Обява

Свий
Няма добавени обяви.

демонтаж на климатик

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Във времена на глобално затопляне такива теми са неразбираеми. От наличието на отопление никой не се оплаква, но има хора които искат саморазправа с охлаждането. Аз го отдавам на неосъзнати дълбоки пещерни инстинкти.

    Коментар


    • #32
      Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
      Повечето проблеми с климатиците идват от неправилна употреба...
      Алергията е към плесените който се развиват от влагата в климатика. Просто не го ползвай.
      Или поне 5 мин преди да пристигнеш спри климатика и остави само вентилатора да духа, за да изсуши питата и тръбите, на отворен прозорец преди да загасиш
      Елементарно е

      В градско на късо, не го ползвам, освен когато е ужасно горещо. Но на дълъг път е незаменим, почти не оказва влияние на разхода, комфортно е
      И най вече съм в кондиция и съсредоточен. Каране лятото в жегата е много по- опасно , особено дълги преходи, можеш да заспиш и се уморяваш по бързо - отколкото климатика да причини алергия или настинка.
      Никой не е казал да работи на 18 при 40г външна температура

      Коментар


      • #33
        Явно не си разбрал правилно написаното от мен - аз нямам оплаквания от климатиците.
        Наблюденията ми са, че много хора не ги използват адекватно и затова не са доволни от крайния резултат.
        Най-прост пример - нямам спомен да съм виждал автомобилен климатик с ръчно управление който да не е "навинтен на макс.". Сакън, явно е ерес регулаторът на температурата да не е в крайно положение за масимално студено, студения въздух да се смеси в външен и да се получи приемлива температура в купето.
        И след това се мърмори - настивам, боли ме това, боли ме онова, гърлото, синузита...
        Не чета коментари и не отговарям на такива.

        И коментаторите...

        Коментар


        • cecoa1
          cecoa1 коментира
          Редактиране на коментар
          За икономия.

        • sparkybg
          sparkybg коментира
          Редактиране на коментар
          Убеден ли си че се смесва с външен? Щото поне на тераното първо минава през изпарителя, после минава през радиатора и ако регулатура ми не е на максимално студено просто нарочно го подгрява. Отделно, никога не карам на вътрешна циркулация - въздухът ми става неестествен. Играя с оборотите на перката и накъде да духа. На моменти го и спирам, ако стане съвсем студено.

          За обикновен климатик това. С климатроника на новото возило и колко може, тепърва ще се опознаваме.

      • #34
        То по темата е писано много, като и аз имам проблеми от каране на мотор без каска и по къси панталони от 15÷16 годишен, докато не се светнах за елементарните неща, но пък жегата ме убива, а и зимата нямам против у нас да е поне 22°С, но в случая ми е интересна назадничавата мотивация на Гоше.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X