Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Километражи в мили - размисли и калкулации.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Километражи в мили - размисли и калкулации.

    Темата произлиза оттук:
    Продавам SUZUKI VITARA 1.6


    Тя и мойта е на 72 000 мили ама не ми се вярва много да е вярно .
    Между другото 56000 х 1.8 ( сухопътна миля ) = 100 800 .
    Най-добрия реглаж на преден и заден мост

  • #2
    РЕ:

    redair: не се бъркай, километражите в мили са на колите от щатите а там една миля е 1853 метра .
    Най-добрия реглаж на преден и заден мост

    Коментар


    • #3
      Re: РЕ:

      Първоначално публикуван от v0id
      redair: не се бъркай, километражите в мили са на колите от щатите а там една миля е 1853 метра .
      сигурен ли си ??????
      за мен е важно защото чичко Гугъл казва друго....
      LZ1RED

      Коментар


      • #4
        РЕ:

        Сигурен съм ! Засичал съм го .

        В Англия - 1 миля = 1609 метра
        В САЩ - 1 миля = 1853 метра
        В древния Рим - 1 миля = 1500 метра
        Морска миля - 1 миля = 1852 метра
        Географска миля - 1 миля = 7420,43 метра

        Избери си правилната
        Най-добрия реглаж на преден и заден мост

        Коментар


        • #5
          Re: РЕ:

          Първоначално публикуван от v0id
          Сигурен съм ! Засичал съм го .

          В Англия - 1 миля = 1609 метра
          В САЩ - 1 миля = 1853 метра
          В древния Рим - 1 миля = 1500 метра
          Морска миля - 1 миля = 1852 метра
          Географска миля - 1 миля = 7420,43 метра

          Избери си правилната
          Е,те точно Английската е ПРАВИЛНАТА!!!Ама без знаечение кошника къде е произведен,ако ще и в Нова Гвинея да е...
          А по този повод да питам,има ли във ВЕРСТИ да се смята некой километраж...а?
          0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

          Коментар


          • #6
            РЕ:

            В щатите километражите са в американски мили ( 1853 ) а не в английски и няма логика кола произведена за американския пазар да е с километраж в английски мили, и между другото колите от англия са си в километри .
            Най-добрия реглаж на преден и заден мост

            Коментар


            • #7
              Re: РЕ:

              Първоначално публикуван от v0id
              В щатите километражите са в американски мили ( 1853 ) а не в английски и няма логика кола произведена за американския пазар да е с километраж в английски мили, и между другото колите от англия са си в километри .
              djubi: извинявай, че ти разводнихме темата

              ама моята кола е от щатите, километража е в мили и в книжката на колата всички показатели примерно за инспектиране на ижекторите пише: inspect at 100 000 miles ( 166 000 km )
              за мен е важно защото си смятам разхода и трябва точно да знам....
              междо другото утре ще засека 10 мили по километраж колко ще отчете ГПС-а ;-) при него разликата няма да е повече от 5 - 10 м.
              LZ1RED

              Коментар


              • #8
                Няма такова понятие Щатски мили и Английски мили.
                Без да ви карам да четете източници в интернет, направете най-простия тест:

                Карайки на произволна скорост (скоростомера ви би трябвало да показва и в мили и в километри, какато е при мен), отбележете скоростта си и в двете мерни единици и после малко MS Excel..

                Коментар


                • #9
                  Мдаааа,а тази,х'американската миля,всъщност е морска,1853м,мдааа
                  0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                  Коментар


                  • #10
                    Много ясно че милята е 1609 метра. Само си вижте в тестовете данните за ускорение, дават ги или 0-100км/ч или 0-60мр/н което си е почти същото. А и най-лесно се проверява с километража разбира се. Не знам кой лансира тази легенда за по-голямата х`американска миля...Дай да мерим във възли тогава
                    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                    Коментар


                    • #11
                      Яро мерси за новата тема :-)

                      днес засекох няколко разтояния с колометража на колата и с ГПС-а
                      резултатът е 1 миля = 1.71 км.
                      държа да отбележа, че колата ми е с по големи гуми...
                      разликата в скоростта измерена от ГПС-а и скоростомера на колата е 9 км. реално се движа с 9 км. по бързо спрямо километража.
                      LZ1RED

                      Коментар


                      • #12
                        Има и американски и английски мили. А освен това има сухопътни и морски. Морските са по 1853 метра за да са кратни на дължината на екватора. Така е по-лесно за щурманите. От тях произлизат десетите от милята - кабелтите. И възлите - един възел е една м. миля за един час. Сега е много модно в авиацията. А сухопътните си остават английски, и значи 1,6 км за миля. Досаден и известен проблем в руските автомобили. Джиповете са с милни редуктори. И всички други нормални руски коли освен Ладата. Ама тя е макаронена.

                        Коментар


                        • #13
                          Първоначално публикуван от Стефан
                          Има и американски и английски мили...
                          А сухопътните си остават английски, и значи 1,6 км за миля...
                          Да, Стефан ме коригира правилно - сухопътните са едни и те са английските.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X