Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за комплектация на лек автомобил

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за комплектация на лек автомобил

    Здравейте,
    Направих сверка с ППЗДвП, но не намерих отговор на въпроса си, затова питам тук.
    Иде реч за следното - покрай ремонти или кампанийно(да пренеса нещо си) съм свалял части от задните седалки, най-вече гърба им или самите седалки. Та въпросът ми е - подлежи ли това на санкции от КАТ, ако ме спрат? Естествено никога не си позволявам да возя хора на мястото на снетите напълно или частично седалки.
    Единствено за общ транспорт се казва, че е забранено да се движат с повредени или липсващи седалки.
    Благодаря!

  • #2
    Не можеш да променяш броя на седящите места, като махаш или добавяш седалки.
    Ако имаш сгъваеми можеш да ги сгънеш, но не и да ги демонтираш.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #3
      Благодаря за включването. Не го приемай като недоверие, но би ли ми посочил дали това е разписано някъде? Пак казвам, прочетох ППЗДвП и не намерих такъв текст. Може и да съм пропуснал нещо.

      Коментар


      • #4
        В момента няма да чета вместо теб закона, но промяната се води промяна на конструкцията и/или предназначението, което пък за да е законно, трябва да бъде одобрено от Технотест или ДЕКРА, което пък трябва да бъде отразено в талона след това.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #5
          ОК! Благодаря!

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
            Не можеш да променяш броя на седящите места, като махаш или добавяш седалки.
            Ако имаш сгъваеми можеш да ги сгънеш, но не и да ги демонтираш.
            Ако конструктивно е предвидено свалянето на седалките без инструмент, както е на повечето миниванове и ванове можеш спокойно да си ги демонтираш. Това не е промяна на конструкцията. Обсъждано е тук много пъти.
            יעבור
            «И това ще мине»

            Коментар


            • Джоу (x3mrjoe)
              Джоу (x3mrjoe) коментира
              Редактиране на коментар
              Така е, но колегата задава общ въпрос, а и облегалката не е цяла седалка която е на откопчалки.

          • #7
            Да, това е полезна информация, благодаря!
            Наистина на моята кола гърбът на задните седалки се сваля много лесно с откопчаване с две лостчета, а седалките също могат да се махат лесно, те са на пантички, от които могат да се извадят. И това без никакъв инструмент.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X