Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Странно поведение на вентилаторите на радиаторите - Фрилендър 1.8.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Странно поведение на вентилаторите на радиаторите - Фрилендър 1.8.

    Колеги, от седмица съм собственик на Фрилендер 1.8 бензин/газ, 99г. 117 к.с. Първи впечатления от автомобила ми са добри, но това което чета по форумите за тия модели ме отчайва.
    Та по темата, карах около 50 км с климатик. Паркирах и ми направи впечатление че и двата вентилатора отпред зад радиаторите работиха на загасен двигател. Казах си може би е нормално, иска си да се поохлади машината. След час като се върнах при колата- вентилаторите още работиха. Е па казах си те това вече не е нормално. Запалих двигателя угасих и още работиха, запалих, включих климатика, поработи минута, изгасих климатика и после двигателя и тогава вентилаторите спряха. Това се повтори още 1, 2 пъти по маршрута ми.
    Може ли някой който си е патил или му разбира да ме насочи към проблема.
    Поздрави

  • #2
    От: Странно поведение на вентилаторите на радиаторите - Фрилендър 1.8.

    http://www.myfreelander.co.uk/images.../circuit73.jpg

    Това е елсхемата на модела от 2001 година. Както виждам във веригата на вентилаторите има доста елементи, които могат да са причина за странното поведение. Датчик T121 или управляващ блок D241. Освен това главното реле в блока на предпазителите в двигателния отсек. За съжаление не разполагам с такъв автомобил, а само със схемата.
    Глупости вършат умните хора, за останалите това е ежедневие.

    Пияният е винаги по-щедър от трезвеният... питайте катаджиите...

    Коментар


    • #3
      От: Странно поведение на вентилаторите на радиаторите - Фрилендър 1.8.

      На мен ми се вижда доста сложно, почти не разбирам схемата. Ще трябва да се търси свестен електричар.
      Поздрави

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X