Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

    Привет на всички колеги,
    Надявам се да сте имали успешно начало на новата година и да не се е налагало да вадите повече от 2-3 коли на ден от преспи и канавки!

    Преди година купих един Hyundai Terracan 2002 2.9 CRDi, който си дойде с монтирана афтър-маркет мокра печка Eberspächer Hydronic. Не знам нито дали е годна за работа, нито от къде се пуска. Предположих, че е била предвидена да се пуска автоматично, понеже си няма панел за управление или дистанционно, затова със затаен дъх чаках да видя какво ще стане в първите студени дни след покупката - сещате се, нищо. Та понеже е грехота да я разнасям тази толкова благодатна екстра и да не я ползвам, съм решил да търся консултация със специалист за възможностите за ремонт на печката и добавяне на модул за управление. За сега обаче удрям на камък. Четох някъде, че Eberspächer били вече собственост на Webasto и се замъкнах в Рея МП, но както можете да се сетите, от там ме изхвърлиха като мръсно куче. Преди да продължа да обикалям, се надявам някой тук да препоръча съвестен майстор. Аз искам да си платя за диагностика/консултация, а пък от там нататък, ако реша че инвестицията си заслужава, въпросния човек да си я поеме на обслужване, както се казва. Аз съм лоялен клиент и много обичам да работя с хора, които си обичат работата. И супер много се депресирам, когато хора при които отивам да видя дали ще искат да ми вземат парите, за да ми свършат работа, се държат малодушно и грубиянски, както стана в спомената по-горе фирма. Навежда ме на песимистични мисли за обществото ни като цяло.

    Коментар


    • От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

      Да се включа - не знам къде колегата да се обърне за неговия Ебершпрехер, но и аз искам да похваля представителя на Вебасто, но в Пловдив. Ще отида отново при тях, само ако те са останали последните майстори на света! За да оцеляват хора като тях , явно цените на които работят са МНОГО завишени....
      Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

      Коментар


      • От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

        Първоначално публикуван от gorskiya Преглед на мнение
        Привет на всички колеги,
        Надявам се да сте имали успешно начало на новата година и да не се е налагало да вадите повече от 2-3 коли на ден от преспи и канавки!
        .. мисли за обществото ни като цяло.
        Бежаново, до румънската граница? Ако е така, за Варна знам човек.
        I get High by going Down

        Коментар


        • От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

          Колега хидроник печките представителя е в захарна фабрика Станкофф и син май беше фирмата ходил съм свести хора виж там може да ти помогнат

          Коментар


          • От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

            Бежаново, обл. Ловеч, близо до Луковит.
            Но пребивавам предимно в София, така че питането ми беше най-вече за специалист в големия мръсен град.

            Коментар


            • От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

              Колега gorskiya,искам да ти пусна ЛС,но си изчисти кутията.

              И тел .за София 0878 351 927,на компетентен майстор.
              Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
              ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

              Коментар


              • От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

                Първоначално публикуван от ognqn Преглед на мнение
                Колега gorskiya,искам да ти пусна ЛС,но си изчисти кутията.

                И тел .за София 0878 351 927,на компетентен майстор.
                Казвай и кой е майстора, та да е ясно и за другите които следим темата.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

                  Наруших Правилата като дадох линк,но Модератора го изтри.А там надълго и нашироко хората обсъждат печките и подгревателите на WAG групата.Доста обстойно споделят за проблеми и решения.
                  Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
                  ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

                  Коментар


                  • От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

                    Ами напиши на кирилица кой е човека от посоченият номер, и няма да ти го изтрият, а ако ни потрябва, ще знаем на кой звъним, щото ако е на Мечков и РЕЯ, да не си хабя тока, щото сигурно ще е по-добре да отскоча до Пловдив, по препоръка на Русев.
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

                      gorskiya за София става въпрос незнам другаде има ли квартал Захарна фабрика

                      Коментар


                      • От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

                        Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
                        Ако намериш нещо дето работи добре искам и аз . До сега от опити най-добро беше едно на 433mhz дето кара 2км при пряка видимост. Само че от нас покрива половината паркинг (а той е на най-отдалеченият край на блока) и не върши работа.
                        .
                        Ами аз се бях засилил да правя разни еквилибристики точно с дистанционно за централно заключване.

                        За мой отличен късмет се сдобих с оригинално решение - Telestar T70, което отлично покрива изискванията ми.

                        Според спесификациите, това нещо активира палене до 600 метра.

                        От терасата ми, до железобетонния ми гараж с метални врати и с армирани стъкла, няма пряка видимост, Разстоянието е ~300 метра, и досега не съм отчел незапалена печка.

                        През деня колата ми е на пряка видимост - от 6-тия етаж си я паля, и се кефя на топличкото. Единствения минус е, че тия 5.2 kW са недостатъчни да направи сауна в купето, но двигателя е на оптимална за палене температура.

                        Коментар


                        • От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

                          Veni1 аз понеже съм зиморничав съм монтирал суха в купето и е сауна боли ме за студения мотор

                          Коментар


                          • От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

                            добри отзиви
                            по Форумите.Мисля да си сложа на Тераното,но дали подгревател,или автономна?
                            Мястото зад левия фар е свободно.
                            Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
                            ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

                            Коментар


                            • От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

                              Колега ognqn зависи какво искаш да слезнеш в топла кола или в студена и да загрее бързо

                              Коментар


                              • От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

                                Май подгревател искам.Да си го командвам с копче.
                                Може ли да се разбере преди да си купиш печката/Webasto/дали се командва свободно с 12 волта,или от компа на колата?
                                Много предложения с разнообразни цени.
                                Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
                                ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X