Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Огледално фолио за автостъкла?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Огледално фолио за автостъкла?

    Понеже използвам едно покривало, което мятам на багажника в джипа да не се гледа сергията там един ми подметна "що не си затъмня прозорците". Замислих се само за страничните задни, но започнах да се заглеждам в колите. При затъмнени само задни странични, дори и задното, когато слънцето грее от пред пак се вижда какво има вътре, особено на старите коли, които са със светли стъкла (новите са леко или повече матирани). Виждал съм фолио с огледален ефект. Поразрових в нета, но намирам само за сгради. В продавалниците се намират и автомобилни, но само сиви. А при китайците има всякакви разцветки.
    Някой може ли да ме насочи за това фолио с огледален ефект става ли, може ли да се намери тук?

  • #2
    А дали няма причина, да няма за коли ...
    Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

    Коментар


    • #3
      Има такива фолиа, но първо помисли за другите участници в движението.

      Коментар


      • #4
        Огледални за кола няма, всичките са за сгради и не се слагат на коли, защото вероятността да залешиш някого е твърде голяма наистина.
        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

        Коментар


        • #5
          Едни от лидерите на пазара:

          http://www.llumar.bg/folirane-na-avtomobili

          Коментар


          • orela
            orela коментира
            Редактиране на коментар
            Видях само различни нива на затъмняване, но не и цветови ефект.

        • #6
          Колата мечта: огледално фолио на стъклата, китайски ксенон, сини габарити, накрайник за ауспух с размерите на стандартен кюнец ...
          Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

          Коментар


          • #7
            Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
            Огледални за кола няма, всичките са за сгради и не се слагат на коли, защото вероятността да залешиш някого е твърде голяма наистина.
            То пък сградите не заслепяват, нали! Тези, новите, които ги правят целите стъклени. Тяхната площ не може да се сравнява с едно стъкло на автомобил.
            Пък и на много автомобили по-висок клас съм виждал затъмнени, но може да се огледаш в тях. Естествено такива автомобили са черни и съответно и стъклата са черни.

            Коментар


            • #8
              Дан забрайш да й туриш "ксенон" син най-якия и лед бар на тавана да наказваш тия дето ти примигват!

              Коментар


              • #9
                Има разписани забрани за такова фолио, аз сложих на покрива на джипа на жената, против слънце и някой ми беше показал забраната и бях го прочел после, не помня кога и къде обаче.
                Бъдете живи и здрави!

                Коментар


                • orela
                  orela коментира
                  Редактиране на коментар
                  Огледално ли си сложил? Явно то попада в друга графа от закона. Прегледах го на бързо за затъмняване на предното и предни странични има ограничение в пропускането на светлина. А ако автомобилът има 2 странични огледала се допуска затъмняване на останалите, без уточнение до каква степен.
                  За блестящи/огледални неща намерих само това:
                  "Товарите, които може да бъдат разпилени, както и тези, които блестят и създават опасност от заслепяване, трябва да бъдат покрити."

                  Явно ще продължа да си използвам покривалото.

                • BatGeorgeone
                  BatGeorgeone коментира
                  Редактиране на коментар
                  Аз сложих лента за климатични инсталации, което си е алуминиво фолио(огледално) 100000000% НЕпрозрачно, плътно покрих покрива и стана чудо, температурите паднаха с 10ина градуса и в най-големите жеги + затъмних всички без предните прозорци с най-тъмного фолио, което намерих, дори мисля на задната врата/багажна врата сложих двоен слой )

                • orela
                  orela коментира
                  Редактиране на коментар
                  Уоу

              • #10
                Няколко "факта", по скоро прецедента:

                https://fakti.bg/avto/374038-v-germa...ie-zlatni-koli
                И това
                https://www.dunavmost.com/novini/nem...-zlatno-bmw-x5


                Аз обаче съм виждал коли с такива стъкла и у нас...

                А може и автомобилното такова фолио да е по-матово, не съвсем огледално, но кка се отразява това на видимостта през него, не знам.
                Аз бих си сменил черното на задните стъкла със "сребърно", за да го докарам по-като фургон, но яко не е законно.

                Малко офтопик... и в крайна сметка, разрешени ли са тъмните (съвсем) стъкла на 2ри ред седалки, в Гърция

                Коментар


                • kbot
                  kbot коментира
                  Редактиране на коментар
                  Гърците може на място да ти обелят фолиото, с което глобата не отпада. Зависи на кого попаднеш.
                  Жалко, че и у нас не е така.

                • large
                  large коментира
                  Редактиране на коментар
                  Иронията е че колата е внесена от там (Гърция).
                  Но е възможно жамбазина да я е тунинговал с тъмни стъкла, за да е по-вървежна отсам границата

                • kbot
                  kbot коментира
                  Редактиране на коментар
                  Те към свойте си хора са по-толерантни. Но и местните не нарушават като нас.

              • #11
                Когато купувах фолио преди около 15-тина години от магазин за автоаксесоари,имаше и огледално,аз взех средното затъмнение.Бяха 3 вида.Лепих го на странични задни на бус,ама не бяха плоски,и не се получи много добре.Изобщо,човек да се справи отлично от първия път е почти невъзможно-гледай си клипчета как става,колкото искаш.Нощем е много гадно,когато гледаш отвътре навън през него.Нямаш право да затъмняваш задното стъкло,за % на страничните колко беше,трябва да се провери.По скоро авторът на темата да си потърси щора за над багажника,или ако не се предлага такава,да си направи някаква.Качествено затъмняване в сервиз си е цифра,а има и качествени фолиа.Тия за 4-5 лв са боклуци...

                Коментар


                • santaclash
                  santaclash коментира
                  Редактиране на коментар
                  Аз съм слагал. През 90-те. 100$ на м2.
                  Фолиото си беше от най-истинското на пазара, клиентите бяха само мутри и банки.

                • orela
                  orela коментира
                  Редактиране на коментар
                  "Нямаш право да затъмняваш задното стъкло"
                  Според закона дори и предните имаш право да ги затъмниш, но до 70% светлопропускливост. А по повод задните:
                  Чл. 105., ал. 2 от ЗДвП: "Ограничаване на видимостта, както и намаляване на прозрачността на стъкла, различни от челното и стъклата на предните странични врати, се допуска само при наличие на огледала за виждане назад от двете страни на автомобила."

                  Вчера се разрових какви са законовите разпоредби, като се спомена, че е забранено огледално фолио. Още не съм намерил къде го пише.

              • #12
                Огледалните, които съм виждал може би са т.нат. хамелеонови:

                https://www.facebook.com/artfolio111...0893016473833/


                А ето и черно с огледален ефект, но тук явно е постигнато, понеже са затъмнени всички стъкла:
                https://www.facebook.com/14305129172...3720523239244/

                Коментар


                • #13
                  Абе, Човек, не става въпрос дали е забранено.
                  Ами просто ще те попържат всички дето те настигнат нощем.
                  Никога ли те не ти е светил голфаджия с китайски ксенон, особено като е наросило леко дъжд и асфалта е като стъкло?!

                  Коментар


                  • krassitch
                    krassitch коментира
                    Редактиране на коментар
                    Какъв голфаджия,когато всяка втора,трета кола,която срещам нощем ме заслепява с ксенон или лед.И на никой не му дреме...Рефренът е-я па чи си праа квото си сакам

                  • orela
                    orela коментира
                    Редактиране на коментар
                    Добре тогава, въпросът "що го слагат сервизите, като било противочовешко"?
                    Пуснах темата с идея да разбера какво е това фолио с огледален ефект, което съм виждал по автомобилите, а веднага всички скачат. Да оказа се, че не е огледално, а се води хамелеон. Толкова ли е отразяващо, че да създава опасност? Виждал ли си го реално, че даваш такива изказвания? Аз съм виждал огледалния ефект през деня, но никога не съм виждал нощно време някой да отразява като огледало... може би е измислено и не създава опасност. Ето за това търся, някой да изкаже мнение как се държи това фолио, а не веднага да ми изкачат антиголфаджии. Някой, който е виждал кола с такова фолио и през деня и през нощта.
                    Дори подобни коментари ги подминавам, няма смисъл да се джавкаме за нищо.
                    Единствените, които отговориха по темата са BatGeorgeone, large и krassitch.

                • #14
                  От Лидл съм купувал подобно огледално фолио и го сложих на Вектрата.3та година карам така.Отвън почти нищо не се вижда вътре в колата.
                  Mitsubishi Padjero II 2.8 TDI

                  Коментар


                  • #15
                    Мойто не е огледално,не виждам смисъла да е след като и с тъмното не се вижда нищо,Лумар ако не се лъжа му беше марката.

                    Идея нямам къде го има това огледалното в България,гледай да пропуска телефонен сигнал,че някои от скапаните ти правят колата на консерва.Тук е забранено какво да е над 97% а тя с толкова идва оригинално на предните стъкла,на задните мога да си слагам каквото си искам,трябва да светнеш с фенер на стьклото за имаш шанс да видиш дали в багажника има нещо и пак не е сигурно.Имам щора в багажника,един път вече ми спаси багажа ма крадците бяха некадърници
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X