Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Оразмеряване на конзоли

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Оразмеряване на конзоли

    Понеже математиката, физиката и сапромата не са ми най-силните страни, затова да попитам.
    Трябва да направя един рафт, който стъпва на две Г-образни конзоли, закрепени на стената. Рафтът трябва да е широк около 50 см и дълъг около 120 см и да издържа 40-50 кг. Следователно хоризонталното рамо на конзолата ще бъде 50 см., а вертикалното (което се хваща за стената) - да речем 35 см. Дали винкел 25х25х4 мм е достатъчно. Евентуално могат да се подсилят с парче, та да стане нещо като триъгълник:
    Прикачени файлове
    БИО пчелен мед и пчелни продукти
    0888 66 59 73

  • #2
    До: Оразмеряване на конзоли

    Без да съм смятал (на базата на опит) мога да ти кажа, че с триъгълна форма и посочения винкел ще издържи. Но при дължина 120 см може да ти трябват 3 такива конзоли, зависи какъв е материала на рафта. Останалото е здраво закрепване за стената.
    Само моториста знае защо кучето си показва главата през прозореца.

    Коментар


    • #3
      До: Оразмеряване на конзоли

      За закрепването мисля да използвам по два дюбела на конзола с ф10 мм и дължина от 100 мм нагоре.
      БИО пчелен мед и пчелни продукти
      0888 66 59 73

      Коментар


      • #4
        До: Оразмеряване на конзоли

        Ами стената от какво е... тухла 1-ка, 4-ка или панелка. Че и това трябва да се вземе под предвид за вида на дюбелите.
        Моите снимки...
        https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
        https://500px.com/ivankoo

        Коментар


        • #5
          До: Оразмеряване на конзоли

          Стената е от отлят бетон.
          БИО пчелен мед и пчелни продукти
          0888 66 59 73

          Коментар


          • #6
            До: Оразмеряване на конзоли

            Е тогава за какво са ти дюбели, направо по-дълги анкери 10-ка слагай
            Моите снимки...
            https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
            https://500px.com/ivankoo

            Коментар


            • #7
              До: Оразмеряване на конзоли

              Първоначално публикуван от inp Преглед на мнение
              Евентуално могат да се подсилят с парче, та да стане нещо като триъгълник:
              По-добре го обърни така:

              защото винкелът, който слагаш да поддържа, много по-добре работи на опън, отколкото на натиск по дължината - криви се и се измята. 40-50 кила не са малко, особено ако не са разпределени равномерно.

              Коментар


              • #8
                До: Оразмеряване на конзоли

                Досега съм ползвал само дюбели. Такива анкери не съм ползвал. Какво им е предимството и колко трябва да са дълги?
                БИО пчелен мед и пчелни продукти
                0888 66 59 73

                Коментар


                • #9
                  До: Оразмеряване на конзоли

                  Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                  По-добре го обърни така:

                  ....
                  Мислих го и този вариант, обаче диагоналното парче (хипотенузата) ще ограничава настрани, а това, което ще поставям ще стърчи малко. Всъщност ще стъпва направо на двете конзоли без да има някаква плоскост на тях за рафт. Писах "рафт" само с цел по-добре да опиша идеята.
                  БИО пчелен мед и пчелни продукти
                  0888 66 59 73

                  Коментар


                  • #10
                    До: Оразмеряване на конзоли

                    Първоначално публикуван от Ivanko Преглед на мнение
                    Е тогава за какво са ти дюбели, направо по-дълги анкери 10-ка слагай
                    Прав е колегата, анкерите държът много по здраво. Ако не се лъжа 10-ка към тон.
                    В твоя случай колкото е по дълга вертикалната страна на конзолата толкова повече издържа на товар. Другото което трябва да съобразиш е че най натоварен е най горния захват към стената, тоест трябва да бъде възможно в най готната част на конзолата.
                    Интересно ми е обаче защо не си монтираш рафта директно, ами трябва да стъпва на конзоли?
                    Последно редактирано от Аndro 160; 22-09-08, 08:10.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Оразмеряване на конзоли

                      Първоначално публикуван от inp Преглед на мнение
                      Досега съм ползвал само дюбели. Такива анкери не съм ползвал. Какво им е предимството и колко трябва да са дълги?
                      Ми те са си главно за бетон. Държът в него много по-яко от дюбелите, (е, стига и бетона да е добър де, че ако е като този който правят в Елин Пелин във възела, то той е здрав като тухла)
                      Попринцип анкер 10-ка е към 100-120мм. дълъг, като се вкарва (набива с чука) почти цялия (отвива му се гайката докато стигне до стеснението на болта, което е за бой та да не се мачка резбата) и после стягаш и той си прикарва и затяга в бетона. Но то има няколко вида анкери до колкото съм виждал. Този вид които аз казвам, ние го позлваме за хоризонтален монтаж но мисля че и з авертикален няма да изпуска. (http://www.steeldesign.bg/images/new_products/38.jpg)
                      Моите снимки...
                      https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
                      https://500px.com/ivankoo

                      Коментар


                      • #12
                        До: Оразмеряване на конзоли

                        Значи с анкери ще е. Само дано не стърчат много след завиването.

                        Първоначално публикуван от Andro_Pajero Преглед на мнение
                        Интересно ми е обаче защо не си монтираш рафта директно, ами трябва да стъпва на конзоли?
                        Каква ти е идеята, че нещо не мога да си го представя?
                        БИО пчелен мед и пчелни продукти
                        0888 66 59 73

                        Коментар


                        • #13
                          До: Оразмеряване на конзоли

                          Първоначално публикуван от inp Преглед на мнение
                          Значи с анкери ще е. Само дано не стърчат много след завиването.


                          Каква ти е идеята, че нещо не мога да си го представя?
                          Като стърчът ги отрежи с флекса да остане само гайката.
                          От какъв материал е изработен? Ако му е достатъчно здрава конструкцията и има усилени точки на захващане самия той е "конзола".
                          Пусни скица.
                          П.П.
                          За пример: Кухненските шкафове как са монтирани.
                          Последно редактирано от Аndro 160; 22-09-08, 15:00.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Оразмеряване на конзоли

                            Всичко ми е ясно. Остава да се направи.
                            Andro_Pajero: Разбрах идеята ти, но тук ще е по-просто.
                            В крайна сметка ще монтирам двете конзоли, обърнати както на скицата в първия пост. С анкери, както препоръчахте. Няма да има рафт върху тях, а това което ще поставям отгоре (едно приспособление) ще стъпва направо на конзолите.
                            Благодаря за съветите.
                            БИО пчелен мед и пчелни продукти
                            0888 66 59 73

                            Коментар


                            • #15
                              До: Оразмеряване на конзоли

                              Относно закрепването-в бетон държи всичко!Еднакво са подходящи както анкерите-сегментни(като цитираните по-горе) или втулкови(с цяла втулка),така и пласмасовите дюбели в подходящ размер.За конкретния случай-сегментни анкери с диаметър 8мм,втулкови с диаметър 10мм или пласмасови дюбели с диаметър 10мм при дължина 8-10 см. в зависимост от наличието и дебелината на мазилката са напълно достатъчни!При вторите и третите може да се подбере вариант с болт и да се избегне стърчането на винта съответно рязането,което при първия случай е неизбежно.
                              Николай Папазов

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X