Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Преса за еко-брикети

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Преса за еко-брикети

    Колеги, има ли някой, който продава преса за пелети? Или да даде информация за направата и експлоатацията на такава преса. Може и на лични.
    Търпението калява силния и прогонва слабия.

    Коментар


    • #62
      От: Преса за еко-брикети

      Първоначално публикуван от mraveca Преглед на мнение
      Колега дай малко информация за шнека.Материал. изработка.размери.Ако може и цена за шнек.На мене ми трябва за гранулиран фураж с малка производителност.
      за гранулиране на фураж е друга машинка .имам една която прави по около 150 кг на час не става за пелети ,но за фураж да. 0888 973 500

      Коментар


      • #63
        От: Преса за еко-брикети

        а това е моят тел. 0888 973 500

        Коментар


        • #64
          От: Преса за еко-брикети

          А може ли пресата да се преправи (да се пригоди) за производство на пелети? И ако не може каква е причината? Извинявам се много, ако въпросите ми са глупави или наивни, но не съм запознат с машините за производство на пелети и за това предварително искам да се запозная как работят пресите за пелети. Дали се слагат някакви спойващи вещества или произвежда пелетите от самото налягане на пресата, призводителност, консумация на ел. енергия и т.н.Ще съм много благодарен ако някой ме светне по въпроса
          Търпението калява силния и прогонва слабия.

          Коментар


          • #65
            От: Преса за еко-брикети

            Има възможност да се преправи и шнекова преса за пелети ,но е доста голямо износването на шнека и за това е по добре да се направи такава за пелети.
            има два вида едните са с плоска матрица ,а другите с барабанна.за предпочитане е да е с плоска поради по лесната поддръжка.За направата на гранули,пелети не се използват никакви свързващи вещества тях си ги има в дървесината,житото,царевицата ,люцерната,сламата.имаше ми тел във форума който се интересува да звъннел. успех на всички

            Коментар


            • #66
              От: Преса за еко-брикети

              Първоначално публикуван от KPK Преглед на мнение
              Има възможност да се преправи и шнекова преса за пелети ,но е доста голямо износването на шнека и за това е по добре да се направи такава за пелети.
              има два вида едните са с плоска матрица ,а другите с барабанна.за предпочитане е да е с плоска поради по лесната поддръжка.За направата на гранули,пелети не се използват никакви свързващи вещества тях си ги има в дървесината,житото,царевицата ,люцерната,сламата.имаше ми тел във форума който се интересува да звъннел. успех на всички
              Колега, а снимки можеш ли да постнеш, за да може нагледно да се види как може да се направи?
              А ти можеш ли да направиш такава преса, за да си я купя евентуално?
              Търпението калява силния и прогонва слабия.

              Коментар


              • #67
                От: Преса за еко-брикети

                Най-навътре в материята е фирма "Дявач" Нови Искър. Собственика се казва Васко Велков и тел за връзка е 0887221553. Имат и сайт.
                От него знам, че без твърдосплавно навряване (напластяване) шнека много бързо се износва. Той беше направил шнек на който последните три витки се подменят (втулка върху вал с шпонки). Беше направил и комбинирана дробилка - сушилка. Мисля, че я патентова даже. Страшно ефективна и ефектна.

                За наваряване - материали и технология можете да ми се обаждате!
                АИГ-Заваряване ООД
                Производител на заваръчни апарати "DEL"
                http://www.aigwelding.com
                0889 522 036

                Коментар


                • #68
                  От: До: Преса за еко-брикети

                  Здравей stefan55 нов съм във форума но отдавна се интерсувам от машини за екобрикети за лични цели.Много благодаря за качените снимки.Може ли да ми кажеш ако се произвеждат еко брикети какви преработки трябват.Колко киловата е електромотора,от редуктора колко са изходните обороти,какво приспособление ще се сложи отпред на мястото на решетката за да се получат еко брикети.Благодаря предварително.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Преса за еко-брикети

                    Ако искаш пиши на лични или на скайп stefan_4akarov.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Преса за еко-брикети

                      Здравейте колеги, следи ли се още темата, защото имам следния проблем!
                      Имам шнекова преса но незнам при каква температура трябва да изпичам брикетита?
                      Благодаря за всички отзовали се!

                      Коментар


                      • #71
                        От: Преса за еко-брикети

                        Здравейте КРК, съвсем нов съм в този сайт. Проявявам интерес към машинка брикети за собствени нужди. Продаваш ли такива и на каква цена. Можеш да ми отговориш лично на е-поща akat1@abv.bg или тел 0889 404 819 за връзка. Благодаря предварително.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Преса за еко-брикети

                          Здравейте отдавна следя темата,и реших да се пробвам да си направя и аз преса.Като си викам проста работа е това.Купих си хидравличен цилиндър 2 бр разпределител помпа хидро мотор тръби сглобих частите.Като от тръба 114 мм си направих корпус в,който чрез силоз се изсипва материала.И сега викам си аз една др тръба с по-малак диаметър за матрица и готово.Да ама не.И въпроса ми е защо материалът,който е талаш не ще да премине през конуса и да се пресова ами се набира преди него действа като тапа.Разбира се съм пробвал с различни разлики в диаметрите,сега съм с 114 мм към 100 мм Натиснете снимката за да я уголемите

Име:машина.jpg
Прегледи:1
Размер:34.1 КБ
ID:5396203Моля за малко помощ пък бирата е от мен

                          Коментар


                          • #73
                            От: Преса за еко-брикети

                            Преди 3 години се бях запалил и аз да си купя машина за екобрикети. До нас има фирма която произвежда шнекова преса. Отидох да питах за цена и се отказах да купувам. Реших и аз да правя, но все още не съм започнал. Намерих човека който се занимава с изработката на отделни детайли за въпросната преса. Каза че шнека издържа около 100 часа работа. Дюзата около 500 часа работа. Фирмата не продава само шнек и дюза. Материала на тези детайли бил много твърд и много трудно се обработвал. Имало доста хром в него. И майстора не знае какъв е точно материала понеже заготовките му ги носели и той само ги изработва.
                            Имам една винтова преса и започнах да си правя подобие на брикети. Намерих доста пластмасови тръби от ролки с найлон. Режа ги на около 25-30см и ги пълня с пилки. Пресовам ги, пак допълвам и пак пресовам. Набива се плътно и не се разпада.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Преса за еко-брикети

                              Първоначално публикуван от Niki Genov Преглед на мнение
                              Здравейте отдавна следя темата,и реших да се пробвам да си направя и аз преса.Като си викам проста работа е това.Купих си хидравличен цилиндър 2 бр разпределител помпа хидро мотор тръби сглобих частите.Като от тръба 114 мм си направих корпус в,който чрез силоз се изсипва материала.И сега викам си аз една др тръба с по-малак диаметър за матрица и готово.Да ама не.И въпроса ми е защо материалът,който е талаш не ще да премине през конуса и да се пресова ами се набира преди него действа като тапа.Разбира се съм пробвал с различни разлики в диаметрите,сега съм с 114 мм към 100 мм [ATTACH=CONFIG]479004[/ATTACH]Моля за малко помощ пък бирата е от мен
                              Колега струва ми се,че диаметъра на тръбата ти е доста голям за този вид преса.
                              Намали го поне с 40мм и вместо да поставяш конус удължи тръбата като в началото на процеса я подгрей за да се оформи брикета и да се получи от само себе си задържане на материала.През време на работа температурата сама се поддържа благодарение на триенето.Да се има в предвид,че при висока влажност на пресования материал брикетирането не става.Трябва хидр. помпа да е с по-голям дебит за да може буталата на бутилките да се движат бързо иначе ако процеса е бавен пресования материал ще залепва към стените на тръбата и няма да се движи.
                              В You Tube има доста клипове с такива преси даже съм виждал и показано схематично устройството.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Преса за еко-брикети

                                имам преса с италиянски редуктор и термоглава , тези дни ще я пускам да работи , към нея по поръчка произвеждам сушилни за предподготовка на материала за пресоване

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X