Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Климатика на Mercedes w211 откачи!!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Климатика на Mercedes w211 откачи!!!

    Колата е w211,2007г 200cdi,Когато колата е в движение климатика работи идеално,но спра ли на место и все едно почти съм спрял климатика,смених дехидратора уж от него било и пак същото...карах я на 10 майстора и всеки дига ръце,имало фреон и всичко било ок с колата.Перката на радиатора си работи.Пускаха и диагностика показва само грешка в единия клапан за разпределянето на въздуха в купето "fault code 95B8" Posibble couses vent flap motor M2/22....По мое мнение фреона в изпарителя не се охлажда добре и се качва налягането и по тази причина компресора изключва когато колата не е в движение...
    Помогнете,че ми се разказа играта в теа жеги!!

  • #2
    От: Климатика на Mercedes w211 откачи!!!

    Писал си че перката ти работи , ама не съм сигурен . Имах същия проблем - реши се с нова перка . А струва около 1600 левчета , и не става да пригодиш друга .

    Коментар


    • #3
      От: Климатика на Mercedes w211 откачи!!!

      Продухай радиаторите,нямаш си на идея какво може да изпадне от там,ако не си го направил вече...
      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

      Коментар


      • #4
        От: Климатика на Mercedes w211 откачи!!!

        Я пак кода?

        и няма как да няма история за натрупани грешки ма май не ги четат твоите майстори.


        Нещо грее ма защо?
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #5
          От: Климатика на Mercedes w211 откачи!!!

          Поздравления на автора на темата .. първо мнение .. няма здрасти няма привет .. от вратата за краката - колата е ... липсват не първите 7 ами комай повече годинки. И като си получи информацията, даже и едно мерси няма да има или пък да се обърка и да пише за крайния резултат и решението.

          Коментар


          • #6
            От: Климатика на Mercedes w211 откачи!!!

            Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
            ......и няма как да няма история за натрупани грешки ма май не ги четат твоите майстори......
            Има как. Като четеш с кабелче за 25кинта. Да не си помисли, че всички ползват Стар Диагноза?
            Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
            Към модераторите-А изтрийте го сега.
            Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

            Коментар


            • #7
              От: Климатика на Mercedes w211 откачи!!!

              Те моите са на по 20 години почти па си вадят някакви кодове през панела,а какво остава за 2 поколения след тях.Ма не 'фьрлям на боб,10 майстора и никой не вади правилните грешки,проблем с ключалката ще ми запомни ма спрял климатик всеки път като спре и колата няма.


              Смени колата или първо смени майсторите
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #8
                От: Климатика на Mercedes w211 откачи!!!

                Първоначално публикуван от DanielDochev Преглед на мнение
                Колата е w211,2007г 200cdi,Когато колата е в движение климатика работи идеално,но спра ли на место и все едно почти съм спрял климатика,смених дехидратора уж от него било и пак същото...карах я на 10 майстора и всеки дига ръце,имало фреон и всичко било ок с колата.Перката на радиатора си работи.Пускаха и диагностика показва само грешка в единия клапан за разпределянето на въздуха в купето "fault code 95B8" Posibble couses vent flap motor M2/22....По мое мнение фреона в изпарителя не се охлажда добре и се качва налягането и по тази причина компресора изключва когато колата не е в движение...
                Помогнете,че ми се разказа играта в теа жеги!!
                Ми и на 100 маистора да идеш когат са некадърни - все тая.....
                Намери някои маистор дето да може да чете показанията на 2 манометъра - ако не намериш -няма да стане.

                Какво значи има фреон - ама колко е точно се пита например?

                На 211 комресора е така наречния -компресор с променлив обем- няма вече съединител - онова помпи винаги и с едни клапани се регулира колко да се прати накъде изпарителя - та требе да се провери какво баш прави -ще рече че някои трябва да прочете показанията на манометрите.
                Може и ТРВ да е...

                И една лека забеллежка - цитирам
                " фреона в изпарителя не се охлажда добре"
                разкараи това - глупост е.

                Коментар


                • #9
                  От: Климатика на Mercedes w211 откачи!!!

                  Извинявам се но бях извън БГ,радиатора го измиха и какво да ви кажа...като го гледаш чист а излязоха ебати боклуците,сега климатика работи доста по добре или поне не спира като прегрее фреона..(падна ми от 90 градуса на 85 показанията на темп на колата)...Грешките си ги чета с Стар диагностика,даже и в Балкан Стар ходих но и там вдигат ръце,клапана си отварял само като замериха компресора единственото което дава е че ниското налягане е малко по голямо от колкото трябва да е,а фреона е 950гр.Но пак на место си духа много леко хладно

                  Коментар


                  • #10
                    От: Климатика на Mercedes w211 откачи!!!

                    Първоначално публикуван от Slick Преглед на мнение
                    Поздравления на автора на темата .. първо мнение .. няма здрасти няма привет .. от вратата за краката - колата е ... липсват не първите 7 ами комай повече годинки. И като си получи информацията, даже и едно мерси няма да има или пък да се обърка и да пише за крайния резултат и решението.
                    Най-вероятно човека е питал първо в др. форум и там са му казали "питай у офроуд форума,там знаят всичко" Мен лично преди години,за доста неща така са ми казвали за форума,ама кандисах да се регистрирам,едва когато си купих джип
                    Вече куцо и сакато пълнят климатици и "ремонтират". Ако си от София,можеш да отидеш при ония пичове от Орландовци,които се занимават с тая работа от доста години. Може някой,колега да ме подсети за името на фирмата,че май ме напече жегата
                    Баси... и аз нищо не казах... излетя ми от главата...

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X