Обява

Свий
Няма добавени обяви.

4 или 8 лопатки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 4 или 8 лопатки

    Интересува ме какво ще спечеля ако сменя перката от 4 лопатки с такава с 8 лопатки.Става въпрос за перка за Лада?
    Луд умора нема,само се поти!!!

  • #2
    До: 4 или 8 лопатки

    Практически нищо

    Коментар


    • #3
      До: 4 или 8 лопатки

      На практика и перка с две лопатки, ако е добре изчислена, си върши работа. Ако просто се слагат повече, но некачествени може да стане и по-кофти.
      Един пример - и тази перка, и тези при самолетите имат едно предназначение - да създават поток. При бавните самолети лопатките са 2-3. После броят се увеличава, докато стигне при вентилатора на турбореактивните до десетки лопатки на степен. Броят се увеличава с нарастването на скоростта на машината. Ти едва ли ще увеличаваш скоростта, така че ако имаш проблеми със загряването търси причината другаде.
      Но при всички случаи трябва да има дифузьор, перка без дифузьор върши 1/3 от работата си.

      Коментар


      • #4
        До: 4 или 8 лопатки

        Някога копирахме от състезателните Лади на руснаците.Те правеха такива перки от алуминиева ламарина с 8,10 и дори 12 перки.Не съм усетил някакъв ефект за охлаждането.Теоретически съм изчел много колко по добре е да са много перките,но на практика няма да усетиш никакъв ефект.
        Всичко готино на този свят е или незаконно,или неморално или вредно за здравето.
        -----------------------------------------------
        Питието определя съзнанието....
        -----------------------------------------------
        0887770735

        Коментар


        • #5
          До: 4 или 8 лопатки

          Практическо наблюдение:

          Перка 4-лопаткова от ВА2103 и ВАЗ2108 създава в пъти по-малка реактивна сила от перка 12-лопаткова от ВАЗ21214 (Нива). Експериментът е правен с гола перка в рамка, държана с ръце. Електромоторите на двете перки са практически еднакви.

          Коментар


          • #6
            До: 4 или 8 лопатки

            От наблюденията ми, докато си търсих подходяща перка за джипката, стигнах до извода че при добър дизайн, въздушния поток зависи най-вече от тока, който перката харчи развъртяна.

            Така че, премери, ако е електрическа.

            Която харчи повече, обикновено и духа/смуче повече. (малиии, егати изречението се получи )


            По-големия брой лопатки започват да пречат, когато се движиш с висока скорост по магистралата - за там е по-добре да е с по-малко.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #7
              До: 4 или 8 лопатки

              Реактивна сила на въртене или на духане.
              Както писа колегата който води Паджеро по важен е дифузьора.
              Ако не ти е проблем опиши по конкретно идеята си да ти дам повече информация.

              Коментар


              • #8
                До: 4 или 8 лопатки

                За реактивна сила от духането говорех аз. Перките бяха всяка в своята рамка, която служи и за дифузьор.

                Коментар


                • #9
                  До: 4 или 8 лопатки

                  Аз бех с перка с две лопатки и лятото загивах как видя баир.Сега съм с перка с шест лопатки и се родих в най голямата жега не може да дигне над 80градуса.Повече лопатки повече вятър според мене.
                  К мирной жизни не пригоден.
                  Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                  ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                  Коментар


                  • #10
                    До: 4 или 8 лопатки

                    Първоначално публикуван от stariat Преглед на мнение
                    ...Повече лопатки повече вятър според мене.
                    При еднакви обороти.

                    А мощността, консумирана от вентилатора, е кажи-речи право пропорционална на потока въздух, който създава. Стига да я е правил някой, дето знае за какво иде реч.

                    Ако е електрически, се мери лесно.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      До: 4 или 8 лопатки

                      Tsvetan май няма да кара по магистрала много много
                      Случайни хора УАЗ не карат

                      Коментар


                      • #12
                        До: 4 или 8 лопатки

                        Първоначално публикуван от Nik Преглед на мнение
                        Tsvetan май няма да кара по магистрала много много
                        Говорех по принцип. Охлаждането си е компромис с много параметри. Както винаги няма пълно щастие.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #13
                          До: 4 или 8 лопатки

                          Броят на перките на осевите вентилатори зависи изклюително, макар и не само, от оборотите, при еднакъв дизайн на самите перки... Ако вентилаторът ще работио при по-ниски обороти, броят им трябва да е по-голям и обратно... При голям брой и високи обороти, може да се достигне до положение в което дебитът клони към нула....
                          Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                          Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                          Коментар


                          • #14
                            До: 4 или 8 лопатки

                            Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
                            При голям брой и високи обороти, може да се достигне до положение в което дебитът клони към нула....
                            За нещо такова говорех и аз. Принципът на Мечо Пух: "Колкото повече - толкова повече" е валиден повече за меда, отколкото при аеродинамиката.
                            И "Свободно летящият" ще потвърди.

                            Коментар


                            • #15
                              До: 4 или 8 лопатки

                              С гордост мога да заявя: Аеродинамиката съм я учил 6 семестъра и отделно във физиката и отделно по другите предмети свързани със самолета.
                              Най интересно е че помня туй онуй нищо че беше преди 20 години

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X