Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

    Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
    А като вземем предвид, че горното червено е към 18000 оборота, лесно може да се досетим,че ангренажа в предния край не ни ограничава фатално откъм обороти и форсиране на мотора....
    При това говорим за мотор с обем 1.6 литра и мощност над 900 к.с.

    Първоначално публикуван от Маркони Преглед на мнение
    ...Дали са по-екологични, по-комфортни, по-динамични - не мога да преценя.
    По-дълговечни със сигурност не са.
    Но е ясно, че са по-скъпи.
    А дали са шет....ще кажете вие.
    По-екологични, по-комфортни, по-динамични в сравнение с кои ?
    Второ : по- скъпи от кои ? Особено отнесено към средната пролетарска заплата .
    ..и накрая : "дълговечно" (терминът принципно е безсмислица) каквото и да е на нашата планета няма.
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

    Коментар


    • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

      Първоначално публикуван от Маркони Преглед на мнение
      Днес на Le Mans биха отново смотаните жълти коли.
      Даже и хибриди.Та и двойна победа...
      Ми вероятно са си надеждни.
      Може (вероятно е) да са с програмиран ресурс за някой агрегат.Ако изкарат 300к - не ми пука.
      И отново:
      По някаква причина се смята, че днешните автомобили превъзхождат предходните по качество и инженерни решения.
      Не е така.
      По-безопасни са - (с 22 еърбека, абс, всц, трщ, гнч, и всичи други съкращения) за съвременният неук водач сигурно си му трябват помощници.
      Дали са по-екологични, по-комфортни, по-динамични - не мога да преценя.
      По-дълговечни със сигурност не са.
      Но е ясно, че са по-скъпи.
      А дали са шет....ще кажете вие.
      Така де - едно време какви шофьори имаше - магьосници.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:road_fat.jpg
Прегледи:1
Размер:55.3 КБ
ID:5816180

      Гледам, колкото по-шет стават автомобилите, толкова по-малко се мре.

      Коментар


      • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

        А дали се мре само заради шет автомобилите?
        Дали инфраструктурата се променя?
        Дали свикваш да се возиш, и ако не си съвсем неграмотен вече ставаш за водач?
        И не разбрах ГрейтБритан каква конкретно извадка е?
        А адаша Владо ако не разбра какво искам да кажа-ще си лягам, друг път ще уточнявам.
        А ако разбра...жалко.
        Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
        0887/осемпет 66 4осем

        Коментар


        • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

          А кой точно аспект на живота и техниката от преди 20 или 30 години може да се сравнява с днешния, та сте седнали аналогии в автомобилите да правите???

          Коментар


          • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

            Намаляването на жертвите по пътищата е комплексна задача. Естествено, че инфраструктурата има значение, санкциите, застраховките също.
            Обаче имаш много по-големи шансове за оцеляване в Рено Меган 2017, отколкото в Ролс Ройс 1979. Колкото и нешет да е последната.

            Коментар


            • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

              Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
              Намаляването на жертвите по пътищата е комплексна задача. Естествено, че инфраструктурата има значение, санкциите, застраховките също.
              Обаче имаш много по-големи шансове за оцеляване в Рено Меган 2017, отколкото в Ролс Ройс 1979. Колкото и нешет да е последната.
              Принципно си прав.
              За конкретния пример обаче сигурен ли си?
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                Първоначално публикуван от Krelion Преглед на мнение
                Много несериозно!“не знам как е,но не е така“,“нема да ви отварям очите“.На кое прилича повече?
                Прилича на следното - отваряш теория на двг - четеш, после съпромат, после мислиш и анализираш и евентуално стигаш до заключение. Също може и с Гугъл да си помагаш. Ако искаш това вместо тебе да го направя, няма проблем - да ти давам пейпала си?? Ето едно линкче за начало - безплатно.
                http://smat.info/sandbox-sm2/
                0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                Суперскан България www.decbg.com
                Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                Коментар


                • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                  Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                  За конкретния пример обаче сигурен ли си?

                  Преувеличение е, разбира се. Оцелелите SS2 се карат много внимателно, а когато са били актуални са били карани от добре подбрани професионални шофьори. Вероятно няма нито един смъртен случай с пасажер на такъв автомобил.

                  Коментар


                  • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                    Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                    Три броя, с аналогични проблеми за по-малко от година. Да взема да пусна тото или да търкам билетчета, та и там да ми се падне изключение?
                    Аз за тия години нито една, на авензиси.
                    Всеки трети е шести

                    Коментар


                    • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                      Принципно си прав.
                      За конкретния пример обаче сигурен ли си?
                      Аз чак съвсем сигурен не съм, ама предполагам всички сме гледали клипа от сблъсък на точно с френска малолитражка от преди десетина години и голямо тежко Волво комби.

                      Коментар


                      • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                        Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                        Да, но газоразпределението междувременно се е променило. В днешно време май и в "печките" няма по 2 клапана на цилиндър.
                        Мога да изброя доста двигатели с повече от два клапана на цилиндър и преден ангренаж. Включително печки и то с ремък даже, не с верига. Автомобилите от Формула 1 ги споменахме вече. Мисля, че и тяхната издръжливост също я уточнихме.

                        Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                        Ако не се лъжа, е първият им дизел. И какво от това? Нали е достатъчно да се включи калкулатора и компютъра, за да се посмята и симулира, и всичко да е безпроблемно?
                        Освен гореизброените, би било наивно да се приеме че не са прочели в нета как се прави дизелов двигател, например в някой форум, както и да "погледнат под капака" на другите производители, за да видят те какво дялкат.

                        Поне аз останах с впечатление че поддържаш подобна теза - стига да се пожелае, всеки съвременен джадж може да стане вечен...
                        Питах дали е първият им дизел, защото някакси би било по-оправдано да е така. После щях да питам колко години (и модела) по късно продължава да се среща същият проблем. Защото производителите, които имам предвид в поста си не решават конкретния проблем доста време.

                        Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                        Повер, повер, повер... Ама те силовите агрегати имат и други параметри освен повера. За мен вдигане на стандарта за екологичност, при запазване на останалите параметри на двигателя е развитие.
                        Тук не мога да съм сигурен, както отбелязах по-рано не съм достатъчно запознат в дълбочина с всички предимства на задния ангренаж и конкретно влиянието им върху екологията. Имам някаква подготовка да се запозная, но нямам време. От друга страна вече се разбра, че тая концепция е била известна и практикувана преди доста години, примерно 50- 60. Имало е причина да не се приложи при автомобилите.


                        Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                        Явно не четеш внимателно. Като изнесеш веригата отзад, а ремъците не, в предния край на вала пак остават някакви джаджи за връткане. И както споменах, те тия джаджи не стават по-малко "лакоми". Колко 30-годишни автомобила има с оригинално вграден 160А+ алтернатор, и компресор за климатик който може да климатизира малко жилище?
                        Пак да напомня, че в сравнение с непосредствено предишния модел разликата е много малка. Съответно напредъкът от задния ангренаж не е видимо смайващ в това отношение. Този въпрос не е към мене, но мога да дам примери за 30 годишни автомобили със 160А алтернатори, които са допълнително монтирани, и въпреки това ангренажите им го понасят добре. Не са пример за висока литрова мощност обаче

                        Освен това, като цяло, мен нямаше никак да ме интересува къде е заврян ангренажа, ако не им гърмяха веригите като пуканки. Някой вече го каза - слагат се вериги, за да не се обслужва - чудесно. Обаче не се получава.

                        Без коментар остана една основна част от моя пост, а именно тази, особено в частта с удебелен шрифт:

                        Първоначално публикуван от nissan_gr Преглед на мнение
                        Щом е толкова очевидно, че на веригата й се струпва повече, отколкото при другото и разположение, как никой инженер не сети за тая работа навреме и да я усили? Още повече при проблеми вече с предишните модели. Как се сетиха за коляновия вал, пък веригата пропуснаха?

                        И последно: освен, че не се е сетил нито един инженер в развойния екип, как не се сети някой поне в другите две конкурентни компании?
                        За протокола - аз съм изцяло поддръжник на напредъка и развитието на тия технологии. Просто някои неща видимо, или поне доста подозрително, не са насочени в тая посока.

                        Коментар


                        • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                          Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                          "Колега" на ден се сблъсквам с поне един такъв специалист, който е прочел нещо във форумите, гледал е клипче как се прави и се опитва да ми даде акъл как да си върша работата.Нямаш си представа колко ми е лесно да преценя дали някой е наистина запознат с материята или говори общи приказки.Като гледам и други са ти намекнали, че спадаш към втората категория, но някак си пропуснал да го цитираш
                          Радвам се че е взаимно. Защото и аз съм срещал доста "майстори" от типа "знам всичко", докато в един момент се получи неловко, и "знам всичко" отстъпи място на "знам нещо"...
                          А относно останалите коментари... Ами темата се е понапълнила с небивалици и дивотии. Нямам нито време да я чета задълбочено, нито желание да обръщам внимание на всяка такава. И затова карам по диагонал - каквото ми се мерне пред погледа.
                          А и оценката от хора с неясна квалификация е нещо без особена стойност.

                          Първоначално публикуван от nissan_gr Преглед на мнение
                          ...Питах дали е първият им дизел, защото някакси би било по-оправдано да е така. После щях да питам колко години (и модела) по късно продължава да се среща същият проблем. Защото производителите, които имам предвид в поста си не решават конкретния проблем доста време...
                          Като спомена, че съм пропуснал да отговоря на част от предишно твое мнение, може би е редно да отбележа, че и при теб се наблюдава подобно нещо.
                          Забрави да споделиш защо на тия пичове им се късат коляновите валове, след като имат калкулатор, компютър, има гогол, форуми с богата база знания на тема кое как се прави, че дори и възможност за реални тестове?
                          Тоест, имат всичко необходимо за перфектен резултат според твърденията в темата. Та ми е интересно да чуя мнение защо се разминава теория с практика. Щото пак в темата се твърди, че стига да има желание, всичко може да се направи като по "мед и масло".

                          Първоначално публикуван от nissan_gr Преглед на мнение
                          Тук не мога да съм сигурен, както отбелязах по-рано не съм достатъчно запознат в дълбочина с всички предимства на задния ангренаж и конкретно влиянието им върху екологията. Имам някаква подготовка да се запозная, но нямам време. От друга страна вече се разбра, че тая концепция е била известна и практикувана преди доста години, примерно 50- 60. Имало е причина да не се приложи при автомобилите.
                          Надявам се не си чел по диагонал, и си забелязал, че посочените от мен причини са ВЪЗМОЖНИ такива.

                          Първоначално публикуван от nissan_gr Преглед на мнение
                          Пак да напомня, че в сравнение с непосредствено предишния модел разликата е много малка. Съответно напредъкът от задния ангренаж не е видимо смайващ в това отношение. Този въпрос не е към мене, но мога да дам примери за 30 годишни автомобили със 160А алтернатори, които са допълнително монтирани, и въпреки това ангренажите им го понасят добре. Не са пример за висока литрова мощност обаче

                          Освен това, като цяло, мен нямаше никак да ме интересува къде е заврян ангренажа, ако не им гърмяха веригите като пуканки. Някой вече го каза - слагат се вериги, за да не се обслужва - чудесно. Обаче не се получава.
                          Добре, сега и аз да запитам, това защо не им го каза на производителите непосредствено след като моделът излезе на пазара? Че то така е лесно - гледа се резултатът, и се коментира че не трябвало така. Нали си даваш сметка, че инженерите нямат възможност да видят предварително какво ще стане след 50 лета и 3 милиони км. в реални условия на експлоатация. Те гледат само предварителните условия, сметки, симулации и други изброени по-напред.
                          Да, разполагат и с екстрата да погледнат натрупаната база данни с "какво не се прави и защо", обхващаща както грешки на конкретния производител, така и на останалите.


                          Първоначално публикуван от nissan_gr Преглед на мнение
                          Без коментар остана една основна част от моя пост, а именно тази, особено в частта с удебелен шрифт:

                          Първоначално публикуван от nissan_gr Преглед на мнение
                          Щом е толкова очевидно, че на веригата й се струпва повече, отколкото при другото и разположение, как никой инженер не сети за тая работа навреме и да я усили? Още повече при проблеми вече с предишните модели. Как се сетиха за коляновия вал, пък веригата пропуснаха?
                          За протокола - аз съм изцяло поддръжник на напредъка и развитието на тия технологии. Просто някои неща видимо, или поне доста подозрително, не са насочени в тая посока.
                          Задаваш ми въпроси все едно аз проектирам тия агрегати и аз съм отговорен за решенията които са взети...
                          А проблемите за които споменаваш били ли са известни към момента на проектиране на новия агрегат? Щото те тия неща не се проектират от днес за утре. Докато се разработва новия, би могло да има период в който стария още не си е показал номерата или да са единични случаи които да не будят безпокойство.
                          Не чета коментари и не отговарям на такива.

                          И коментаторите...

                          Коментар


                          • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                            Че то така е лесно - гледа се резултатът, и се коментира че не трябвало така. Нали си даваш сметка, че инженерите нямат възможност да видят предварително какво ще стане след 50 лета и 3 милиони км. в реални условия на експлоатация. Те гледат само предварителните условия, сметки, симулации и други изброени по-напред. И сега си имат тестови пилоти,пускат пет коли непрекъсната езда,спират само за смяна на масло и гуми,обслужване.За 7-8 месеца ще направят километрите за 10 години.Дали няма да излязат шитовете наяве?А дали наистина искат да произведат качествен автомобил?Или,май във всяко едно производство се изтарикатиха,правят боклук,ама клиентът няма избор,ако и "конкуренцията" прави същото.Няма картел,ама така е по-лесно,а дори и така,бизнеса върви чудесно.Защо тогава японецът да прави неръждасваща кола?Да не е глупав

                            Коментар


                            • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                              Сега коментарите отидоха при скъсани колянови валове,да прибавим и разпределителните.............
                              -Вероятно не е голям процента на тези които заради естеството на работата се срещат с такива тежки "повреди" ,а още по малък е броя на тези които гарантирано могат да посочат последователността на причините. И до сега не съм срещал да е конструктивна, а винаги от процеса на "експлоатация" "Упражнението" колянов вал не е в сметките за промяна местоположението на ангренажния привод. Отделно, ако искат тези възли да не подлежат на обслужване, с натрупания опит не представлява проблем да осигурят ресурс от 400-500хл.км..
                              И отново се завърта "ролетката" защо се избира една или друга компановка в процеса на сглобяване....................оптимално пресметнато-време,качество,цена.

                              Коментар


                              • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                                Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                                Като спомена, че съм пропуснал да отговоря на част от предишно твое мнение, може би е редно да отбележа, че и при теб се наблюдава подобно нещо.
                                Забрави да споделиш защо на тия пичове им се късат коляновите валове, след като имат калкулатор, компютър, има гогол, форуми с богата база знания на тема кое как се прави, че дори и възможност за реални тестове?
                                Тоест, имат всичко необходимо за перфектен резултат според твърденията в темата. Та ми е интересно да чуя мнение защо се разминава теория с практика. Щото пак в темата се твърди, че стига да има желание, всичко може да се направи като по "мед и масло".
                                Не съм пропуснал нито веднъж, първия път зададох уточняващ въпрос. В следващото си изказване пак не съм игнорирал темата. Там съм се съгласил, че когато нещо се прави за пръв път, грешки естествено са възможни. Все пак са изненадващи. Също така е важно как (и дали изобщо) се адресират тия грешки. Ако през следващите 10 години нищо не се оправя, нещо не е както трябва. Ако следващата версия излезе предсрочно е знак, че нещо се прави. Ако при нея, дори да не е излязла предсрочно, същия дефект не се наблюдава, явно грешката е коригирана.

                                Ако тия колянови валове обаче продължат често да се късат малко след гаранционния пробег, вече няма да изглежда толкова добре.

                                Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                                Надявам се не си чел по диагонал, и си забелязал, че посочените от мен причини са ВЪЗМОЖНИ такива.
                                Естествено, че са възможни. Нито очаквам ти да си ги проектирал тия двигатели, без да ги тестваш, нито аз съм присъствал на договорките между конкурентите, че да съм абсолютно сигурен. Това не значи, че няма индикации за такава договорка.

                                Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                                Добре, сега и аз да запитам, това защо не им го каза на производителите непосредствено след като моделът излезе на пазара? Че то така е лесно - гледа се резултатът, и се коментира че не трябвало така. Нали си даваш сметка, че инженерите нямат възможност да видят предварително какво ще стане след 50 лета и 3 милиони км. в реални условия на експлоатация. Те гледат само предварителните условия, сметки, симулации и други изброени по-напред.
                                Аз гледам да се аргументирам без да не се заяждам, предполагам може да минем и без заяждане от твоя страна.

                                Иначе не съм си представял, че след няколко години проблеми с веригите, при следващия модел на този проблем няма да е обърнато необходимото внимание. Дори без аз да им го казвам точно аз.

                                Може да не знаят след 50 лета точно какво ще стане, ама могат да сложат няколко двигателя на стендове и да навъртят за доста кратко време доста голям пробег при разнообразни условия и високо натоварени режими. За 90 дни може да се направи тест над 300 хиляди километра. Сам си посочил това:

                                Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                                Да, разполагат и с екстрата да погледнат натрупаната база данни с "какво не се прави и защо", обхващаща както грешки на конкретния производител, така и на останалите.

                                Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                                Задаваш ми въпроси все едно аз проектирам тия агрегати и аз съм отговорен за решенията които са взети...
                                Няма такова нещо.

                                Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                                А проблемите за които споменаваш били ли са известни към момента на проектиране на новия агрегат? Щото те тия неща не се проектират от днес за утре. Докато се разработва новия, би могло да има период в който стария още не си е показал номерата или да са единични случаи които да не будят безпокойство.
                                Предполагам, че са били още на втората година вече има достатъчно коли, които са натрупали съответния пробег. Пак да кажа, същите проблеми при следващия модел, при конкуренцията - същата работа. Това се случва в три отделни, конкурентни компании:
                                - Поне две от които с над 100 години традиции в тия разработки;
                                - Също така с доста опит в моторни спортове;
                                - Известни доскоро с качеството си (и със сигурност с претенциите си за такова).
                                При последователни модели да направят еднакви грешки и да не ги коригират, за да дръпнат пред конкуренцията? Вероятността това да се случва в три конкурентни компании някъде от 2007 година не ми изглежда голяма.

                                Още едно нещо, което бих искал да добавя, в случай, че някой изтълкува писанията ми неправилно. Разсъждавам в тая дискусия поради уважението си към участниците в нея. Ако мислех, че са някакви идиоти, не само нямаше да пиша в нея, ами нямаше и да я чета.
                                Последно редактирано от nissan_gr; 17-06-19, 18:41.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X