал въздуха - това е дилърското обяснение, т.е. идиотското. Не знаят как го изсушава, ако питаш повече.
          Еми ако са го казали, били са прави. Дали е енталпия или ентропия ОВ специалистите да се изкажат, аз вече не помня подробности... Изсушаването е чрез абсорбиране на влагата а не да я топли за да се изпари.
          В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
          В. Иванов

          Коментар


          • #6
            От: Климатроник - работи ли в режим отопление

            Първоначално публикуван от lodkar Преглед на мнение
            Аз знам че не топли. И други коли са така, идеята е че изсушавал въздуха - това е дилърското обяснение, т.е. идиотското. Не знаят как го изсушава, ако питаш повече.
            Обяснението е правилно (не е идиотско )
            На повечето автомобили с климатроник при стартиране на автомобила особено в по-влажно време се включваше компресора на климатика за да изсуши въздуха вътре в купето и да не прави конденз...
            При много студено (под +4С) разбира се компресора на климатика не се включва...
            Страничния ефект от включването е, че двигателя се товари повече, и затова загрява по-бързо
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • #7
              От: Климатроник - работи ли в режим отопление

              Всички каляски (които съм карал)с климатик/климатроник включват компресора на климата при влажно време, когато пуснеш обдухването или подгрева на стъклото или затвориш клапата за свеж приток на въздух. И да - премахва по-бързо конденза особено на предното стъкло.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X