Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Парно на Лада.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Парно на Лада.

    Здравейте на всички.
    От извесно време имам един досаден проблем с парното в ладата ми.
    Сутрин когато паля колата парното не иска да се включи не иска да духа ,чак когато загрее колата започва да работи по някога като щракна копчето няколко пъти тръгва но не духа а само цвичи сякаш закача някаде.
    Ще съм много благодарен за правилен съвет как да постъпя с отстраняването на проблема ,че става все по студено и парното е нужно.

  • #2
    От: Парно на Лада.

    Предполагам че става дума за Жигулско парно, извинявам се за сравнението!
    Това си намирисва на спекли втулки на моторчето или в по лошия случай на откачена перка която опира във питата на радия.аторчето.
    Трябва да се свали мотора и да се профилактира. Бъркаш отдолу, откачаш четирите скоби които държат долната част на парното и го разпарчвадосваш.
    Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

    А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

    Коментар


    • #3
      От: Парно на Лада.

      Пиши да ти подаря едно читаво моторче за парното лада . Иначе принципно го разглабяш вадиш моторчето, разглабяш го и него и смазваш втулките. Бялата тефлонова грес върши прекрасна работа за там
      После смерти плохие десептиконы попадают в Автоваз

      Коментар


      • #4
        От: Парно на Лада.

        Благодаря за съвета.
        Почивните дни ще го разглобя и ще го видя не съм го свалял никога до сега. По принцип съм доволен от парното но явно е дошъл момента за профилактика. Ладата е 2105 не че имат разлика в парното мисля че са еднакви на всички модели.
        Поздрави ще пиша пак след като го сваля и изпробвам .

        Коментар


        • #5
          От: Парно на Лада.

          Малко ме позатрудни разглобяването и затова вообще не го и свалях само откачих 4 те скоби и напръсках моторчето с wd-40 веднага заработи както си му е реда сигурно се е било замарсило с прахоляк и др. боклуци сега се включва по сяко време без проблем. На 1500 и на 2101 сигурно се сваля по лесно, на 2105 има въздуховоди който духат към стаклата на вратите и доста трудно се откачат, то сигурно за да стане сичко както си му е реда трябва да свалищ цялото табло и да свалиш моторчето с лекота чак тогава. Добре че заработи иначе щеше да ме измъчи .

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X